Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy do CXA60


Krzyś

Recommended Posts

Witam. Mam pytanie dotyczące odtwarzacza sieciowego. Obecnie "gram" na CXA60 z stx500 , i pytanie czy jest sens dokupywać bluthooth  BT100, czy od razu celować w odtwarzacz sieciowy??  Mój typ padł na onkyo6130, ale może jest coś ciekawszego w tym przedziale cenowym??

Dziękuję i pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie BT100 cię ograniczy osobiście kupiłbym odtwarzacz. Bardzo fajny funkcjonalnie jest ten CA do kompletu CXN ale niestety droższy od Twojej propozycji. Może Chromecast Audio i dozbieraj do CXN?

Tego Onkyo nie słuchałem ale teraz zobaczyłem ze w Q21 maja go na promocji za 1200pln może jednak warto

Chyba zrobiłbym tak, posłuchał obu i wtedy podjął decyzje. CXN bardzo fajny funkcjonalnie jak lubisz brzmienie CA to się pewnie spodoba.

Bardzo chwalone tu na forum były tez Pioneer’y

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko ja mam podłączone w następujący sposób:

Optykiem telewizor i odtwarzacz cd który jest puszczony optykiem jako napęd i na drugim wejściu dodatkowo przez korektor dla sluchania gorszej jakości nagrań i starszych utworów(taki mój patent). I pozostał mi coaxial. 

"MALINKA" ok, tylko czy można "takie cuś"  kupić gotowe(z bluthooth), bo moje ogarnięcie malin kończy się na MALINÓWCE🤓. No i jaki koszt tego urządzenia dla mojego CXA60??

Pozdr.

 

P.s. Czy cxn i cxn v2 nie mają BLUTHOOTH???? Jest zdecydowana róźnica między nimi??

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno przy bezpośrednim porównaniu CXN v2 wypadnie dźwiękowo znacznie lepiej niż NS-6130, natomiast różnica cenowa jest potężna. W swoim budżecie NS-6130 jest bardzo atrakcyjny. Natomiast jako trochę droższa alternatywa spójrz na najnowszy odtwarzacz Audiolab 6000N.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie testowaliśmy wersję przedsprzedażową i jest super. W najbliższych dniach przyjeżdża pierwsza dostawa urządzeń, wtedy będzie można także urządzenie wypożyczyć i przetestować osobiście. Pod względem tak funkcjonalności, stabilności oraz przede wszystkim jakości dźwięku jest moim zdaniem bardzo dobrze. Zapraszam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej uważał bym z sieciowym urządzeniem audiolaba. Historia pokazała że ta firma średnio sobie z nimi radzi. Być może tu jest lepiej ja nie testowałem ale przy poprzednim m-net jego funkcjonalność była aktualna w momencie premiery. I na tym koniec. Tu bym po prostu nie ufał.

Moim zdaniem malina to klasa wyżej. Optykiem możesz ją podłączyć lub cosxialem zależy jaką nakładkę kupisz. I tak będzie lepiej. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malinka ma bluetooth.

Mam Cxa60,u mnie najlepiej zagrała allo digione po coax.Wydatek w granicach 700pln za kompletny zestaw,tj. nakładka,malinka,obudowa.Warto spróbować także innych, każdy hat gra inaczej.

Nie słyszałem jak gra cxn,ale ktoś ostatnio porównał go z allo boss, który w zestawie z maliną wyniesie około 500pln.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Malinka ma bluetooth.

Mam Cxa60,u mnie najlepiej zagrała allo digione po coax.Wydatek w granicach 700pln za kompletny zestaw,tj. nakładka,malinka,obudowa.Warto spróbować także innych, każdy hat gra inaczej.

Nie słyszałem jak gra cxn,ale ktoś ostatnio porównał go z allo boss, który w zestawie z maliną wyniesie około 500pln.

Tak, czy można taki gotowy kupić, żeby tylko podpiąć i gra??? Będzie to chodzić na necie z telefonu?? 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mar Ka napisał:

cxn,ale ktoś ostatnio porównał go z allo boss, który w zestawie z maliną wyniesie około 500pln.

Ja raczej bez odsłuchu byłbym bardziej ostrożny w porównaniach. CXN gra jak przystało na CA górą, mocnym środkiem, bardzo szczegółowo tak na moje ucho - chociaż w domowych badaniach mój słuch nie wyszedł najlepiej 🙂 i jest to kawał porządnie wykonanego urządzenia. U mnie nie zagrzał miejsca ale nie można mu odmówić dobrego wykonania i chyba brzmienia ( oczywiście dla tych co takie brzmienie lubią ) Konstrukcyjnie tez niczego sobie, zasilanie oddzielone osobną płytką, wyjścia zbalansowane, według mnie bardzo dobre intuicyjne oprogramowanie. Nie jestem pewien czy Malina i CXN to porównywalne urządzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama malina na pewno nie,ale z odpowiednią nakładką może pokazać pazur. Warto wspomnieć,że malinka to w dużej mierze sprzęt diy,a nie gotowiec do grania po wyciągnięciu z pudełka. Cena jednak rekompensuje trud włożony w uruchomienie i w przykładzie do wcześniej podanej nakładki,gra to naprawdę dobrze.Mam porównanie do kilku transportów,tych tańszych,jak i tych przewyższających ceną Cxn.

@Krzyś

https://allo.com/

https://www.audiophonics.fr/fr/recherche?search_query=Raspberry

https://botland.com.pl/pl/

Na allo masz gotowe urządzenia,w drugim linku również gotowe jak i z możliwością wyboru innych nakładek. W trzecim możliwość samodzielnej konfiguracji.Masz 30dni na odstąpienie + 30dni na odesłanie.Wystarczająco aby odsłuchać kilka nakładek na spokojnie.Przed pierwszym uruchomieniem należy jednak trochę poczytać 😏

 

 

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mar Ka napisał:

Sama malina na pewno nie,ale z odpowiednią nakładką może pokazać pazur. Warto wspomnieć,że malinka to w dużej mierze sprzęt diy,a nie gotowiec do grania po wyciągnięciu z pudełka. Cena jednak rekompensuje trud włożony w uruchomienie i w przykładzie do wcześniej podanej nakładki,gra to naprawdę dobrze.Mam porównanie do kilku transportów,tych tańszych,jak i tych przewyższających ceną Cxn.

@Krzyś

https://allo.com/

https://www.audiophonics.fr/fr/recherche?search_query=Raspberry

https://botland.com.pl/pl/

Na allo masz gotowe urządzenia,w drugim linku również gotowe jak i z możliwością wyboru innych nakładek. W trzecim możliwość samodzielnej konfiguracji.Masz 30dni na odstąpienie + 30dni na odesłanie.Wystarczająco aby odsłuchać kilka nakładek na spokojnie.Przed pierwszym uruchomieniem należy jednak trochę poczytać 😏

 

 

Bladego pojęcia nie mam ,który tam jest odpowiedni dla mnie i co ja potrzebuję😢😭.... 

No i dla takich "starców" stworzone jest chyba onkyo6130, żeby innym du......y nie zawracali i wzięli go z półki do domu....🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanie, działające z pudełka = Chromecast Audio 🙂 i słuchając na nim masz dużo czasu na poszukiwanie „swojego brzmienia”

Polecam, pomimo posiadania innych urządzeń wciąż Chromecast Audio u mnie pozostaje podłączony. 

Korzystam z wyjścia optycznego a wzmacniacz robi konwersje C/A

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam ns 6130 i bardzo sobie chwalę. Ma wszystkie ważne serwisy muzyczne, świetnie brzmi i wygląda, jest wygodny pilot, nie jestem ograniczony tylko aplikacją od Onkyo bo ma też wbudowany chromecast, mogę go łączyć w grupy z innymi chromecast audio , ma USB z przodu i z tyłu, odtwarza MQA, ma wyświetlacz, mogę go podłączyć rca ale też coaxialem do DAC. Nie sądzę żeby inny streamer w podobnej cenie oferował tak dużo. Malinka to super rozwiązanie jeżeli ma się trochę czasu i cierpliwości. Gdyby ten sieciowiec miał jeszcze bluetooth to moim zdaniem kosi wszystko inne w podobnym zakresie cenowym. Najlepiej wypożyczyć i sprawdzić samemu. Najtańszym wygodnym rozwiązaniem jest na pewno chromecast audio i od tego można zacząć a potem myśleć wypozyczac, porównywać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Tomasz Syta napisał:

Ja używam ns 6130 i bardzo sobie chwalę. Ma wszystkie ważne serwisy muzyczne, świetnie brzmi i wygląda, jest wygodny pilot, nie jestem ograniczony tylko aplikacją od Onkyo bo ma też wbudowany chromecast, mogę go łączyć w grupy z innymi chromecast audio , ma USB z przodu i z tyłu, odtwarza MQA, ma wyświetlacz, mogę go podłączyć rca ale też coaxialem do DAC. Nie sądzę żeby inny streamer w podobnej cenie oferował tak dużo. Malinka to super rozwiązanie jeżeli ma się trochę czasu i cierpliwości. Gdyby ten sieciowiec miał jeszcze bluetooth to moim zdaniem kosi wszystko inne w podobnym zakresie cenowym. Najlepiej wypożyczyć i sprawdzić samemu. Najtańszym wygodnym rozwiązaniem jest na pewno chromecast audio i od tego można zacząć a potem myśleć wypozyczac, porównywać. 

Kurcze, ja byłem przekonany że onkyo 6130 ma bluetooth, a tu taka niespodzianka.....🤔 Jak ja to czytałem.

6 godzin temu, Inferno napisał:

Tanie, działające z pudełka = Chromecast Audio 🙂 i słuchając na nim masz dużo czasu na poszukiwanie „swojego brzmienia”

Polecam, pomimo posiadania innych urządzeń wciąż Chromecast Audio u mnie pozostaje podłączony. 

Korzystam z wyjścia optycznego a wzmacniacz robi konwersje C/A

Chyba to będzie najlepsze rozwiązanie jak nic nie ogarnę i będę miał do tego czas i motywację na  "ambitniejsze konstrukcje"(maliny itd.)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

Cxn i w wersji pierwszej i drugiej grają tak samo. Różnice są funkcyjne. 

I tak gra to lepiej od 6130.

Co do malinki to dobrze złożona z fajnym wyjściem cyfrowym robi jako świetny transport. Jeśli będzie do tego dac który jej nie zepsuje to szczerze polecam. 

Pozdrawiam

Dac-CXA60. Czy można kupić złożoną u Was malinę?? 

Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzyś, malinę złożysz sam.

Kupujesz Raspberry+nakładkę i obudowę.Karta microsd jakaś się znajdzie w domu pewnie.Przetestuj kilka nakładek.Polecam zacząć od allo digione, miałem, grało naprawdę dobrze.Szukam czegoś więcej, dlatego czekam na digione signature.Testowane hifiberry digi+ pro oraz allo boss dac.Po zachwycie nad allo digione,spodziewam się naprawdę czegoś wyjątkowego od wersji signature.Jak nie będzie różnicy,tym lepiej bo digione vs digione signature to jak 440pln vs 1050pln.

Dnia 5.05.2019 o 08:50, Inferno napisał:

Jak możesz to podziel się ta listą urządzeń tańszych i droższych od CXN które z Maliną sobie nie radzą. Tak ku przestrodze, ażeby nie przepłacać.

Nie jestem autorytetem aby doradzać i oceniać 😏Z tańszych Chromecast, ieast m30 pro.Z droższych,na odsłuchu jakieś Sansui i Moon.Modeli niestety nie podam,ale wiem że było drogo.Napisałem, że ktoś porównał allo boss dac za 270pln do cxn nie słysząc różnicy.Ten wpis jest w tym wątku,#4

Co do ceny i jakości grania,to przy allo digione jest naprawdę dobrze i w swojej cenie,moim zdaniem nie ma konkurencji.Deklasuje absolutnie Chromecast i ieast m30.Jeżeli by porównać to granie do tych drogich,to te różnice nie są już tak rzucające na kolana.Możliwe też że nie słyszę tego.

Podobno digione signature gra lepiej od bluesound node,ale tego też nie wiem.Opieram się tylko i wyłącznie na tym co naskrobią w sieci

Trzeba posłuchać samemu i ocenić czy warto.

Edytowano przez Mar Ka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Mar Ka napisał:

Modeli niestety nie podam

A szkoda, ale spoko. Ogólny wniosek to porównywać co się słuchało i słuchać żeby móc porównać. Jestem za. Jeszcze jedna uwaga absolutnie nie bronię Cambridge Audio z powodu jego posiadania. Tak jak pisałem u mnie nie zagrzał miejsca z tym że nie słuchałem go ze wszystkich wejść itd.. nie wiem czy traktowany w odpowiedni sposób nie zaskoczył by mnie. Używam Cyrus Stream X Signature w sprzęcie w salonie. Node mam w sypialni. Nie powiem nic o Malinie bo niestety nie słuchałem ale w wyrokowaniu co lepsze co gorsze chyba staram się być ostrożny żeby nie powielać „wyskrobanego w internecie”. Bardzo dużo zależy od reszty sprzętu i przede wszystkim preferencji. 

1 godzinę temu, Mar Ka napisał:

Ten wpis jest w tym wątku,#4

Niestety nie wiemy nic o reszcie toru?? Może tam nie ma różnicy ...

A Chromecast podpięty pod dobry DAC tez potrafi zaskoczyć. Może skraje pasma nie są tak dokładne ale za cenę zakupów w Biedrze nie ma co się czepiać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...