Skocz do zawartości

Polk Audio vs KEF vs Focal vs Elac


krzysztof1

Recommended Posts

Witam
Staram się stworzyć swój pierwszy zestaw audio, na początku planuje zakup dwóch przednich kolumn z amplitunerem oraz jeśli starczą fundusze subwoofer. Byłem już na 2 odsłuchach, mianowicie 
1. KEF Q750 - w moim odczuciu zagrały dość surowo, bez ciepłych barw 
2. Focal Chorus 726 - te o wiele lepiej przypadały mi do gustu, neutralność, lekki bas oraz przyjemne wysokie tony, wszystko spójne
3. Elac Uni-Fi FS U5 - podobnie jak Chorusy bardzo przyjemne, wszystko uporządkowane, nie męczony bas, 

Jutro zamierzam iść odsłuchać Polk Audi Siganture 55 mam nadzieje że zagrają podobnie do Elaców i Chorusów, mają także najładniejszy wygląd oraz cenę. Czego mogę się spodziewać po tych kolumnach ? Myślałem o podłączeniu jak już wspomniałem do 5.1 Onkyo TX-NR686 czy sugerujecie coś innego ? Może są jeszcze jakieś kolumny które powinienem przesłuchać, które zagrają podobnie do Chronusów ?  Jeśli chodzi o sobowoofer chciałybm zakupić REL T5i subwoofer czy to dobry wybór ?
Kolumny kupujemy na ok 10 lat, więc chce, alby wybór był w 100% przemyślany oraz trafny


Pozdrawiam 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Polk Audio zagra szybko, mocno, energicznie, z dużą swobodą. Może to brzmienie spodobać Ci się. W podobnych budżetach posłuchaj jeszcze dwie polskie konstrukcje - Audio Academy Hyperion IV oraz Pylon Audio Diamond 25. Warto.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się na samą myśl, że zagrają podobnie jak Focal :) tym bardziej, iż bardzo mi się podobają, jutro wszystko się okaże, ale jestem mega pozytywnie nastawiony na ich odsłuch. Jeśli chodzi o odwiedziny salonu niestety ma kawałek drogi, a indywidualne ceny myślę, że możemy po negocjować w tym celu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, krzysztof1 napisał:

Cieszę się na samą myśl, że zagrają podobnie jak Focal :) tym bardziej, iż bardzo mi się podobają, jutro wszystko się okaże, ale jestem mega pozytywnie nastawiony na ich odsłuch. Jeśli chodzi o odwiedziny salonu niestety ma kawałek drogi, a indywidualne ceny myślę, że możemy po negocjować w tym celu :) 

Zapraszam do kontaktu w celu indywidualnej wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jeśli z tych kolumn Focal najbardziej Ci odpowiadał to posłuchaj Magnata serii 757. Zdziwisz się bardzo :)

Kolejny przykład to bardzo zwiewne kolumny Dali Opticon 6 które także dostaniesz taniej.

Myślę jednak że przy wspomnianych kolumnach model Onkyo 686 będzie w kinie ok. Ale jednak do muzyki będzie za słaby. Tutaj polecam w takim razie Yamahe 685 z wyjściem pre pout oraz zastosowanie dodatkowego wzmacniacza albo wybór nowego Onkyo 696 bo ten także posiada to gniazdo.

 

Zapraszam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do kontaktu, u nas masz możliwość także wypożyczenia. Myślę że naprawdę warto posłuchać przed ostateczną decyzją Pylon Audio i koniecznie Audio Academy, szczególnie jeśli to zakup na lata. Oczywiście ceny będą także u nas indywidualnie przygotowane dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...