Skocz do zawartości

Onkyo TX-NR686 vs Denon AVR-X2500H


jingiel

Recommended Posts

Jeśli 90 procent to koncerty to jednak wybór uzależniony jest od kolumn.

Denon wygrywa lepsza kalibracja. Ale dźwiękowo jednak Onkyo. Gra dynamiczniej. Mocniej. Konkretniej. Ale co kto lubi. Uderzenie basem to jednak domena kolumn a nie amplitunera.

Z pylonem tego nie uzyskasz. Zakładam że mówiłeś o linii Pearl? I tak przydał by ci się subwoofer.

Ewentualnie mocniejsze magnat shadow. Tu basu jest więcej.

Będzie go nawet więcej przy denonie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

obydwa amplitunery to bardzo dobre konstrukcje, które jednak trochę różnią się dźwiękowo. Onkyo jest szybsze, bardziej analityczne, energiczne. Jest to świetny amplituner do kina domowego. Denon jest spokojniejszy, bardziej plastyczny, lepiej wypełniony. Myśle, że to jest plus dla Denon przy Twoich preferencjach. Jest to także bardzo dobre połączenie z kolumnami Pylon Audio. Już seria Pearl szczególnie pod względem muzycznym powinna Cię usatysfakcjonować, jest wiele bardzo pochlebnych opinii o tych kolumnach wśród użytkowników. Natomiast jeśli budżet pozwoli, warto dołożyć do Sapphire. Ze względu na wielkość Twojego salonu warto pomyśleć o monitorach. W tym przypadku ciekawą opcją będzie wspomniane powyżej Heco Aurora 300, warto także rozwazyć Q Acoustics 3020i oraz najnowsze Dali Oberon.

Wracając jeszcze do amplitunera, rzeczywiście do stereo warto rozważyć także Marantz. Ale w tym przypadku sugerowałbym raczej model SR5013.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Zdecydowanie wolę podłogowe. A jak ten Marantz zabrzmi w koncertach zrealizowanych w 5.1? No i te same kolumny do niego? Marantz cenowo tysiąc drożej niestety. Kwestia przemyślenia i pozostania przez miesiąc bez sprzętu. Pisząc  o Heco miałem raczej na myśli o Aurora 700+300 plus center 30.

Edytowano przez jingiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz będzie lepszy przy odsłuchu muzyki i koncertów. Jeśli tylko budżet pozwoli, warto przemyśleć taki zestaw. Co do Heco Aurora 700 to bardzo dobry zestaw kolumn, ale to konstrukcja potężna, boję się, że zdominuje cały pokój. Wydaje mi się, że warto pomyśleć o mniejszych konstrukcjach, spójrz np. na Indiana Line Nota 550X, Polk Audio S50E, Pylon Audio Pearl 25, Dali Oberon 5.

Co do cen, to pisz na priv o wycenę do nas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Dzięki za podpowiedzi. Odnośnie cen będę pytał o konkretne wyceny. Faktycznie nie chcę zbyt większych od tych co mam, czyli Jamo 506. Te prawie na styk.

Klamka zapadła. Zamówiony Onkyo. Teraz kolumny, ale Q21 coś mi nie chce wycenić  w wiadomości prywatnej.

Edytowano przez jingiel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...