Skocz do zawartości

DAC i odtwarzacz strumieniowy w jednym


Radziulas

Recommended Posts

Chromecast+DAC Magic100 - mam dokładnie ten zestaw i gorąco polecam, jak kupiłem używkę i w sumie mi wyszło 500zł. 
Dlaczego to znacznie lepsze rozwiązanie niż Malina albo Yamaha? Już pomijając kwestie jakości dźwięku pewnie będą na podobnym poziomie, to 
możliwość przeglądania muzyki na natywnej aplikacji Tidala z chromcasta to 100 razy lepsze doświadczenie niż aplikacje producentów. Aha i jestem ze Szczecina :D więc mógłbym pożyczyć 

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ald890 

Wielkie dzięki. Myślę, że w tej sytuacji nie ma sensu pożyczać i zawracać Ci głowę ale dziękuję za chęci. 

Jestem zdecydowany w 100%. Napisz mi proszę,jeśli możesz  czy DAC wykorzystujesz jeszcze do czegoś? 

Masz może porównanie jak gra odtwarzacz CD po RCA vs za pomocą Cambridgea? 

Pozdrowienia i raz jeszcze bardzo Ci dziękuję.   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Radziulas napisał:

ald890 

Wielkie dzięki. Myślę, że w tej sytuacji nie ma sensu pożyczać i zawracać Ci głowę ale dziękuję za chęci.

Jestem zdecydowany w 100%. Napisz mi proszę,jeśli możesz  czy DAC wykorzystujesz jeszcze do czegoś? 

Masz może porównanie jak gra odtwarzacz CD po RCA vs za pomocą Cambridgea? 

Pozdrowienia i raz jeszcze bardz

Wcześniej był do laczenia monitorów aktywnych, ale podmienilem go na lepszy i bardziej uniwersalny aune x1s. Aktualnie służy stremowana. Nie słucham CD więc u mnie od zawsze Spotify/Tidal, różnica moim zdaniem na puszczanie prosto z kompa a Chromecast jest znikoma.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekając na kasę przeglądałem sobie jeszcze oferty i policzyłem ile muszę wydać. 

Okazało się, że z kablami (potrzebuje minitoslink plus 2xRCA)  do tego chromecast audio i Dac Magic 100 wyszło prawie 950 zł 

Tymczasem na portalu aukcyjnym jest używany Marantz NA 6005 za 1100 zł. Stan idealny. No i zaczynam się zastanawiać. Nowy z outletu za 1450 zł można dostać, z pełną 24 miesięczną gwarancją. 

Czy to nie jest lepsza droga niż DAC+chromecast. dodam, że ten Marantz ma także wejścia cyfrowe, więc podepnę przez niego cedeka.

Jak sądzicie? Opinie ma ten model dobre. ? 

Niby wiąże się z firmą marantz i jak przestaną wspierać ten produkt no to klops, ale z drugiej strony ładny komponent na półce z ponoć bardzo dobrym dźwiękiem i dobrymi bebechami ? 

 Jak sądzicie czy to lepsza droga niż chromecast plus dac magic100? 

Pozdrawiam

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 22:39, Radziulas napisał:

Kolego mój budżet to 500-800 zł a Ty proponujesz urządzenie kilka razy droższe. Z pewnością to świetny sprzęt ale tyle nie jest wart cały mój sprzęt audio. Mogę sobie tylko pomarzyć.  

 

Pytanie do S4Home: do mojego Sony TA FB 940QS i Heco Aurora 700 który wariant jest najlepszy Twoim zdaniem:

1. DAC Magic 100 plus Chromecast Audio połączone cyfrowo (chromecast to transport a dźwięk dekoduje Cambridge) - otwarte rozwiązanie, można podpiąć cd czy inne urządzenie w przyszłości. 

2. Raspbery PI plus HIFIberry  PRO (kusi częstymi akualizacjami, otwartą platformą, samodzielnym montażem ale czy Volumio obsłuży Tidal-a?  

3. Yamaha WXAD10 - dobre recenzje, gotowy markowy produkt. 

Niestety nie mam wyjścia cyfrowego w moim Audiocast M5. 

Mój budżet to jakieś 500-600 zł 

Będę wdzięczny za Twoją opinię. 

Pozdrawiam

witam

opcja 1 według mnie nie ma sensu

posiadam chromecasta audio podłączonego kablem melodika bezpośrednio do wzmacniacza NAD 325BEE, kolumny Acoustic Energy EVO 3, kable melodika 2,5mm, muzyka strumieniowana tidal HIFI, gra to bardzo ładnie ale pomyślałem że na pewno może być lepiej. Wziołem na testy  CA magic 100 (sprzedawca twierdzi że to sprzęt testowy i na pewno jest już wygrzany), po podłączeniu pierwsze odczucie: z Magic 100 wszystkiego mam więcej. Ale po czasie doszedłem do wniosku, że nie więcej tylko lekko głośniej. Przy zaproszeniu 3 znajomych i porównaniu bezpośrednim z DAC i sam chromecast oraz przy każdym przełączeniu wyrównanie głośności nikt nie mógł wskazać co gra lepiej. Różnice w granicach sugestii. Myślę że chromecast sam w sobie ma już niezłego DACA i trzeba by zainwestować w coś z wyższej półki żeby miało to jakiś sens, w niedalekiej przyszłości będę mógł zrobić takie porównanie z HEGEL HD11 ale to już dużo wyższa liga. Zaznaczę na końcu że w chromecast audio miałem uruchomioną funkcję w ustawieniach "pełen zakres dynamiczny". Dużo osób nie wie że domyślnie jest to wyłączone a wtedy przepaść w jakości muzyki jest duża.

 

Edytowano przez groszx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi teraz namieszałeś groszx. 

Rozumiem, że do NAD masz podłączonego chromecasta analogowo, i to chromecast obrabia dźwięk, bo NAD nie ma wbudowanego DAC-a?

Skoro twierdzisz, że nie ma różnicy.... Mój Audiocast M5 tez gra bardzo ładnie, ma DAC-a Wolfsona. Może zatem nie warto wydawać prawie 1000 zł ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Radziulas napisał:

No to mi teraz namieszałeś groszx. 

Rozumiem, że do NAD masz podłączonego chromecasta analogowo, i to chromecast obrabia dźwięk, bo NAD nie ma wbudowanego DAC-a?

Skoro twierdzisz, że nie ma różnicy.... Mój Audiocast M5 tez gra bardzo ładnie, ma DAC-a Wolfsona. Może zatem nie warto wydawać prawie 1000 zł ? 

Tak NAD podłączony analogowo.

Nie wiem jak gra audiocast ale uważam, że zawsze trzeba zrobić odsłuch samemu u siebie w domu jeżeli jest taka możliwość. Ja osobiście mocno napaliłem się na magic 100 po przeczytaniu różnych opinii i mocno bym żałował jeśli wziołbym go bez odsłuchu. Odłożyłem zakup daca w czasie aż uzbieram na coś lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 13.05.2019 o 09:08, Paweł Pawlik napisał:

 

Dzięki. Znalazłem też, że dla iphona to raczej byłaby apka Lumin. Spróbuję wieczorem.

 

Dnia 13.05.2019 o 09:34, kukocz napisał:

Jest i nawet działa, ale interfejs woła o pomstę do nieba. Dlatego ostatecznie padło na subskrypcję MyVolumio :)

Ciągnąc wątek Tidal na Volumio mam pytanie do właścicieli iPhonów.

Czy ktoś kto ma subskrypcję MyVolumio i korzysta z iphona mógły porównać jakość jaką daje MyVolumio z tym co daje Airplay? Czy jest wyraźnie lepiej na korzyść MyVolumio?

Aktualnie korzystam z Tidala poprzez Airplay na zwykłym Volumio i zastanawiam się czy wykupienie subskrypcji MyVolumio faktycznie da poprawę.

Dzięki z góry za opinie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.06.2019 o 11:18, kukocz napisał:

Jak wrócę do domu to mogę sprawdzić, ale najlepiej będzie jak sam sprawdzisz na własnym systemie.

Od jakiegoś czasu jest dostępny darmowy trial na 15 dni. Zarejestruj się i wypróbuj wszystkie funkcje dostępne w płatnej wersji :) 

Zrobiłem jak radziłeś i faktycznie jest różnica. Może nie w jakości ale w charakterze dźwięku. Tidal na MyVolumio brzmi cieplej niż przez Airplay, scena jest bardziej wysunięta do przodu (przez co jest lekko zawężona), bas jest pełniejszy, góra bardziej soczysta no i jest głośniej.

Z drugiej strony do słuchania przez Airplay już się na tyle przyzwyczaiłem że w niektórych kawałkach trochę mi brakuje tego chłodniejszego charakteru. Ale może jak dłużej posłucham MV to zmienię zdanie.

Krótko mówiąc, Tidal przez MyVolumio gra lepiej ale jak komuś szkoda 3 EUR miesięcznie to Airplay + Volumio też daje radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm czas minął, przeczytałem chyba wszystko co się dało, wysłuchałem wielu opinii i jak byłem głupi tak jestem.

Ustaliłem, że nie ma sensu kupować DAC-a w celu podpięcia odtwarzacza cd, raczej w moim budżecie poprawy nie będzie. Dlatego nie potrzebuję streamera z wejściami cyfrowymi ani DAC-a

Opcja chromecast plus DAC ma dla mnie główną wadę: brak odtwarzania plików z NAS

Malina - wciąż chodzi mi po głowie, ale w wersji DAC PLUS PRO RCA i wtedy bez zewnętrznego daca. Tyle że nie wiem czy poradzę sobie z konfiguracją i jak tą płatnością za MY Volumio bez karty kredytowej. Ktoś kupował?

Onkyo 6130 - prawie nigdzie niedostępny w normalnej cenie 1100 zł podrożał do prawie 1500 zł.

Za 1500 zł mogę mieć już Pioneer N30ae. Na plus ładny wygląd pasujący do reszty sprzętu, wszystko w jednym, ładny wyświetlacz. Z minusów: brak jakiegokolwiek wyjścia cyfrowego, no i strach że za 2 lata firma powie, że już nie wspiera Tidala... 

Yamaha NP-S 303 - odradzało mi wielu ludzi, którym mogę wierzyć.

Co sądzicie o tym Pionku? Może jeszcze jakieś propozycje?

Przypomnę budżet max 1500 zł dobra obsługa muzyki z NAS i Tidala dobra bezproblemowa aplikacja i dźwięk stanowiący progres w stosunku do IEAS Audiocast M5

Będę wdzięczny za propozycje i uwagi

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

Zrobiłem jak radziłeś i faktycznie jest różnica. Może nie w jakości ale w charakterze dźwięku. Tidal na MyVolumio brzmi cieplej niż przez Airplay, scena jest bardziej wysunięta do przodu (przez co jest lekko zawężona), bas jest pełniejszy, góra bardziej soczysta no i jest głośniej.

Z drugiej strony do słuchania przez Airplay już się na tyle przyzwyczaiłem że w niektórych kawałkach trochę mi brakuje tego chłodniejszego charakteru. Ale może jak dłużej posłucham MV to zmienię zdanie.

Krótko mówiąc, Tidal przez MyVolumio gra lepiej ale jak komuś szkoda 3 EUR miesięcznie to Airplay + Volumio też daje radę.

No i należy pamiętać, że AirPlay downsampluje wszystko do 16bit 44.1khz (jeżeli to ma dla kogoś znaczenie).
A co do volumio to można wybrać roczną subskrypcję i wyjdzie trochę taniej (29 EUR). :) 

 

1 godzinę temu, Radziulas napisał:

Hmmm czas minął, przeczytałem chyba wszystko co się dało, wysłuchałem wielu opinii i jak byłem głupi tak jestem.

Ustaliłem, że nie ma sensu kupować DAC-a w celu podpięcia odtwarzacza cd, raczej w moim budżecie poprawy nie będzie. Dlatego nie potrzebuję streamera z wejściami cyfrowymi ani DAC-a

Opcja chromecast plus DAC ma dla mnie główną wadę: brak odtwarzania plików z NAS

Malina - wciąż chodzi mi po głowie, ale w wersji DAC PLUS PRO RCA i wtedy bez zewnętrznego daca. Tyle że nie wiem czy poradzę sobie z konfiguracją i jak tą płatnością za MY Volumio bez karty kredytowej. Ktoś kupował?

Onkyo 6130 - prawie nigdzie niedostępny w normalnej cenie 1100 zł podrożał do prawie 1500 zł.

Za 1500 zł mogę mieć już Pioneer N30ae. Na plus ładny wygląd pasujący do reszty sprzętu, wszystko w jednym, ładny wyświetlacz. Z minusów: brak jakiegokolwiek wyjścia cyfrowego, no i strach że za 2 lata firma powie, że już nie wspiera Tidala... 

Yamaha NP-S 303 - odradzało mi wielu ludzi, którym mogę wierzyć.

Co sądzicie o tym Pionku? Może jeszcze jakieś propozycje?

Przypomnę budżet max 1500 zł dobra obsługa muzyki z NAS i Tidala dobra bezproblemowa aplikacja i dźwięk stanowiący progres w stosunku do IEAS Audiocast M5

Będę wdzięczny za propozycje i uwagi

Pozdrawiam

No to malina + DAC (np. Topping DX3 Pro, Topping D30, Khadas Tone Board). Ewentualnie iEAST M30 Pro. Według recenzji lepszy od M5 ale nie miałem okazji posłuchać.
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, kukocz napisał:

No to malina + DAC (np. Topping DX3 Pro, Topping D30, Khadas Tone Board). Ewentualnie iEAST M30 Pro. Według recenzji lepszy od M5 ale nie miałem okazji posłuchać.
 

Hmm chodzi mi jeszcze po głowie Arcam rplay? Może to być alternatywa dla N30ae?

I jeszcze jedno pytanie:  jaki wpływ na dźwięk ma źródło w stosunku do reszty toru audio? No bo tak czytam o tych miękkich, twardych ciepłych zimnych itd i myślę sobie: ok zainstalowany DAC ma znaczenie, ale czy nie większe znaczenie ma mój wzmacniacz a nade wszystko kolumny? Czy jakiś braków nie nadrobi np delikatna korekcja pokrętłami bass treblle?

Czy mając 1500 zł nie warto bardziej skupić się na tym, czy dany streamer nie wiesza się czy Tidal dobrze działą, czy aplikacja jest ok i dać sobie spokój z kwiecistymi opisami brzmienia tego czy innego odtwarzacza? Tym bardziej, że testujący podłączają go do określonego toru a w innym zestawie z innym wzmacniaczem czy kolumnami on może zabrzmieć inaczej? Mylę się?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najważniejsze są kolumny. To one wnoszą największe zniekształcenia i one kształtują barwę dźwięku (chyba sensownie na drugim miejscu albo nawet równolegle byłoby wstawić tutaj akustykę pomieszczenia, która jest najczęściej zupełnie pomijana w całym temacie audio). Kolejny w kolejce jest wzmacniacz, który jakoś musi sobie dać rade z tymi kolumnami i ostatnie jest źródło. Potem dochodzą smaczki związane z akustyką pomieszczenia, ustawieniem kolumn, podstawkami granitowymi, absorberami, itp. itd...

Prawdą jest, ze tak na prawdę na brzmienie całego systemu wpływają wszystkie jego elementy i wszystkie w jakimś stopniu wpływają na barwę dźwięku. Jednak te drobne zmiany będą zdecydowanie  mniej "spektakularne" w stosunku do zmiany kolumn i wzmacniacza.

Na bardzo dobrym sprzęcie (wzmacniacz + kolumny) mp3 128kbps zabrzmi zdecydowanie przyjemniej niż TIDAL hifi puszczony na kolumienkach komputerowych :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często to przychodzi z czasem. Ja mam teraz tak, że kiedy słucham z chromecast audio to dzwięk mnie drażni a z ns-6130 jest dużo przyjemniej. Wczesniej mi to nie przeszkadzało. Kiedy chromecast jest podłączony pod głośnik bluetooth w kuchni to znowu lubię ten dzwięk. 

Zgadzam się z @kukocz jeżeli chodzi o sprzęt tj Kolumny > wzmacniacz > źródło co nie zmienia faktu, że źródło też gra. Poza sprzętem to oczywiście akustyka i realizacja nagrania. 

Dlatego zawsze fajnie jest po testować. W sumie to do 6130 namówił mnie przypadkowo Pan z OLX , który chciał kupić u  mnie wzmacniacz. wzmacniacz po 2 dniach oddał ale ze streamerem dobrze doradził.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem zdecydowałem się na zakup Pioneer-a N30AE. Zakup w S4Home.

Mam go ledwie 3 dni ale użytkowałem dość intensywnie w tym czasie, dlatego ośmielę się podzielić swoimi przemyśleniami. Być może pomogą one komuś, kto będzie w takiej sytuacji jak ja.

1. Sprzęt jest bardzo ładnie wykonany, obudowa jest estetyczna, ekran kolorowy robi robotę i ładnie się prezentuje. Ja z odległości 1.5 metra mogę go odczytać

2. Nie wiem jak sprawuje się WIFI, gdyż z założenia chciałem podpiąć go pod LAN

3. Konfiguracja i uruchomienie - bezproblemowe, z tym, że nie potrafił znaleźć mojego serwera NAS. Po aktualizacji oprogramowania wewnątrzukładowego problem zniknął i bez problemu znalazł sewer.

4. Pilot bardzo fajny i wygodny, aplikacja Pioneer Remote App ok, działa, nie wiesza się, ale... np Tidal wyświetla zawartość tylko w formie tekstowej. Co prawda można skorzystać z Tidala i streamować zawartość do Pionka przez Chromecast.

5. Radio internetowe ok, szkoda tylko, że ukochana Trójka daje stream  w kiepskiej jakości. Tuner FM z anteną biją wersję internetową na głowę.

Teraz pora na dźwięk.

Czy poprawiłem sobie jakość odtwarzanej muzyki w stosunku do Audiocasta? Raczej nie. Owszem, jest poprawa ale nazwałbym ją subtelną. Troszkę mniej jest góry, za to mocniej uwypukliła się średnica, ale to naprawdę bardzo subtelna zmiana

Czy żałuję zakupu? Nie. Ucywilizowałem korzystanie z sieciowych zasobów, nie straciłem na jakości a zyskałem ładne urządzenie, z pilotem i fajną aplikacją. Wreszcie nie ma pisków w Tidalu jakie miały miejsce na niektórych utworach w audiocaście.

Jaka rada dla potomnych? Jeśli szukasz zdecydowanej poprawy jakości dźwięku,  musisz wydać więcej niż 1500 zł. Znacznie więcej. Jeśli jednak masz max 1500 zł to zastanów się, bo być może chromecast plus DAC da Ci lepszą jakość dźwięku, chyba że jesteś chory jak ja na wygląd sprzętu i cieszy Cię, że streaming masz z ładnego pudełka z ekranem a nie poukrywanych z tyłu skrzyneczek i kabelków.

 

Po lekturze bardzo wielu wpisów, recenzji itd myślę, że trochę jest w nich bajek a trochę podkolorowań, które tworzą legendę dla tego lub innego sprzętu. Przynajmniej w budżetowym segmencie. Jeśli tak jak ja nie słyszysz kabli, listew zasilających i podstawek antywibracyjnych, albo wiesz że to ściema, na pewni nie usłyszysz także, że N30AE ma "mało inspirujący pudełkowaty dźwięk". Jeśli słyszysz te rzeczy... musisz uzbierać dużo więcej niż 1500 zł

Pozdrawiam serdeczni i wszystkim dziękuję za porady.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Radziulas napisał:

Jaka rada dla potomnych? Jeśli szukasz zdecydowanej poprawy jakości dźwięku,  musisz wydać więcej niż 1500 zł. Znacznie więcej. Jeśli jednak masz max 1500 zł to zastanów się, bo być może chromecast plus DAC da Ci lepszą jakość dźwięku, chyba że jesteś chory jak ja na wygląd sprzętu i cieszy Cię, że streaming masz z ładnego pudełka z ekranem a nie poukrywanych z tyłu skrzyneczek i kabelków.

Miałem Audiocasta M5 i teraz gram na malinie po USB + Topping DX3 Pro. No i o ile rzeczywiście Audiocast ma podobne granie do telefonów i innego podobnego sprzętu - to malina + DAC gra znacznie lepiej niż audiocast. Zmiany może nie są typu zdjęcie "koca" - natomiast rozdzielczość i szczegółowość dużo się poprawiły przez co stereofonia jest odczuwalnie lepsza. 

Może być też tak, że reszta toru nie pozwala na wyciągnięcie więcej. Na czym słuchasz?
Swoją drogą dlatego Chromecast Audio (Audiocast trochę mniej) jest tak popularny bo za niewielkie pieniądze można mieć fajny streamer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie jestem rozczarowany. Pionek gra ok jak na to co kosztuje. Natomiast nie ma drastycznej różnicy w stosunku do Audiocasta. Albo audiocast jest tak dobry albo Pionek taki słaby :-)

Trudno powiedzieć.

Reszta mojego toru to wzmacniacz Sony TA FB 940QS i Kolumny Heco Aurora 700

Jest dobrze i nie żałuję podjętej decyzji. Pionka mogą też używać inni domownicy, z maliną było by różnie. Włączenie zbyt wielu urządzeń już ich odstrasza. A tu pilot, wyświetlacz itd.

Dla mnie podstawą i tak płyta CD i winyl. Strumień pozwala zapoznać się z płytami i wybrać do kupna te, które mi się spodobają.

Stereofonia jest fajna, scena szeroka, choć oczywiście nie trójwymiarowa - nie czarujmy się. Wokale damskie ładne, bliskie, namacalne (Krall, Melua, Sade, Cassidy). Nic nie kłuje uszu, wszystko ułożono grzecznie i poprawnie. Pionek to taki uczeń między 4 a 3 ale brak promocji mu nie grozi i zachowanie też jest wzorowe.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...