Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne do Denon PMA-1600NE ~650 zł.

Recommended Posts

Witam,

Zamierzam dokonać zakupu nowych słuchawek jak w temacie. "Nauszniki" będą służyć do wieczornych oraz nocnych odsłuchów jak i okazyjnie do filmu czy gra w laptopie. Nie mam zamiaru kupować zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego i będę wykorzystywać ten w moim Denonie. Pod uwagę biorę głównie sprzęt z odłączanym przewodem. Muzyki, której słucham to głównie Downtempo, Future Jazz, Trip-Hop, Electro nie stronię też od zachodniego Hip-Hopu, R'N'B oraz odmian Drum&Bass'u czy POP. Lubię detale z żywych instrumentów, ale także specyficzne dźwięki muzyki elektronicznej min. jak The Prodigy. Zależy mi na możliwie szerokiej scenie, detaliczności, liniowości bez faworyzowania któregoś z pasm. Nie chcę też słuchawek "klinicznych" suchych. Bas ma być na miejscu ładnie stonowany i nie nazbyt ofensywny, bez uwydatnionego dolnego nie przysłaniający tego średniego i wyższego, taki basik pozbawiony zbędnego mułu. Średnica nie wycofana,  ma być naturalna bez wymuszonej muzykalności, ale i nie jałowa - trochę "soli" może być ;) Góra przejrzysta, szczegółowa ze smaczkiem, bez utraty detali nie przyciemniona i nie piszcząco-jaskrawa pozbawiona sybilacji. Konstrukcja preferowana półotwarta. Budżet mogę ciut nagiąć, choć tańsze propozycje mile widziane. Może upoluję okazję wśród moich wybrańców na pierwszy odsiew:

1. AKG K550 MkIII 

2. AKG K702

3. AKG 612PRO

4. Audio-Technica ATH-A550Z

5. Sennheiser HD5XX

5. Ultrasone PRO 580

6. Wasze propozycje?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i porady.

W tej cenie i z takimi wymogami, różnorodne gatunki, bez bardzo dobrego sprzętu dedykowanego nie osiągalne. Audio-Technica ATH-A550Z, Ultrasone i AKG K550 to w ogóle zamknięte. Szukałbym jak już u Sennheisera, może HD 579. Wątpię też, żeby ten PMA-1600NE prawidłowo cokolwiek napędził, nie do tego służy. Jedyne wyjście jakie widzę, to udać się do salonu i posłuchać kilku modeli z tego pułapu cenowego.

W dobrej cenie można już dostać HD599, ale to raczej nie to czego szukam. Zdecydowanie bliżej mi do K550, ale obawiam się o zbyt krzykliwe granie na dłuższą metę, choć kusi ta ponoć niewiarygodna scena jak na zamknięte słuchawki. Chyba że K702 i otwarcie BR, ale to już dodatkowe złocisze. Na K220 pro nie chce mi się czekać z massdrop'a a dobrze wpisały by się w oczekiwania.

Z ATH biorę pod uwagę droższe MSR7 i mieszczące się w budżecie M50X lub ewentualnie K240 i wymiana nausznic. 

Do wieczorno-nocnego słuchania raczej lepiej zamknięte (co nie znaczy złe) czy półotwarte konstrukcje.

Jestem przekonany, że PMA-1600NE poradzi sobie z większością słuchawek do 900 zł. Idę tutaj na pewien kompromis i szukam na chwilę obecną czegoś w miarę wyważonego. Zdaję sobie sprawę, że wiele dobrego mogę tracić. Nad dedykowanym synergicznym sprzętem zastanowię się może w dalszej perspektywie.

Nie znam budowy PMA-1600NE, jednak wiele wzmacniaczy ma wyjście słuchawkowe podłączone pod ich końcówkę mocy poprzez rezystory. Takie rozwiązanie często dobrze sprawdza się ze słuchawkami o wysokiej impedancji wejściowej i bywa że słabo spisuje się z słuchawkami o wysokiej skuteczności, dlatego warto to sprawdzić. Przez to może się okazać że na AKG K550 może wyjść sporo śmieci, a K240 mimo że to słuchawki znacznie tańsze wypadną dobrze.

dz05NDQmaD05MDA=_src_48713-wzmacniacz_zi

Dnia 7.05.2019 o 09:29, MobyDick napisał:

Nie znam budowy PMA-1600NE, jednak wiele wzmacniaczy ma wyjście słuchawkowe podłączone pod ich końcówkę mocy poprzez rezystory. Takie rozwiązanie często dobrze sprawdza się ze słuchawkami o wysokiej impedancji wejściowej i bywa że słabo spisuje się z słuchawkami o wysokiej skuteczności, dlatego warto to sprawdzić. Przez to może się okazać że na AKG K550 może wyjść sporo śmieci, a K240 mimo że to słuchawki znacznie tańsze wypadną dobrze.

Nie wiem jak to wygląda od strony technicznej i nie wiem czy po zdjęciu w rzucie z góry ktoś będzie w stanie stwierdzić jak to w nim wygląda...
Jednak po podłączeniu modowanych Superlux HD681 EVO MKII o impedacji 32 Om i skuteczności 98 dB żadnego negatywnego zjawiska śmietniska nie było.

Dnia 7.05.2019 o 16:57, Janusz Duryn napisał:

W tej cenie warte rozważenia są Beyerdynamici. Np. takie DT-990 Pro 250 Ohm całkiem dobrze grały mi z PM6005.

Dzięki za propozycje, dobre opinie mają jednak nie mają wymiennego przewodu niestety.

Dnia 8.05.2019 o 19:47, Marek Mondalski napisał:

Polecam Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm.

Tutaj recenzja

W razie zainteresowanie proszę o info na priv.

Dziękuję za propozycje i j.w. Recenzja całkiem całkiem :)

Jednak na chwilę obecną wybierać będę spośród:
1. Audio-Technica ATH-MSR7
2. AKG K240 MKII
3. Audio-Technica ATH-M50x (mimo V-ki)

Co do Beyerdynamic DT770 i DT990, to postaram się je gdzieś odsłuchać, choć są bardziej "V-kowe"

A co powiecie o Shure SRH 840?

Edytowano przez degsterr

• 1 year later...