Skocz do zawartości

DAC i odtwarzacz strumieniowy w jednym


Radziulas

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

obecnie w używanym przez mnie sprzęcie, rolę odtwarzacza strumieniowego pełni Audiocst M5. Jednocześnie, mój odtwarzacz CD SONY CDP -XB920QS ma wyjście cyfrowe - optyczne i coaxialne. 

Chciałbym za pomocą jednego urządzenia, poprawić jakość dźwięki strumieniowego w stosunku do AudioCasta M5 i jednocześnie wykorzystać wbudowanego w to urządzenie DAC-a to przetwarzania dźwięku z CD , co jak ufam może przynieść poprawę jakości CD w stosunku do wbudowanego DAC-a w SONY? 

Niestety albo pozostaje mi zakup 2 urządzeń np: Yamaha WXAD10 i DAC Cambrudge Audio DAC Magic 100 albo sięgnięcie po odtwarzacz Marantz - bo one jako jedyne w tej klasie cenowej ,mają i wejście i wyjście cyfrowe. Większość streamerów audio ma tylko wyjście. Z kolei zakup samego DAC Magica mnie nie urządza, bo Audiocast ma tylko wyjście analogowe nie ma wyjścia cyfrowego. 

Proszę o opinię:

1. Czy zewnętrzny DAC zagra lepiej niż ten  wbudowany w SONY jeśli wziąć pod uwagę ograniczenia formatu CD? 

2. Czy Yamaha WXAD10 lub inne urządzenie w tej cenie wyraźnie zabrzmi lepiej niż mały  AudioCast?

3. Czy istnieją odtwarzacze sieciowe oprócz drogiego jak dla mnie Marantza, które dobrze brzmią i mają zarówno wejścia jak i wyjścia cyfrowe?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za opinie. Mile widziane zdroworozsądkowe podejście do relacji cena-jakość i opinia sprawdzona empirycznie. 

 

 

 

 

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dziękuję za odpowiedź. Oczywiście ogranicza mnie budżet i o Pionku czy Cambridge Audio mogę zapomnieć. Wybór raczej oscyluje wokół:

1. Zostawić Audiocasta bo w moich pieniądzach lepiej nie będzie

2. Malinka i granie z jej Dac-a z wyjściami RCA model Hifiberry pro

3. Malinka plus Dac z wyjściem cyfrowym i do tego zakupić DacMagic100. Wyjdzie 1000 zł ale mam transport plus Dobrego Daca do którego podłączę też CD. Czy warto wydawać aż tyle? Na ile malina plus DacMagic będzie lepiej brzmiała niż sama malina plus hifiberry pro? 

4. Yamaha WXAD10 i cd dalej po analogu. 

Będę wdzięczny za jakieś sugestie i porady. 

pozdrawiam

Edytowano przez Radziulas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat raczej martwy i nikt więcej się nie wypowie. 

Bardzo kusząca jest dla mnie opcja Malina plus HIFIBERRY. Z podłączania cedeka do DAC zrezygnuję. Pytanie tylko, bo opinie w necie są bardzo różne, jak wygląda teraz w 2019 roku obsługa TIDAL przez Volumio. Jest bezproblemowa, czy wymaga nadal jakiś aplikacji trzecich? Chciałbym móc obsługiwać TIDAL w Volumio ze smartfona. 

Może w tym względzie ktoś będzie tak miły i podzieli się swoimi doświadczeniami? 

 

Pozdrawiam serdecznie

Radek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.05.2019 o 00:45, Junoxe napisał:

Primare NP30.

Kolego mój budżet to 500-800 zł a Ty proponujesz urządzenie kilka razy droższe. Z pewnością to świetny sprzęt ale tyle nie jest wart cały mój sprzęt audio. Mogę sobie tylko pomarzyć.  

 

Pytanie do S4Home: do mojego Sony TA FB 940QS i Heco Aurora 700 który wariant jest najlepszy Twoim zdaniem:

1. DAC Magic 100 plus Chromecast Audio połączone cyfrowo (chromecast to transport a dźwięk dekoduje Cambridge) - otwarte rozwiązanie, można podpiąć cd czy inne urządzenie w przyszłości. 

2. Raspbery PI plus HIFIberry  PRO (kusi częstymi akualizacjami, otwartą platformą, samodzielnym montażem ale czy Volumio obsłuży Tidal-a?  

3. Yamaha WXAD10 - dobre recenzje, gotowy markowy produkt. 

Niestety nie mam wyjścia cyfrowego w moim Audiocast M5. 

Mój budżet to jakieś 500-600 zł 

Będę wdzięczny za Twoją opinię. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martwy. Ale po prostu nie mam postów żeby ci odpisać. Słyszałeś o wprowadzonym limicie na forum?

Moim zdaniem opcja numer 2. Ale ja stosuję malinkę z wyjściem cyfrowym + do tego dac. I to gra bardzo dobrze. Nie testowałem nigdy malinki z wyjściem analogowym 

Na drugim miejscu postawił bym opcje numer 1. Dac zawsze ci się przyda. A sieć i streming jest teraz tak popularny że tylko czekać na kolejne produkty podobne do chromecasta.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natywnie Tidal jest wspierany w płatnej wersji volumio za 3 euro miesięcznie. W darmowej wersji musisz radzić sobie z doinstalowaniem wtyczki. Ewentualnie możesz wybrać inny system jak np Moode czy Pi Muiscbox ale Volumio jest najbardziej popularny dzięki czemu wsparcie społecczności jest najlepsze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Syta dziękuję serdecznie. Myślę że opcja chromecast plus dacmagic zmieści się w budżecie i da najlepsze możliwości na przyszłość. A jak się pojawią jakieś pieniążki to zmiana transportu na malinę z hifiberry i wyjściem cyfrowym.

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję wszystkim

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chromecast jest super bo 1. Jest tani 2. Działa bezproblemowo i szybko 3. Jak DAC jest spoko to dźwięk 4. Działa po 2 minutach konfiguracji, która jest łatwa. Dac przyda się do TV, komutera czy właśnie CD. Jak CI się znudzi kiedyś chromecast i będziesz chciał zmienić to ten podłączysz do dowolnego głośnika bluetooth w innym pokoju czy garażu i masz drugi zestaw :) Malina ma bardzo dużo zalet i brzmi lepiej tylko trzeba poświęcić jej chwilę a zależnie od tego jaką kartę do malimy byś kupił to może i tak byś DAC potrzebował.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Miałem Audiocasta i jest to na prawdę świetne urządzenie podobne do chromecasta. Moim zdaniem jakość jest porównywalna ze standardowymi telefonami (na moim ówczesnym systemie nie słyszałem różnicy pomiędzy audiocastem a iphonem SE). Nie wiem jak z implementacją DACa w Sonym, ale kupując takiego DAC magica powinno być lepiej niż w audiocascie.

Możesz jak najbardziej połączyć chromecasta audio z dacmagiciem, ale pamiętaj, jeżeli interesuje Cię streamowanie muzyki z youtbe to nie da rady. Do tego trzeba mieć wykupione youtube red, żeby streamować z chromecasta audio (dlatego mam Mi Boxa, ale on ma z kolei inne ograniczenia :)).

Mam też malinę z Volumio (wykupione MyVolumio) i natywna obsługa Tidala jest całkiem w porządku. Jeszcze sporo brakuje do natywnej aplikacji Tidala, ale chłopaki ciągle ją ulepszają i na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy sporo się poprawiło. Miesięczna kosztuje 3euro ale roczna wychodzi taniej i taką polecam.

Jeżeli zdecydowałbyś się na Malinę + dacmagic to póki co olej nakładki. Volumio powinno bez problemu rozpoznać dacmagica po usb. Ja mam tak podpiętego Toppinga DX3 Pro i działa to znakomicie. W moim przypadku dzięki takiemu rozwiązaniu mogę bez problemu odtwarzać pliki DSD, czy warto to już inny temat.
Ograniczysz koszty, a zawsze można się pobawić w przyszłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.05.2019 o 10:50, Tomasz Syta napisał:

Natywnie Tidal jest wspierany w płatnej wersji volumio za 3 euro miesięcznie. W darmowej wersji musisz radzić sobie z doinstalowaniem wtyczki.

A czy mógłbyś napisać coś więcej? Chodzi o wtyczkę z myVolumio instalowaną jakoś z boku czy o jakąś inną?

Właśnie przesiadłem się z Chromcasta ma malinę z Digi+ PRO. Różnica jest wyraźna. Pliki wysokiej rozdzielczości wreszcie słychać, więc może wrócę do Tidala.

Na Chromcaście miałem wrażenie że Tidal brzmiał gorzej niż Spotify.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Tomasz Syta napisał:

Sprawdź appke bubbleupnp tam zaloguj się na tidal i zobacz czy da się udostępnić na volumio. Nie mam teraz maliny do sprawdzenia. 

 

16 minut temu, mkk napisał:

Przez bubble się da. Grałem tak przed myvolumio, które jest jednak dla mnie wygodniejsze.

Dzięki. Znalazłem też, że dla iphona to raczej byłaby apka Lumin. Spróbuję wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnią malinę miałem chyba z 3 lata temu. Testowałem wtedy Volumio, max2 play ale najdłużej Pi music box. Teraz te systemy są dużo bardziej rozwinięte ale wtedy królowało Spotify i właśnie wtyczki. BubbleUpnp też właśnie wtedy kupiłem na promocji bo działa też z innymi Upnp ( musiccast, chromecast, onkyo itd. ) To co ja bym zrobił teraz opierając system na malinie to kupił MyVolumio za te 3 euro i Tidal HiFi tylko przez Turcję. Razem wyjdzie 6 Euro więc tragedii nie ma a kombinowania dużo mniej :) Ewentualnie kupił gotowca Daphile ( terminal z systemem ) z Allegro i DAC taki jak Topping DX3 Pro. Możliwości jest pełno, można robić kombinacje alpejskie oszczędzając mniej lub więcej złotówek i uzyskując różną jakość. Tym , którzy nie mają czasu lub zapału polecam chromecast audio, wxad-10 czy Onkyo NS-6130 zależnie od budżetu. Drożej nie testuję bo to tylko streamer i tak kolumny i wzmacniacz zrobią większość roboty a technologia w streamingu się zmienia i za 3-4 lata te sprzęty będą pewnie średnio aktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2019 o 09:53, Tomasz Syta napisał:

Ja ostatnią malinę miałem chyba z 3 lata temu. Testowałem wtedy Volumio, max2 play ale najdłużej Pi music box. Teraz te systemy są dużo bardziej rozwinięte ale wtedy królowało Spotify i właśnie wtyczki. BubbleUpnp też właśnie wtedy kupiłem na promocji bo działa też z innymi Upnp ( musiccast, chromecast, onkyo itd. ) To co ja bym zrobił teraz opierając system na malinie to kupił MyVolumio za te 3 euro i Tidal HiFi tylko przez Turcję. Razem wyjdzie 6 Euro więc tragedii nie ma a kombinowania dużo mniej :) Ewentualnie kupił gotowca Daphile ( terminal z systemem ) z Allegro i DAC taki jak Topping DX3 Pro. Możliwości jest pełno, można robić kombinacje alpejskie oszczędzając mniej lub więcej złotówek i uzyskując różną jakość. Tym , którzy nie mają czasu lub zapału polecam chromecast audio, wxad-10 czy Onkyo NS-6130 zależnie od budżetu. Drożej nie testuję bo to tylko streamer i tak kolumny i wzmacniacz zrobią większość roboty a technologia w streamingu się zmienia i za 3-4 lata te sprzęty będą pewnie średnio aktualne.

Policzyłem wszystko i wychodzi mi tak: 

1. VXAD10 - 633 zł - wszystko gotowe, Tidal bez kombinacji ale nie podłączę CD i platforma zamknięta. 

2. Chromecast+DAC Magic100+kabel toslink - 812 zł Tidal OK, podłączę CD i mam jeszcze jeden wolny port. Z czaasem mogę wymienić chromecasta na malinę czy inny transport

3.  Malina + HIFIBERRY PRO + (zestaw z zasilaczem, obudową kartą) 485 zł Tidal wymaga płatnego Volumio - dodatkowe koszty i kłopoty, płatność za Volumio pewnie kartą kredytową, której nie mam no i rocznie wychodzi kolejne 166 zł 

W tej sytuacji zastanawiam się nad opcją 1 lub 2. 

Pomożecie wybrać? 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem z tych dwóch, jeżeli nie liczymy maliny to opcja nr 2. Miałem WXAD-10 i mam dalej chromecast audio ( nie mam zewnętrznego DAC ale słyszałem takie połaczenie, na pewno ktoś na forum tak ma ). Przede wszystkim przy chromecast audio  dostajesz wygodę użytkowania. Urządzenie jest gotowe po 2 minutach, korzystasz z natywnych aplikacji Tidal czy Spotify, jest łatwo szybko i przyjemnie. DACMagic 100 myślę ,że ma jednoznacznie dobre opinie na forum nie bez powodu, a dodatkowo przyda Ci się jeżeli chciałbyś podłaczyć CD czy laptopa.  

Jak dla mnie

Chromecast + DAC > WXAD-10 > chromecast bez DAC

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomasz Syta. Zatem postanowione. W moim systemie zagra Dac Magic100 i chromecast spięte cyfrowo. 

Malina kusi, ale mam subskrypcję Tidala HIFI, trochę mi się nie uśmiecha dodatkowo płacić jeszcze za Volumio itd. 

Szkoda że mój audiocast M5 nie ma wyjścia cyfrowego. Wtedy wystarczył by tylko DAC. 

Cóż, zagra w drugim systemie z Denonem. 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim którzy zechcieli pomóc i doradzić.

Obiecuję napisać czy:

Odtwarzacz CD Sony zagra lepiej przez DAC niż po RCA i czy słychać różnicę pomiędzy Audiocastem a Chromecastem +DAC

Może przyda się to kolejnym zastanawiającym się. 

Szkoda, że nikt znajomy z okolic Szczecin Świnoujście nie ma DAC Magica 100, chromecasta mam od kogo pożyczyć. Fanie by było posłuchać przed zakupem.

Pozdrawiam

     

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...