Skocz do zawartości

Prośba o doradztwo.


terracan1929

Recommended Posts

WItam forumowiczów. Mam na imię Robert, lat 47.

Ponieważ nie znalazłem nigdzie regulaminu forum, a widzę ,że na tym wątku pojawiają się zapytania, więc pozwolę zadać pytanie i ja.

Mam nadzieję,że nie narobię tym bałaganu w Waszym forumowym świecie. Jeśli tak, to z góry przepraszam.

Potrzebuję doradztwa w temacie doboru kolum do swoich potrzeb.

Zakupiłem właśnie nowy ampltuner Yamahy R-N602.  (poprzednia Yamaha wyzionęłą ducha i już nie chciałem kolejny raz wymieniać w niej zasilania).

Póki co odsłuchy przeprowadzam na starych NAD ach 802. Do tego sub Yamahy YST-SW030.

Saolon 36 m2. Słucham w zasadzie wszystkiego, poza twardym metalem. Od muzyki poważnej, filmowej, poprzez soul, jazz, rock, pop, aż do klasyki piosenki polskiej z lat 80 i 90 tych.

Optymalnie byłoby gdyby kolumny dawały w miarę dobry bas, ale aby i wysokie tony były dobrze wyeskponowane.

Myślałem aby zmieścić się w budżecie 2.500-3.000 zł za komplet.

Jeśłi ktoś ma jakieś sugestie, będę wdzięczny za podpowiedź.

Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, głośniki jakoś dają radę.  Sofa na której przesiaduję słuchając muzyki oddalona jest od głośników o jakieś 2 m. I może z małymi wyjątkami przy okazji impezek, nie słucham jakoś bardzo głośno. Pokój też nie jest zbyt mocno "zagracony" , a do tego sub wpomaga i roznosi po podłodze niskie tony.

Tym niemniej chciałbym coś trochę większego i mocniejszego. Przyszedł czas na kolumny podłogowe.(pewnie ze względu na te imprezy :) )

Ponieważ salon jak i cały dom mam w klasycznym wystroju, optowałbym za klasyczną formą kolumn (tak, wiem,że wychodzicie z założenia że ma grać a nie wyglądać, ale jeśli mogę mieć wybór, wolę wybrać to co będzie także wizualnie pasowało ). I dlatego też przed zamieszczeniem posta na tym forum mocno "napaliłem się " na Zenzory. Ale myślałem raczej o 5. Nie chciałbym aby kolumny stały się "gwoździem programu " mojego salonu. Piątki są mniejsze, zgrabniejsze.

Ale oczywiście liczę na Wasze sugestie i na pewno staną się one ważnym czynnikiem przy wyborze sprzętu.

Dziękuję za odpwoiedź i podpowiedź  :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Dali Zensor 5 to za małe kolumny do Twojego salonu, to nie jest dobry wybór. Zdecydowanie lepszą opcją będzie model większy Zensor 7, które poza większą mocą, oferują także lepsze brzmienie. Chyba że najnowsze Oberon 7. Jako alternatywa spójrz koniecznie na Heco Aurora 700. To idealne, uniwersalne połączenie z Twoim amplitunerami. Na listę wpisałbym także Pylon Audio Sapphire 25 oraz Melodika BL40 MK3.

Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Jeśli zależy Ci na dobrym solidnym kontrolowanym basie oraz czytelnej i rozdzielczej górze to Magnat Quantum 725 /727 to zapewni.

Jeśli natomiast solidny bas ma być podparty delikatną, cieplejszą górą to Heco 700 lub ELAC F6.

Czymś pośrednim będzie Dali Oberon 7.

Zapraszam na odsłuch i po wypożyczenia sprzetu.

https://s4home.pl/porady/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, terracan1929 napisał:

Dziękuję za podpowiedzi.

Skusiłem się na Zensory 7 i muszę powiedzieć,że znacie się na rzeczy.

Kolumny grają świetnie.  

No i mam do sprzedania subwoofer. Stał się całkowicie zbędny :)

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam Robert

 

Najważniejsze, że Tobie się podobają. Jeżeli kupiłeś nowe to po jakimś czasie kiedy się "wygrzeją" to ich dźwięk powinien Ci odpowiadać jeszcze bardziej. Miłych imprezek ale nie oszczędzaj ich też na co dzień :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...