Skocz do zawartości

Chromecast Audio


maniu

Recommended Posts

Witam, męczy już mnie podpinanie laptopa pod wzmacniacz AA xi60 po USB by posłuchać Spotify. Myślę nad Chromecast Audio, można kupić za dobre parę złotych.  Tylko pytanie jak z jakością dźwięku ? Podobno ma jakieś magiczne wyjście cyfrowe w jacku. Czy da się to jakoś podłączyć pod wejście USB we wzmacniaczu i grać przez wewnętrzny DAC ?
Sprzęt towarzyszący Heco Autora 700
Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromcast audio ma w jednym złączu jack 3.5mm zarówno wyjście analogowe (którego jakoś jak za te pieniądze jest nie najgorsza) oraz cyfrowe wyjście optyczne (potrzebny jest kabel toslink zakończony z jednej strony wtykiem 3.5mm. Jeżeli Twój wzmacniacz ma wejście optyczne to bez problemu podłączysz chromecasta. W pozostałych przypadkach pozostaje Ci wykorzystać analogowe wyjście jack.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dają tylko ten żółty jack 3,5 na jack 3,5. Do optyką można kupić taką przelotkę jack 3,5 na Toslink sama taka końcówka w która wepniesz standardowy optyk. Takie coś tez widziałem chyba w morele.net

Znalazłem :

https://www.morele.net/adapter-av-inline-jack-3-5mm-na-toslink-m-f-czarny-89904-871974/

wtedy możesz wykorzystać jakiś Toslink co się po domu „przewala” 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mam pytanie dotyczace chromecast audio.

Mam w sypialni "miniwieżę" Panasonic SA-PM02, ma ok 10 lat i praktycznie jest rzadko używana, ale sprawna.

instrukcja jest np. tutaj: https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/panasonic/sc-pm02/instrukcja?p=17 

str 17-18.

Czy można dać jej nowe życie w/w chromecastem audio? Chodzi o spotify czy radio internetowe

Ma ona: Gniazdo MUSIC P. (muzyczne) - czyli music port, mini jack

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Yatza napisał:

Mam pytanie dotyczace chromecast audio.

Mam w sypialni "miniwieżę" Panasonic SA-PM02, ma ok 10 lat i praktycznie jest rzadko używana, ale sprawna.

instrukcja jest np. tutaj: https://www.instrukcjaobslugipdf.pl/panasonic/sc-pm02/instrukcja?p=17 

str 17-18.

Czy można dać jej nowe życie w/w chromecastem audio? Chodzi o spotify czy radio internetowe

Ma ona: Gniazdo MUSIC P. (muzyczne) - czyli music port, mini jack

 

 

Podłącz do tego wejścia np. telefon kablem jack-jack - jak na wieży będzie grac muzyka to chromecast też będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy podłączysz chromecast audio pod wieżę sprawdź jak jedna opcja w ustawieniach opcję -  Full Dynamic range. Zależnie od sprzętu może poprawić albo pogorszyć jakość więc warto wypróbować :)

 

Full Dynamic range

Chromecast Audio supports full dynamic range output. This provides premium and professional audio equipment such as HiFi audio systems, AV receivers, and monitor style speakers with the highest quality sound output.

When connecting your Chromecast Audio to such sound systems using 3.5mm or RCA analog cable (see here for compatible cables), you can enable Chromecast Audio’s Full Dynamic Range option:

Make sure your phone or tablet are connected to the same Wi-Fi network as your Chromecast Audio device.

Open the Google Home app .

Choose the Chromecast Audio device you wish to change the settings of.

At the top right corner of the screen, tap Settings ..

Look for Full Dynamic Range, and toggle the setting On .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety nie działa (mam inną wieżę). Z tyłu mam dwa wyjścia AUX in LEFT i RIGHT (nie wiem do czego one służą) a z przodu mam wyjście mini jack pod słuchawki. Podpinając słuchawki wszystko działa natomiast wpinając kablem jack-jack telefon pod wieże i wybraniu trybu AUX muzyka z głośników nie płynie. To chyba ostatecznie oznacza, że moja wieża jest za stara na podpięcie CA (dodam, że jest to JVC mx j300).

Edytowano przez krzsmi11
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, meHIFI napisał:

Ponad 10lat temu, z 15 pewnie - jako student cieszyłem się, że na to mnie było stać - miało płyty CD czytać i iPada dziewczyny

Jak dałbyś do jakiegoś zaprzyjaźnionego elektronika to może mógłby przerobić. Przejrzałem schemat. Jest tam kość IC203 (selektor) i pewnie jest wersja oprogramowania do tej rodziny modeli żeby AUX można było włączyć. Kwestią elektronika byłoby zamontowanie gniazd RCA i wlutowanie kabelków poprzez jakieś kondensatory do odpowiednich nóżek układu selektora (1-sza i 10-ta?) i może by się dało. Gwarancji nie dam ale jak Ci zależy to zbadaj temat ;) Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...