Skocz do zawartości

Jakie kolumny do Haiku


Kamill00

Recommended Posts

Witam

Chcę Dali Zensor 7, które uważam za najsłabszy element toru wymienić na kolumny podłogowe które bardziej będą odpowiadały reszcie sprzętu.

Ogólnie rzecz biorąc one nie są złe i nie narzekam, ale domyślam się, że może być dużo lepiej.

 

Więc tak:

Pokój ok. 30m

Muzyka: Rock (Pink Floyd, Dire Straits itp.)

(Inne rodzaje muzyki też, ale głównie te w/w).

 

Źródło:

- Gramofon PJ RPM 1 z wkładką Ortofon 2M Bronze

+ preamp PJ Tube Box S z ECC83 Tungsgram (NOS) (RCA Albedo Blue i Rebel Audio) + dedykowany zasilacz od Tomanka

- DAC Roksan K3 (pisząc ten tekst jeszcze go nie mam - czekam na dostawę) (RCA Chord Shawline) (zasilanie Wireworld Stratus 7)

- Wzmacniacz: Haiku MK3 Bright po wymianie lamp na ECC83 Philips Mini Watt (zasilanie Van Den Hul, kable do kolumn Tellurium Q Blue)

Wszystko wpięte w listwę również od Tomanka

Sprzęt może być: nowy/powystawowy

Używanego się trochę boję (NIE WYKLUCZAM), chyba że byłby w fantastycznym stanie i miał maksymalnie kilka miesięcy, ponieważ nie chcę 5 letnich kolumn które grały tak samo jak pozostały ,,milion" oferowanych do sprzedaży po cichutku w bloku, a przez ostatnie 3 lata to w ogóle stały bo ktoś był w pracy za granicą 😂 ( to chyba najczęściej pojawiający się opis przy sprzedaży kolumn)

 

Rozmawiałem z panem Wiktorem z Haiku.... krążył myślami i praktycznie nie był w stanie podać mi nazw współczesnych kolumn - jakieś same pomysły kolumn "vintage", które jak sam powiedział idzie raz na rok kupić na którymś z portali aukcyjnych - takie coś mnie nie interesuje.

Następnie rozmawiałem z dystrybutorem numer 1 Haiku i na pytanie o kolumny za 4-5 tys uzyskałem odp: bez 2 zdań monitory Pylon Diamond - "ostatecznie i definitywnie" 😊

Wszystko by było super gdyby nie to, że uwielbiam niskie tony i tak zwany ogólnie Bassss.......podejrzewałem że monitory mi tego nie zapewnią - pomysł odpada.

No i na koniec budżet....

Powiem tak: Nie mam tu jakiegoś sztywnego założenia.

Specjalnie dokładnie wypisałem sprzęt, który posiadam ponieważ "może" wystarczą do niego kolumny za powiedzmy 5 000zł i kupowanie chocbyśmy mieli na to pieniądze takich za 10 000zł nie ma większego sensu.

Max pułap: 7 000zł za nowe (tak myślę że wystarczy), a dużo jeszcze zależy od tego czy uda mi się sprzedać Zensory jeśli już będę mieć jakieś nowe na celowniku.

Czekam na Wasze sugestie......

Pozdrawiam

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Pylon Audio Diamond 28 to zestaw optymalny do Twojego wzmacniacza, myśle że nie zabraknie także basu. Świetną alternatywą jest także polska konstrukcja Audio Academy Hyperion IV lub w najnowszej wersji Plus. Jeśli lubisz dużo basu, warto spróbować Fyne Audio F502. Przy trochę wyższym budżecie namawiam na Audiovector serii QR i Adam VOX Set.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Magnata - źle mi się kojarzy, natomiast te Heco z olx mnie zainteresowały......na ten moment ceną.

Oczywiście najważniejszy jest własny odsłuch, ale niestety nie mogę na ich temat znaleźć żadnych informacji, recenzji, opinii itd

edit:

Chociaż nie..... człowiek się już z nimi buja na Allegro przynajmniej od 5 miesięcy, a że ja należę do osób które lubią kupić, a za 5 miesięcy sprzedawać to nie chcę mieć tego samego....

Ale to jest paradoks, że człowiek chce kupić coś lepszego, a później chcąc to sprzedać jest mega problem ponieważ "przeciętny Kowalski" siedzący na Allegro lub OLX zna sprzęt marki: Denon, Yamaha i Onkyo.....zastanawia się czemu jakiś idiota chce za sprzęt marki, która kojarzy mu się z jakimś tajwański wynalazkiem 10 000 zł skoro ten piękny błyszczący Denon kosztuje 1500zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RETROSPEKCJA VINTAGE AUDIO

Sucharskiego 15/28

95-050 Konstantynów Łódzki

https://allegro.pl/uzytkownik/Retrospekcja1979/sprzet-audio-dla-domu-kolumny-glosnikowe-1320?bmatch=baseline-n-cl-dict-ele-1-2-0329&order=pd

Jak masz w miarę blisko podjechać ze wzmacniaczem i posłuchać sansui , pioneera tych za 6999zł , z tego co się orientuje to oni tam odnawiają i sprawdzają dokładnie sprzęty przed sprzedażą więc nie byłoby pewnie strachu , a dźwięk może by Cię zaskoczył :D

 

ewentualnie Warszawa http://nomos.waw.pl/

Jak z nowych to w/w pylon diamond 28 , ew. kef q950 , focale także przyjemnie brzmią , pewnie wszystko mógłbyś sprawdzić w q21

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie od drugiej strony:

Po tej rozpisce jaki u mnie stoi sprzęt, czysto teoretycznie bo nikt z was przecież tutaj nie był w tym pokoju i tego nie słuchał sądzicie że Zensory 7 to..... faktycznie najsłabszy element systemu?  Jeśli moglibyśmy posłużyć się skalą i powiedzieć że ten sprzęt to jest ,,10" to te kolumny do niego to jest: 2? 7?.....

Co mam na celu stawiając to pytanie?

Czy wsadzać kolejne pieniądze w sprzęt czy może iść w końcu w stronę akustyki..... akustyki która nie będzie mnie wiele kosztować, ponieważ jest to temat rzeka, ale tak między bogiem a prawdą to mieszkanie nie jest w stu procentach moje ( przydałby mi się ktoś z jakimś miernikiem) i ewentualnie zakup gratów które mogę postawić, a w razie ,,W" zabrać je sobie.

Charaktery są różne..... mój niestety nie pozwala na to aby przez 3 dni jeździć kanapą 5 cm do przodu i 5 cm do tyłu oraz każdą jedną półką czy szafką, aby stwierdzić czy jest trochę lepiej czy nie.

Co mogłem zrobić "na oko" choć bardziej powinno być "na ucho" to już zrobiłem.

Oceńcie proszę zensor 7 vs Reszta sprzętu i powiedzcie mi szczerze czy czas najwyższy się ich pozbyć (kupiłem 7 m-cy temu 😁) czy na dzień dzisiejszy machnąć na tą ręką i iść w akustykę ponieważ nie ma aż tak wielkiej tragedii.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Diamond 28 mogą się tutaj dobrze sprawdzić.

Do Haiku polecam jednak bardziej Heco Celan GT póki możesz je dostać w tej cenie. Albo wspomniane Magnaty 757/ 805

Z tym wzmakiem dobrze grają kolumny o wysokiej dynamice oraz kontrolowanym basie.

Możesz pożyczyć od nas kilka modeli kolumn i porównać w domowych warunkach. Bo i tak u Ciebie będzie grał już cały system, który posiadasz, oraz akustyka.

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Kamill00 napisał:

Oceńcie proszę zensor 7 vs Reszta sprzętu i powiedzcie mi szczerze czy czas najwyższy się ich pozbyć (kupiłem 7 m-cy temu 😁) czy na dzień dzisiejszy machnąć na tą ręką i iść w akustykę ponieważ nie ma aż tak wielkiej tragedii.

Kolumny są zazwyczaj najsłabszym elementem każdego systemu (no chyba, że nieruszona akustyka jest ogniwem jeszcze słabszym), więc wielkiego dylematu mieć nie powinieneś. Wymiana kolumn to dobry kierunek. Spojrzałem na opis Twojego zestawu i tak na oko wygląda, że masz okablowanie droższe od swoich kolumn. Moim zdaniem nie tędy droga. Kolumny są najważniejsze i zdecydowanie to one powinny być najdroższym punktem programu (oczywiście jak kupisz wypasiony używany egzemplarz w okazyjnej cenie, to nominalnie wcale nie muszą być wtedy najdroższe - wiadomo o co chodzi;). Skoro nie jesteś pewien swojej akustyki, to może warto zacząć od niej. Nawet przy niewielkim nakładzie finansowym, efekt powinien być już odczuwalny. Wrzuć fotki, to zobaczymy, czy coś da się łatwo poprawić.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki @Kraft za odpowiedz.

Jak tylko dotrę dzisiaj do domu to wrzucę fotki całego tego pomieszczenia.

Co do okablowania..... Masz oczywiście rację licząc po cenach rynkowych, natomiast każdy jeden mój kabelek to tak naprawdę 3-4 miesięczna używka kupowana w okazjonalnych pieniądzach - dlatego okablowanie "wygląda" lepiej jak kolumny. Średnio za każdy jeden kabelek płaciłem 50 maksymalnie 60% aktualnej ceny rynkowej nowego przewodu..... Dlatego wolałem kupić na przykład Tellurium Q Blue za 250zł bo tyle samo wydałbym za Melodikę, Albedo Blue 350zł, Chord był najdroższy bo 600zł, ale to zawsze mniej jak 1090zł za 1m..... Każdy jeden kabelek odbierałem osobiście przy okazji oglądając i rozmawiając o systemach które ludzie posiadają w domu..... do każdego dostałem paragon z data zakupu itp (Dążę do tego że mam pewność iż nie są to kable produkowane w garażu) Tym sposobem myślę że różnica jest na poziomie 1000zł jakbym poszedł do sklepu i kupił dokładnie te same ale nowe.

Kupowanie takich "dodatków" jak kable podkładki i tym podobne z jednej strony oczywiście tworzy kwotę którą moglibyśmy przeznaczyć na przykład na kolumny....ale z drugiej strony przynajmniej ja tak tego nie odczuwam jak wydam 300zł w styczniu, 300zł w lutym i 400zł w marcu niż zakup kolumn, gdzie musisz z bomby wywalić np. 7000zł.

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dimond 28 to takie misie na ktorych kazda plyta gra tak samo. Mysle, ze mozesz pomysleć o czymś lepszym. Masz 7kzl i wydac to na dimondy to conajmniej nierozsadne w/g mnie.  Daj mi chwilke rzucę okiem na A lub O.

Dziwie się, ze polecil Ci dystrybutor dimondy...chyba, ze daleś mu takie wskazowki. No i szkoda, ze nie posluchales Wiktora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prawej strony masz meble kuchenne więc jest dobrze ,ale lewa , przód i tył może być słabo. Nie masz przesunięcia faz na kanałach , jak słychać stereofonię ?

2 proste panele za kolumnami warto by było zastosować , przy oknie zasłony by zrobiły robotę , masz w ogóle bas w miejscu odsłuchu ?  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Dimond 28 to takie misie na ktorych kazda plyta gra tak samo. Mysle, ze mozesz pomysleć o czymś lepszym. Masz 7kzl i wydac to na dimondy to conajmniej nierozsadne w/g mnie.  Daj mi chwilke rzucę okiem na A lub O.

Dziwie się, ze polecil Ci dystrybutor dimondy...chyba, ze daleś mu takie wskazowki. No i szkoda, ze nie posluchales Wiktora.

Wiesz....Wiktor podał mi kolumny, które.....znajdziemy raz na 3 lata i to często do remontu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...