Skocz do zawartości

Amplituner pod głośniki Wharfedale


red_fork

Recommended Posts

Witam,

Posiadam głośniki Wharfedale 10.4 i szukam amplitunera KD. Obecnie mam namiastkę kina zbudowaną ze wspomnianych frontów i tylnych małych głośników Alphard kupionych kiedyś w celu przekonania, czy KD to coś dla mnie 😀 Wszystko napędzane przedpotopowym Pioneer VSX-609RDS.

Zestaw głośników będzie rozbudowywany. Na początek głośnik centralny do obecnej konfiguracji, pewnie Wharfedale 10.cc lub 10.cs.

Pytania mam następujące:

1. Czy fronty, które posiadam są wystarczające, żeby poczuć różnice pomiędzy, dajmy na to Onkyo nr686 a serią rz, np rz730 lub 830, czy myśleć o innych kolumnach?

2. Zakładając pozostanie przy wharfedale,  jakiego producenta byście polecili biorąc pod uwagę dopasowanie brzmienia? Onkyo, denon, Pioneer, Yamaha? Skłaniam się ku Onkyo nr696 lub Pioneer lx304. W zależności od odpowiedzi na pierwsze pytanie, może pójdę w wyższe modele (rz lub lx504)

Wykorzystanie zestawu to muzyka 80%, kino 20%, z tym, że coraz bardziej doceniam koncerty nagrane w 5.1, co trochę łączy te dwa światy. Pokój ma ok 20m2. 

Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch stereo, koncerty, pomyśl jednak o wymianie kolumn na coś lepszego. Jak zastosujesz głośnik centralny Wharfedale 10.cc, niestety wokal podczas odsłuchu koncertu będzie kiepski. Moim zdaniem najlepszą drogą będzie najpierw zakup nowego, dobrego amplitunera, a następnie wymiana kolumn. Co do amplitunera, to pod względem stereo namawiałbym na urządzenia Marantz. Już model SR5013 jest naprawdę godny zainteresowania, ale jeśli tylko budżet pozwoli, spójrz na wyższy SR6013

Natomiast jeśli zdecydowanie pozostawiasz kolumny, spokojnie wystarczy Onkyo TX-NR686, to będzie dobry wybór do Wharfedale.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Myślałem o Marantzu 5013, ale niestety, delikatnie mówiąc, nie po drodze mu z moim poczuciem estetyki 😀

Podstawowy amplituner KD z dodatkowym wzmacniaczem wydaje się sensownym pomysłem. Z tego, co wyczytałem, nowe Onkyo nr696 ma już pre-out na fronty. Pytanie czy ktoś testował już ten model?

Jaki wzmacniacz pasowałby do tego zestawu?

I jeszcze taka zagwozdka: kolumny przystosowane są do bi-wireingu. Czy przy tej klasie sprzętu jest sens bawić się w ciągnięcie podwójnych kabli do frontów, czy to sztuka dla sztuki? Większość amplitunerów pozwala na wykorzystanie końcówek efektowych do takiego właśnie połączenia.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co testować. Jeszcze go nie ma na naszym rynku. Druga sprawa to będzie kopia 686 z mniejszą ilością kanałów a dodatkowym pre out. Na razie będzie w nieakceptowalnej cenie. Z drugiej strony dobrze że wprowadzono to pre out i dogoniono w tej kwestii Yamahę.

Bo wiring nie ma sensu. Ale bi amping do którego daje ci możliwość amplituner tak. Tylko wtedy nie 696. Chyba że rezygnujesz z każdej innej rozbudowy. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że 696 wykastrowali z ilości kanałów... 

Tak się teraz zastanawiam czy pioneer lx-503 nie jest złotym środkiem. Zastanawiam się czego odpowiednikiem z Onkyo jest ten model.

Cały czas poruszam się w okolicach tych 2 marek, bo zależy mi na obsłudze asystenta gogole, dlatego, póki co, Yamaha nie rozważam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak, że pewne funkcje lądują w onkyo a inne w pioneerze. Oni te funkcjonalności różnie kombinują, żeby klienci nie mieli dwóch identycznych produktów, dlatego uważnie rozejrzyj się, który byłby dla Ciebie lepszy. Z tą nadmierną ilością kanałów to doradzam ostrożność - prawdopodobnie nigdy ich nie wykorzystasz. Mamy dość dobrze rozbudowane filtry funkcjonalności i porównywarkę więc możesz śmiało zajrzeć poklikać

https://sklep.rms.pl/amplitunery-kina-domowego 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...