Skocz do zawartości

Dobranie zestawu stereo do 2-3tys.


Ashow

Recommended Posts

Witajcie.

1. Pomieszczenie aktualnie ok.15m i mozliwosc tylko stereo. W bliskiej przyszlosci salon ok.50m i glownie kupuje przyszlosciowo.

2. Duzo ogladam filmow i seriali z netflix oraz przez usb z pena w tv ale muzyki tez chce w koncu na czyms posluchac. Sporadycznie konsola. Aktualnie mam tylko tv wiec mysle ze nawet na stereo film bedzie dla mnie wystarczajacy. Muzyki slucham glownie z youtube przez tv muzyka elektorniczna i pop.

3. Zestaw ma byc polaczony tv-konsola-glosniki-wzmacniacz. Nie zalezy mi na radiu. Glosniki wolnostojace

4. Sprzet moze byc uzywany zalezy mi na jakosci nie nowosci.

Dziekuje bardzo z gory za pomoc. Moze byc cos co mogl bym tez rozbudowac do kina domowego lecz nie koniecznie bo wiem ze budzet jest maly.

Edytowano przez Ashow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 50 m2 w budżecie 3000 zł to tylko używane. Chyba, że akceptujesz sprzęt z najnizszych serii to coś nowego pewnie znajdzie sie. Ale czy będziesz zadowolony? Wzmacniacz stereo oraz duże kolumny, które teraz będą za duże w 15 m2. 

Kiedy masz przeprowadzkę? Jeżeli za kilkanaście miesięcy najwcześniej to może teraz kup monitory, które w 15 m2 będą optymalnie funkcjonować a gdy będziesz przeprowadzał się to sprzedasz je i kupisz duże do 50 m2. W międzyczasie może dozbierasz na lepsze kolumny. Przy takiej opcji możesz kupić nowy wzmacniacz i używane kolumny, aby na nich nie stracić przy odsprzedaży.

Edytowano przez Karo
Wzbogacenie treści.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Podoba mi sie Twoj pomysl. Tak jak napisalem nie zalezy mi na nowym sprzecie na wzmacniaczu tez. Mogl bys cos polecic bo zupelnie sie nie znam na tym. Aktualnie mam tylko glos z tv i juz nie daje rade. Przeprowadzka min. 20miesiecy

Edytowano przez Ashow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Z tym 50m to przesadzilem. Poniewaz nie wiem jak liczyc salon gdzie brakuje jednej ze scian. Jest polaczony z jadalnia i kuchnia. Najlepiej wzmacniacz ktory obsluzy w przyszlosci mocniejsze kolumny. Myslalem nad onkyo 8150. Tylko nie wiem jakie kolumny do tego na salon ktory mam obecnie

Edytowano przez Ashow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które kolumny do 15 m2? Wejdź na olx, poszukaj znajdujące się niedaleko Twego miejsca zamieszkania, wybierz te które podobają się Ci i są w Twoim budżecie i przedstaw na forum. Koledzy, którzy są osluchani poradzą czym warto zainteresować się. Fajnie byloby, gdybyś miał już wzmacniacz czy amplituner. Wtedy bierzesz go ze sobą i jedziesz posłuchać kolumn. Te, które pasują Ci kupujesz. 

Dołącz rysunek przyszłego salonu z wymiarami i zaznaczonym miejscem odsłuchu i ustawienia sprzętu. Doradzimy. 

Edytowano przez Karo
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49319657277784895151.jpg

Na innym forum Pan polecil mi onkyo 8250 oraz yamahe 602 i powiem szczerze ze o tym myslalem jak czytalem te wszystkie forum od poczatku. Cena idzie bardziej za 8250. Ale zauwazylem teraz ze kolega S4Home ma salon 20min drogi ode mnie wiec chyba wybiore sie tam na odsluchy i porady w przyszlym tygodniu na spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba obecne pomieszczenie? Tutaj to tylko monitory. Pisałeś, że przyszłe pomieszczenie ma znacznie mniej niż podane wcześniej 50 m2. Myślałem, że da rade może oba obsłużyć jedną para niedużych kolumn podłogowych, ale jednak nie. 

Masz 20 minut do S4home? To umów się na odsłuch tak jak zaproponowales. Napisz do Piotrka, a ten coś wybierze w budżecie. Podjedziesz, posłuchasz na miejscu. Będziesz wiedział czego w dźwięku potrzebujesz. Następnie wpłać kaucję i wypożycz zestaw do domu. Gdy już znajdziesz swój dźwięk kup amplituner czy wzmacniacz i poszukaj używanych niedużych kolumn zbliżonych dźwiękowo do tych, które spodobają się. Tak jak pisałem wcześniej. Za 2 lata po przeprowadzce sprzedasz obecne kolumny z małą strata lub bez i kupisz duże podłogowe. 

Tak będzie chyba najlepiej. 

Zamiast amplitunera możesz pomyśleć o wzmacniaczu i google chromecast do sieci. Budżet zbliżony może być a dźwięk wyraźnie lepszy. Ale posłuchasz i sam wybierzesz.

Edytowano przez Karo
Uzupełnienie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście to problem może być. Chyba że uda się na olx jakieś tanie podstawki trafić, tak aby później je łatwo odsprzedać. Do tych masz daleko? 

https://m.olx.pl/oferta/podstawki-glosnikowe-vip-evolution-CID99-IDzKbJL.html#position=2&page=1

Te już drozsze

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-podstawki-pod-glosniki-CID99-IDyogbT.html#position=3&page=1

 

Najpierw odwiedź S4home, wybierz elektronikę. 

https://m.olx.pl/oferta/kolumny-mission-m73-CID99-IDySpwd.html#position=9&page=9

Te ciekawe, ale najpierw elektronikę wybierz. Chociaż mogą być za duże. 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...