Skocz do zawartości

Nowe KD np yam485+5.1 ...Jak to u mnie zrobić...


fiedek14

Recommended Posts

Cześć wszystkim , dopiero co założyłem konto ale przeczytałem już naprawdę dużo ( od pół roku planuję poprawić dzwięk w swoim salonie) i ... bez Waszej pomocy drodzy forumowicze sobie nie poradzę .

POMIESZCZENIE : salon z otwartą kuchnią około 50m , z wieloma utrudnieniami po lewej skosy i stół z krzesłami , po prawej schody a po lewej przed samym słuchaczem...słup:) - za miejscem odsłuchowym (narożnik) roztacza się duża otwarta przestrzeń kuchenna - załączam zdjęcie .

CZEGO OCZEKUJĘ : chcę poprawić dzwięk zarówno podczas oglądania TV jak i Filmów i słuchania muzyki - 50% TV , 25% muzyka (pop, hip-hop), 25% filmy

ŹRÓDŁO DŹWIĘKU : TV Sony smart - youtube, spotyfy , kodi(filmy)

ŚRODKI : 4 tysiące pln

Zacznę ( a jakby inaczej, od początku) zakupiłem telewizor Sony 60cali , z wbudowanymi głośnikami 2 x 10W - dzwięk do oglądania TV znośny , ale przy muzyce - naprawdę minimum , nawet jak dla mnie - totalnego amatora . Na początku skupiłem się na dobraniu Soundbara , zamówiłem nawet jedną Yamahę Yas -107  i po włączeniu jej , nie byłem zachwycony , zgłębiałem temat soundbarów dalej bo jak się okazuje cała nowa technika jest tam dość mocno pchana i potrafią one coraz więcej , jednak ...nie przekonują mnie małe głośniczki , a żeby uzyskać dzwięk przestrzenny - powinieniem mieć idealny układ pokoju , i nie skośne ściany ....

Zainteresowałem się więc aplitunerami - ponieważ potrzebuje mieć wszystko podłączone przez HDMI, tak aby samo się zgłaśniało , włączało, aby mieć możliwość stremowania przez BT it - chcę te wszystkie dodatki (soundbary je posiadają - stereo już nie bardzo)

Absolutnie odpada w moim przpadku montowanie głośników z tyłu - nie bedę tego robił a na głośniki bezprzewodowe do Amli Yamahy mnie poprostu nie stać . Nie chcę mieć stereo - bo nie podłącze się przez HDMI, a czytając o Ampli AV dowiedziałem się ze podłączanie do nich tylko stereo to też wywalanie pieniędzy w błoto .

BARDZO zaciekiwała mnie możliwość Yamahy : VIRTUAL CINEMA FRONT - czyli kupić amplituner 485 , podłączyć do tego zestaw Indiana Nota 5.0 (za to liczą sobie 3700pln) - dołożyć SUB Magnat i wszystko ustawić z przodu - a YAPO pozwolić zrobić resztę - Czy to zadziała ? bo na razie tylko takie rozwiązanie mi się podoba....

Czy jakość będzie lepsza od najlepszych soundbarów ? bo za 4 tysiące to już BOSE , DENON itp ...

Jak widzicie na zdjęciu problemem jest też ustawienie samych głośników podłogowych (które bardzo mi się podobają i jako mebel -chce je mieć:)) bo ustawienie ich na rogach TV będzie małym rozstawem i utrudni mi wchodzenie po schodach , a rozstawienie dalej spowoduje , ze po prawej musi on być pod schodami a po lewej gdzieś na wysokości kwiatków - pozostaje też słup ....którego ruszyć się nie da  ...no układ nie do pozazdroszczenia - dlatego potrzebuję Waszej pomocy .

 

chętnie odpowiem na każde dodatkowe pytanie , i przepraszam , jeżeli wypowiedz jest bardzo nieskładna 

Resized_20190429_095306.jpeg

Edytowano przez fiedek14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

W tej kwocie nie nagłośniły tego salonu nowym kinem domowym. Wiem ze pewnie inną branża wyskoczy tutaj z propozycjami ale nie o to chodzi. 

Pomieszczenie jest za duże. Yamaha 485 to model który jest do 30 metrów maks. I to natomiast maks maksie. Do tego duże spore kolumny i większy subwoofer to już powyżej budżetu.

Więc albo sprzęt używany. Albo patrząc że jednak 50 procent to stereo to skupić się na sprzęcie stereo. Tutaj także może braknąć ale jednak mniej. 

Pioneer a40 lub nad 326 z heco aurora 1000 czy starsze modele elac f6.

Zapraszam i pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, ten kawałek jest tylko do włącznika świateł, który jeszcze się załapał, na fotce, zaraz potem są drzwi x 3 .... to jedyne miejsce .

Powoli wracam więc znów w stronę Soundbara Focal Dimension , który (jak czytam) ma dać sobie radę przy 50m ... ale wciąż ciężko mi uwierzyć , ze ampli Yamaha 485 z głośnikami Indiana Nota poradzi sobie słabiej .

 

Pytanie do znawców - czy testowaliście jak działa w Amplach Yamahy  VIRTUAL CINEMA FRONT ? na forum zagranicznym , napisali , ze daje to naprawdę dobre efekty , bo być może frony postawił bym pod TV a boczne daleko po bokach ściany .

 

Jeszcze rok temu wydanie więcej 1,5tysiąca na nagłośnienie wydawało mi się pomysłęm śmiesznym , teraz - zgłębiając temat , przeznaczyłem na to 4 tysiące , jeżeli okaże się , że to kwota wciąż 2 x za mała , to zostanę przy głośniczkach z TV :D:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żarty z tym soundbarem w 50 metrach. Nie wiem w czym problem z tym stereo - masz przecież wyjście optyczne z telewizora, poza tym przez HDMI możesz też podłączyć amplituner stereo 8270. HDMI nie stanowi tu ani zagrożenia, ani problemu i nic sie nie zmarnuje jak nim podłączysz. Odrzucasz opcję, która jest w Twoim budżecie jedyną rozsadną. 

https://sklep.rms.pl/onkyo-tx-8270-tx8270-amplituner-stereo-z-hdmi-bluetooth-wi-fi-spotify-chromecast-promocja

Do tego kolumny, do ktorych koniecznie musisz dokupić z czasem subwoofer

https://sklep.rms.pl/melodika-bl30-bl-30-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Lepsze byłyby takie

https://sklep.rms.pl/melodika-bl40-mk3-bl40mk3-nowa-wersja-kolumny-podlogowe-stereo-2-szt

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajny ten ampli, wiele parafii 😊 na alleg... z zachwalanymi tu pylonami Pearl 25 jest po 4 tysie,  ale z Polk Audio T50 3400pln to wystarczy jeszcze na suba Magnat , nie lepiej?

Pytanie : jak pisałem, sama muzyka to będzie zaledwie 25% korzystania ze sprzętu, czy nie potrzebuje w takim razie apli AV choćby po to żeby mieć głośnik centralny? Bardzo zależy mi na czystym słuchaniu dialogów .

 

Pytanie 2 : kolumny stawiam na na szerokość tv czy szerzej czyli jedna pod schodami A druga z lewej na wysokości kwiatka?

 

Może więc... lepiej postawić na av yamahe 685 do tego 2 kolumny , centralny i kiedyś sub? Kiedyś to pewnie kilka miesięcy.. 

 

Kupuję sprzęt jak dla mnie na lata, a może i na zawsze, stąd tyle pytań i wątpliwości, z wyborem nie będę się spieszył, posłucham każdej mądrej wypowiedzi, bo znacie się na temacie. 

 

Edytowano przez fiedek14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da śpię odpowiedzieć na pytanie :

czy do zwykłej tv, filmów bez dolby itp lepiej jest podłączyć stereo czy ampli z kolumnami, centralnym i subem ( bez tyłow) ?

 

czytam forum od tygodnia i wiem że muzyka to tylko stereo A sub tylko wszystko rozreguluje, ale jak to jest że zwykłymi,, wiadomościami ,, i ,, pytaniem na śniadanie,, 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super , 1-0 dla Was, dwie zdecydowane opinie, dwóch osób,  dziękuję i jestem przekonany że potrzebuje ampli stereo plus sub .

 

Kolejna sprawa,  hdmi jest mi potrzebne aby ampli reagował na włączenie, wyłączanie i zmianę głośności pilotem od telewizora- zupełnie nie dopuszczam posiadania kolejnego pilota do kolekcji, włączania ampli z klawisza lub uruchamiania aplikacji w telefonie- ma to być dla mnie bezobsługowe tylko dlatego rozważałem wcześniej ampli av _ pytanie

Rozumiem że tylko hdmi z cec mi to da? Bo może nie wiem o jakiej oczywistości i niepotrzebnie się ograniczam ( bo jak narazie to nie znam innych stereo z hdmi oprócz tego polecanego Onkyo 8270) 

załatwło mnie kilka opinii( polskie i zagraniczne) o tym że połączenie to jest zerwane,  nie zawsze zaskakuje A dźwięk w tym ampli jest przesunięty z obrazem gdy podłączone przez hdmi _ bardzo mnie to załatwilo i zniechęciło,  są jakieś inne pozycje, które możecie  polecić?

wiem, że tych pytań tyle... Ale widzę że jesteście dla mnie mentorami w tej dziedzinie, nie mam nikogo innego😆 radzcie mi proszę ile się da...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fiedek14 napisał:

jestem przekonany że potrzebuje ampli stereo plus sub

to teraz kij w mrowisko... pisząc o stereo, miałem na myśli klasyczny wzmacniacz, nie ampli stereo, któremu bliżej (pod względem brzmienia) jest ampli KD, (wykastrowanemu w kilka końcówek), niż właśnie klasycznemu wzmacniaczowi stereo. Fakt, ze żeby uzyskać funkcjonalność złącz cyfrowych, będziesz musiał dołożyć do tego wzmacniacza przynajmniej jakiegoś DAC'a... Tu, z tego co widzę, jednak musisz sobie postawić podstawowe pytanie - czy priorytetem jest dla Ciebie brzmienie, czy funkcjonalność.

 

Ja jestem swego rodzaju zboczeńcem, dla którego TV jest tylko i wyłącznie odbiornikiem końcowym wyświetlającym obraz, ampli tylko i wyłącznie odbiornikiem końcowym przetwarzającym dźwięk etc. I wszelkie wodotryski poboczne nie są dla mnie w najmniejszym stopniu istotne. Mając wybór, wolę jednak lepszy obraz, lepsze brzmienie, kosztem wciśnięcia kilku guzików więcej, na większej ilości pilotów, niż odwrotnie. Ale każdy ma pełne prawo podążać swoją ścieżką ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja już tą drogę przebyłem, jeszcze nie wiedząc o forach...

Tak jak mówiłem zacząłem od soundbarów, spędzałem wiele dni czytając i szukając,  z opisu już podstawowy sounbar yamahy miał mi znacznie(!?) poprawić dźwięk z telewizora - nie poprawił,  i to była moja pierwsza porażka gdy odnosiłem go do MM (tam też zrobili 30 dni na zwrot jak w necie) nie lubię oddawać, nie lubię się tłumaczyć wrrr

Moja uwaga skupiła się na innym urządzeniu yamahy rn 303 z głośnikami nova 8 , w cenie 2x  większej do soundbara - 2200, pomyślałem, to jest to- taka matnia muzyki, duży klocek tyko do niej stworzony podpiętypodpięty  do specjalnie dobranych ( o ja głupi) wielkich kolumn, to musi zagrać...Z tym że odpalone w markecie... Nie zagrało... o zgrozo! Tłumaczyłem sobie to wielką halą marketu i nie ustawionym yyy niczym 😊 , wróciłem do domu z troskę mniejszym zapałem czytałem dalej i dotarło do mnie że do tego rn303 podłącze się za pomocą światełka a Więcbork hdmi arc więc za każdym razem będę potrzebował kolejnego pilota, odpalania apki albo używania palca ( a wcześniej musiał był jeszcze wstać!) Aby to to włączyć ...o nie! Nigdy! Codziennie wstawać aby włączyć dźwięk to w roku będzie z 600 razy - bezsens .pojechałem do sklepu hifi, powiedziałem co wiem, co sprawdzałem, ile mam i... gość tylko przyznał mi rację,  że potrzebuje ampli kina domowego albo sounbara...w innym sklepie denon gość od razu prowadził do sounbar mówiąc że cała najnowsza technologia jest pchana tam, że to przyszłość, odpalił denon heos jednocześnie mówiąc że sprzęt za 2 tysie u mnie w salonie nie zagra!! Byłem zniesmaczony chciałem najlepszego soundbara i już, ale każdy aby zrobić jakieś efekty surround które oczywiście wolę mieć niż nie mieć, potrzebuje idealnych ścian( ja mam skosy A z drugiej schody) blisko położonych A i również ściana z tylu jest niezbędna aby dźwięk się odbijał u mnie za miejscem odsłuchu jest Jeszce 6 metrów...

Zacząłem czytać fora... klocek av daje mi wygodę przez hdmi, daje mi wielki dźwięk bo przecież jest dużym czyimś tylko do dźwięku A w soundbar tego nie ma ai tak to to jakoś gra, nie mówiąc już o wielkich kolumnach! A jak doczytałem że scaluje to obraz do 4k, dodaje kolorów, dostosuje ścieżkę obrazu do dźwięku aby nie bo różnicy i NAJWAŻNIEJSZE Yamaha ma VIRTUAL CINEMA FRONT ( do którego nawet nikt tu się nie odniósł,  a o którym pisze 3ci raz..) - czyli kino zagra zagra mi prawie jak kino A ja będę miał 5 głośników ułożonych na ścianie z obrazka... zakochałem się! Byłem jak Romeo który znalazł Julię do czasu aż tu... od razu usłyszałem że Yamaha 485 u mnie nie zagra! Bo jest za mała A tematu zamiany na model 685 nikt nie podjął... ostatkiem sił znów poruszyłem temat soundbara...I to wg mnie i testów jego w necie soundbara naprawdę Hi-end czyli Focal Dimension, no bo 5 głośników 10 cm, bo każdy ma wzmacniacz osobny, bo sub ma mega moc, i Marka jest znacząca w... To tu po prostu przeczytałem, że ,, to chyba jakiś żart z mojej strony,, 🤪 ...A jest to sprzęt za 4 tysie A nie jak na początku za 1....

I jestem teraz ty gdzie jestem,  ale przynajmniej mogę się wyżalić wam, a wy może nie od razu, może za tydzień lub za miesiąc... podpowiecie mi co zrobić ...

 

A i jeszcze z wczoraj,  pisałem że tv że muza miej A filmy( które oglądam co drugi dzień z kodi - super apka ) nie są przecież na DVD więc nie będzie tam dźwięku dobrej jakości... wczoraj odpaliłem kolejny film i zobaczyłem że przy prawie każdym jest napisane ... AC3 czyli drążąc dalej jest to format dolby zrobiony  już w 87 roku Ale... jednak... ustawiłem w swoim tv doby z 2 ma głośnikami 10W z bas refleksem dźwięk przestrzenny na on A z muzyki na kinowy i... dźwięk był lepszy... inny... ...ciekawszy !!

Co ja mam zrobić he he 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Koledzy, odświeżam temat,  czy jeżeli jest ,, okazja,,

-nad 356 ( używany, 1m.c gwarancji) za 750 pln

- dali zensor 5 ( nowy, ale obudowa lekko porysowana, stąd upust) 2szt za 999 pln

 

to będzie to W parze dobrze grało? Wciąż chodzi o podłączenie do telewizora ( filmy, tv i spotify). 

 

W sumie bez kabla i dac wyjdzie 1750...

brać bez zastanowienia, czy znów nie jest  to dla mnie rozwiązanie idealne?

 

obawy :

- głośniki niewielkie A salon 50 metrów że złą akustyką

- do nad ( z tego co czytam) nie da się podłączyć suba, czy nie będzie go z czasem brakowało? 

 

Proszę o pomoc🙂

Edytowano przez fiedek14
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to dla tych co chcą taniej kupić drożej sprzedać  dodam link, zapraszam do Wrocławia  - ja na pewno nie bede się w to bawił..

(uszkodzenie , gdybym ja to kupował, bardzo mało widoczne)

https://www.mdbaudio.pl/dali-zensor-5-czarny-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

 

A jak znajdę większe kolumny , to poradzę się Was czy będą dobre, choć ... niestety zapał coraz mniejszy i myśli żeby dać już sobie z tym spokój ...;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fiedek14 napisał:

no to dla tych co chcą taniej kupić drożej sprzedać  dodam link, zapraszam do Wrocławia  - ja na pewno nie bede się w to bawił..

(uszkodzenie , gdybym ja to kupował, bardzo mało widoczne)

https://www.mdbaudio.pl/dali-zensor-5-czarny-autoryzowany-salon-wroclaw-gwarancja-5-lat.html

 

A jak znajdę większe kolumny , to poradzę się Was czy będą dobre, choć ... niestety zapał coraz mniejszy i myśli żeby dać już sobie z tym spokój ...;)

Aaa ale to za sztukę!!

No to normalna cena 😛 pisałeś jak o parze. 

Magnat jest ładniejszy nawet od dali. Mhm to prawda 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...