Skocz do zawartości

Co z zestawu wymienić ( Bang Olufsen )


Masak

Recommended Posts

Witam

Forum czytam od dawna, ale dzisiaj zapadła decyzja o założeniu konta - a wiąże się to konkretnie z nagłą dostępnością budżetu na poprawę sprzętu audio i przychylnością żony ( a takiego zbiegu okolicznością aż żal nie wykorzystać 🤔 )

Jakiś czas temu spełniłem marzenie z dzieciństwa ( ale o tym może innym razem i w innym wątpku ) i złożyłem taki oto zestaw :

- Bang Olufsen BEOMASTER 6000 amplituner

- Bang Olufsen BEOGRAM CD 5500

- Bang Olufsen BeoVox S80.2

 

Każdy z komponentów tego zestawu jest realnie patrząc wart około 600/700 zł.

Przechodząc do sedna - mam do wydania 1300 zł wolnej gotówki + 600 zł za odsprzedany sprzęt czyli około 2000 zł na wymianę dowolnego elementu z powyższego zestawu.

Który z jego elementów w chwili obecnej najsłabszym ogniwem i warto by było go zmienić ?

Jestem realistą i z uwagi na budżet, oraz klasę nowego sprzętu w tym budżecie rozglądam się tylko za używanym i jego wiek zdecydowanie mi nie przeszkadza ( jednak docelowo wolałbym żeby było to coś z lat 1980/90+ ).

Miejsce odsłuchu to pokój 25m2 - praktycznie idealny kwadrat, ściany pełna cegła,  podłoga lita deska, drewniany strop - stare dobre budownictwo z 1932 roku ;] ( chociaż nie wiem czy to ma jakiekolwiek znaczenie przy tej klasy sprzęcie ). 

Odnośnie samych głośników - moim zdaniem brzmienie jest naprawdę na wysokim poziomie i odpowiada mi jak grają. ( zaznaczam, jednak że jestem kompletnym amatorem )

 

Ogólne wytyczne :

- interesuje mnie tylko zestaw stereo

- jeśli kolumny, to tylko podstawkowe

- producent dowolny, nie mam uprzedzeń w tej kwestii

- kwota 2000 zł +/- 200 zł

- sprzęt używany

 

Tak wiem - B&O wygląda, a nie gra ;]

Edytowano przez Masak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...