Skocz do zawartości

Dolby Atmos składamy od podstaw!


Dishar

Recommended Posts

Witam,

Jestem tu nowy i chciałem poprosić o wsparcie...

Mam w tej chwili 2x Diva Swons stereo natomiast co raz więcej trafiam na materiały o Dolby Atmost.
Czy ktoś ma? korzysta lub cokolwiek sensownego może doradzić?
Z tego co wiem chodzi głównie o dwa głośniki przy suficie. Tańsza wersja to na ziemi ale odbijające dźwięk od sufitu? 
Kolejna sprawa że siedze już praktycznie przy samej ścianie i głośniki tylne były by nade mną (czy to ma sens?)
Do tego trzeba mieć ampli obsługujący to całe DA rozumiem? i normalnie można podpiąć all kablem optycznym do płyty głównej? Tak mam na obecny moment.

Konkretnie chodzi mi o polecenie Ampli od Sony oraz tych wszystkich głośników czy całego systemu również od tego producenta.

Tak wiem że konkurencja ma lepsze i gorsze produkty ale chce skupić się właśnie na sony.

Jak już wspomniałem wszystko poleci przez PC. Moja konfiguracja:

2x RTX 2080 TI SLI
i9 9900K 5GHz
ASUS ROG MAXIMUS XI HERO
NZXT Kraken X62 Processor liquid cooling 
Samsung 970 EVO internal solid state drive 1000 GB PCI Express 3.0 3D MLC NVMe M.2 
HDD 4TB
G.Skill Ripjaws 3600 4x4GB 
SONY VW260ES + 150'

Jeśli chodzi o dźwięk to jestem zielony. Nie chciałbym wydać siana byle jak tylko jak już płacić to za jakość.

Budżet to około:

15000zl

 

3.jpg

Edytowano przez Dishar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie bo sala jest kinowa a z opisu wynika że za wiele się tu zrobić nie da.

Atmos jeśli masz mieć to tylko NA suficie a nie odbijające.

Druga sprawa to jeśli chcesz mieć Atmos to musi być pewna odległość od kolumn tylnych (surround). Jedne nie mogą być nad drugimi.

Pozdrawiam i czekamy na schemat.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...