Skocz do zawartości

Czy tkoś rozbierał audiolaba 8200Q lub 8200A ?


Recommended Posts

2 godziny temu, Fafniak napisał:

Potrzebuję porady majsterkowicza.

Intuicja mi podpowiada "zimny lut" ;) no ale bez schematu to wróżenie z fusów, bo może po drodze jakiś przekaźnik jest którego styki nie działają jak trzeba lub z jakiegoś powodu napięcie diody fluktuuje przez jakiś uwalony element ? Najgorsze takie nie do końca popsute ustrojstwo. Najlepiej jak pójdzie dym i nie działa, a nie działa tak trochę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Przy pomocy ludzi z forum audiostereo - wymieniłem samodzielnie diodę.

Okazuje się jednak ze jest ona zbyt mocna (zrobił się główny element świecący w pokoju ;))

Na szybko nakleiłem czarną folię.

Może ktoś zna jakieś małe "nalepki" z folii ND - gdzieś można kupić takie o średnicy 7-8mm?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem coś takiego żeby pozaklejać  (przyciemnić) przeszkadzające LEDy. Produkt nazywa się LightDims, naklejki o różnych kształtach i wielkości. Poziomy przyciemnienia też  różne można uzyskać naklejając kilka na siebie.  Na krajowym Amazon też powinny być?

https://www.amazon.co.uk/LightDims-Original-Strength-Electronics-Appliances/dp/B01BZBBITE/ref=sr_1_5?crid=1GGLJ9S7OVUZT&keywords=light+dim+stickers&qid=1558788754&s=gateway&sprefix=lightdim+st%2Caps%2C163&sr=8-5

 

Edit:   A tutaj znalazłem owe naklejki: 

https://www.howtogeek.com/244840/how-to-dim-the-blinding-glare-of-your-gadgets-led-lights/

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jeszsze takie kółeczka z winylu, które całkowicie blokują światło diody. Na eBay za grosze. 

Kiedyś używałem pre od K3 i z daleka nie widziałem w jakiej pozycji jest pokrętło vol.   Kropka pomogła 😆 chociaż estetycznie ktoś może narzekać. 

IMG_20190526_072757.jpg

IMG_20190526_072921.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...