Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich profi audiofilów i mam wielką prośbę, ponieważ nie znam się zbytnio za sprzęcie a zapragnąłem zakupić słuchawki i wzmacniacz do tychże słuchawek który będzie podłączony do laptopa. Moje pytanie do Was jest takie, jakie słuchawki (dość przyzwoite) zakupić i jaki wzmacniacz żeby podłączyć to do laptopa i żeby to grało przyzwoicie.  Oczywiście na tyle ile to możliwe do osiągnięcia z laptopa czego mam świadomość. Jeżeli chodzi o słuchawki to mam pewne upodobania ale proszę o ew. naprowadzenie mnie, otóż jedyne słuchawki na jakich gdzieś tam słuchałem to  AKG 551 i teraz bazując na nich proszę o propozycje, może jakieś z Audio Technici bądz sennheiser czy pozostać przy tych AKG. Bo naprawdę nie mam żadnego porównania, dodam że  tych AKG słuchałem bezpośrednio z lapka. No i drugie pytanie, jaki wzmacniacz do tych słuchawek i czy sam wzmacniacz wystarczy czy trzeba będzie coś jeszcze, mój laptop ma standardowe wyjścia, a to jest dell latitude6540. 

Z góry bardzo dziękuję za udzielone rady i pozdrawiam serdecznie,

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Janusz Duryn napisał:

Miałem K551 kilka lat, robiły u mnie za punkt odniesienia przy porównywaniu słuchawek. K551 to wersja zrobiona pod Apple i z urządzeniami tej firmy najlepiej grały. Słuchałem z Touchem 4G i z Ipod video 5.5. Ze stacjonarnym sprzętem jakoś ciężko było trafić z synergią. Pamiętam, że te AKG fajnie zagrały z FiiO E10k Olympus2, to ciepły dociążony dźwięk i wzajemnie się uzupełniały. Polecony przez MobyDick DragonFly Black też powinien się sprawdzić, RED już bym omijał.

Bardzo Ci dziękuję, a bardzo jestem ciekaw jakie jest Twoje zdanie na temat 551 ? kupiłbyś je drugi raz? a jeśli nie te to co poleciłbyś tak do 600 zł. Co do wzmac. to ten FiiO jest ciekawą propozycją bo wolałbym mieć niezależne sterowanie słuchawkami, bo przez laptop nie wiem dlaczego jak czasami sciszam to jakoś dziwnie dużymi skokami się to odbywa. Mam jeszcze pytanie odnośnie podłączenia jak mam podłączyć go do usb skoro nie ma takiego wejścia, to znaczy jest ale inny typ  chyba B czy coś.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO E10k Olympus2 podłącza się zawsze przewodem zakończonym z jednej strony standardowym wtykiem USB typu A a od strony jest wtyk najpopularniejszego typu micro USB typu B często stosowanym w telefonach i obecnie wypieranym przez złącza USB-C. Kabel taki jest w zestawie :) . Skok zmiany poziomu głośności w komputerach można zmieniać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...