Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Dali Opticon-ow 6


SamyBoy13

Recommended Posts

Witam mialbym wielka prosbe gdyz nie wiem jaki zmacniacz wybrac do moich glosnikow (Dali Opticon 6). Obecnie mam Yamahe AS501 ktora gra przyzwoicie ale ciekawosc mnie zjadla dzisiaj i bylem odsluchac drozsze zmacniacze, miedzy innymi Roksan K3 z cd i Caspian z cd. Obydwa zmacniaze graly bardzo zywo, przestrzennie z lepszym balansem tonow. Porownujac obydwa zmacniacze do mojego roznica byla znaczaca gdyz dzwiek bym bardszie zblizony do wrazen na koncercie (wiem Concertu Metaliki zadne glosniki nie przebija- nigdy jego nie zapomne). Najwazniejsze ze uslyszalem jak moj obecny zmacniacz favoryzuje niskie i wysokie tony w porownaniu do Roksany ktora grala bardziej rowno. Jedyne co mi sie nie podobalo to troche zamalo niskich tonow.

Glownie slucham wszystkiego od akustykow, Metalu aktualnej muzyki na czasie, lat 80-atych, EDM, Dubstep, Rap itd., poza muzyka klasyczna. Przechodzac do setna nie wiem jaki zmacniacz wybrac i bylbym wdzieczny za pomoc w wyborze. Bardzo podoba mi sie Yamaha as2100 albo as1100 ale nie mam mozliwosci odsluchu a nie chce miesc nowego zmacniacza co znow gra skrajnymi pasmami 'v' .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SamyBoy13 napisał:

ciekawosc mnie zjadla dzisiaj i bylem odsluchac drozsze zmacniacze, miedzy innymi Roksan K3 z cd i Caspian z cd. Obydwa zmacniaze graly bardzo zywo, przestrzennie z lepszym balansem tonow. Porownujac obydwa zmacniacze do mojego roznica byla znaczaca

Możesz dokładniej opisać na czym polegało to porównanie? Brałeś te zestawy do domu, wiozłeś swoje kolumny do sklepu, czy odsłuchiwałeś zestawy w sklepie na innych kolumnach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
7 minut temu, Kraft napisał:

Możesz dokładniej opisać na czym polegało to porównanie? Brałeś te zestawy do domu, wiozłeś swoje kolumny do sklepu, czy odsłuchiwałeś zestawy w sklepie na innych kolumnach?

Wziolem wlasny zmacniacz do sklepu i odsluchalem na sklepowych glosnikach i zmacniaczach w pokoju demonmstracyjnym. Mimo to ze glosniki byly w inym pomieszczeniu to graly prawie identycznie jak w domu. Sluchalem przed wyjazdem do sklepu ponad godzine , zas 20-30 minut w sklepie i zas k3 30minut , znowu moj 10 minut i caspian-a 20 minut. 

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubakk napisał:

@SamyBoy13 kurdem "wziolem" , "zmacniacz" , "Concertu" , "favoryzuje" , "demonmstracyjnym" , do tego rodzaje muzyki z dużej ? Nauczycielom podwyżki jednak się nie należą :D

 

PS: yamaha przy w/w wzmacniaczach to słaby sprzęt

Przepraszam za bledy jednak wychowalem sie zagranica i gramatyka nie jest moja mocna strona.  Chcialem sie zwrocic o pomoc gdyz lokalny sklep nie posiada innych zmacniaczy niz Roksan (z wyzszej polki) a zmacniacze yamahy ma tylko na specjalne zamowienie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia znaczenie : GRAMATYKA i ORTOGRAFIA

 

@SamyBoy13 - K3 jest fajnym ale według mnie mocno efekciarskim wzmacniaczem. W jego przypadku wszystkiego jest dużo. Taki "wybierz mnie" !!! "wybierz mnie" !!!!

;)

Ochłoń.... :) uczucie słuchania nowego lepszego sprzętu wywołuje powiększenie wrażeń i obserwacji.

Na spokojnie poszukaj sklepu który wypożyczy ci sprzęt do domu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
12 minut temu, Fafniak napisał:

Do sprawdzenia znaczenie : GRAMATYKA i ORTOGRAFIA

 

@SamyBoy13 - K3 jest fajnym ale według mnie mocno efekciarskim wzmacniaczem. W jego przypadku wszystkiego jest dużo. Taki "wybierz mnie" !!! "wybierz mnie" !!!!

;)

Ochłoń.... :) uczucie słuchania nowego lepszego sprzętu wywołuje powiększenie wrażeń i obserwacji.

Na spokojnie poszukaj sklepu który wypożyczy ci sprzęt do domu

 

10 minut temu, Kubakk napisał:

@SamyBoy13 to wszystko jasne

Tak jak Fafniak pisał , odczekaj parę dni i posłuchaj ponownie , często efekt "wow" przy drugim słuchaniu mija , a jeśli nadal będzie się podobać to możesz rozważyć taki sprzęt ;) 

Dzieki wielkie. Umowie sie za tydzien w innym sklepie na ponowny odsluch. Macie jakies inne propozycje wzamacniaczy do odsluchu z tymi opticon-ami ? Dobranoc

Edytowano przez SamyBoy13
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Yamaha, nawet wyższe modele wzmacniaczy nie będą najlepszą opcją do Dali Opticon. Musimy poszukać wzmacniacza o równej charakterystyce, dobrym wypełnieniu, plastyce. Na pewno warto posłuchać hybrydy lampowe Vincent np. SV-227MK, swietnie sprawdzi się także Musical Fidelity, w tym przypadku brałbym pod uwagę model M5si. Bardzo ciekawą opcją może być także francuska integra Advance Acoustics X-i125. Z droższych propozycji na pewno Moon 240i oraz jeśli nie odrzucasz wzmacniacza lampowego, posłuchaj koniecznie Fezz Audio Titania.

To tylko kilka moim zdaniem ciekawych propozycji do Twoich kolumn, na miejscu mamy dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Zapraszam serdecznie także po indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fafniak napisał:

Atoll, Advance Acustic, audiolab , exposure

Można sporo wymieniać.

Pytanie co skłoniło Ciebie do wybrania jamaszki ?

Glownie cena. Odkupilem od kolegi ktory kupil marrantza pm 8006 a yamahe odal z cd s300 za 200 ojro i tak juz rok mi sluzy.

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Witaj,

Yamaha, nawet wyższe modele wzmacniaczy nie będą najlepszą opcją do Dali Opticon. Musimy poszukać wzmacniacza o równej charakterystyce, dobrym wypełnieniu, plastyce. Na pewno warto posłuchać hybrydy lampowe Vincent np. SV-227MK, swietnie sprawdzi się także Musical Fidelity, w tym przypadku brałbym pod uwagę model M5si. Bardzo ciekawą opcją może być także francuska integra Advance Acoustics X-i125. Z droższych propozycji na pewno Moon 240i oraz jeśli nie odrzucasz wzmacniacza lampowego, posłuchaj koniecznie Fezz Audio Titania.

To tylko kilka moim zdaniem ciekawych propozycji do Twoich kolumn, na miejscu mamy dziesiątki urządzeń, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać i porównać. Zapraszam serdecznie także po indywidualne wyceny.

Dziekuje bardzo za rekomendacje jedna nie mam mozliwosci odluchu gdyz nie mieszkam w Polsce, a lokalne salony nie maja wszystki wzmacniaczy. Ten Moon 240i bardzo ladnie wyglada ale nie wiem jak gra. Zapytam sie o wyzej wymienione modele z nadzieja ze maja takie na wystawie/dostepne do wypozyczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

As 501 ani wyższy as 701 nie pasują do opticona. Niestety obawiał bym się też błędnego połączenia przy as1100, i 2100. Chodź to musiał byś sprawdzić. Moon to dość drogie wzmacniacze ale warto go sprawdzić. 

Myślę że bardzo dobrze z opticonami zagra atoll in200 oraz magnat ma1000. To moim dwaj faworyci. 

U nas rewelacyjnie w salonie spisuje się także lampka unison simply Italy.

Zapraszam na odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SamyBoy13 napisał:

Glownie cena. Odkupilem od kolegi ktory kupil marrantza pm 8006 a yamahe odal z cd s300 za 200 ojro i tak juz rok mi sluzy.

 

Dziekuje bardzo za rekomendacje jedna nie mam mozliwosci odluchu gdyz nie mieszkam w Polsce, a lokalne salony nie maja wszystki wzmacniaczy. Ten Moon 240i bardzo ladnie wyglada ale nie wiem jak gra. Zapytam sie o wyzej wymienione modele z nadzieja ze maja takie na wystawie/dostepne do wypozyczenia.

Spróbuj u siebie wypożyczyć, a jeśli się nie uda, to przy wizycie w Polsce serdecznie zapraszamy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
Dnia 4.05.2019 o 21:44, SamyBoy13 napisał:

Witam mialbym wielka prosbe gdyz nie wiem jaki zmacniacz wybrac do moich glosnikow (Dali Opticon 6). Obecnie mam Yamahe AS501 ktora gra przyzwoicie ale ciekawosc mnie zjadla dzisiaj i bylem odsluchac drozsze zmacniacze, miedzy innymi Roksan K3 z cd i Caspian z cd. Obydwa zmacniaze graly bardzo zywo, przestrzennie z lepszym balansem tonow. Porownujac obydwa zmacniacze do mojego roznica byla znaczaca gdyz dzwiek bym bardszie zblizony do wrazen na koncercie (wiem Concertu Metaliki zadne glosniki nie przebija- nigdy jego nie zapomne). Najwazniejsze ze uslyszalem jak moj obecny zmacniacz favoryzuje niskie i wysokie tony w porownaniu do Roksany ktora grala bardziej rowno. Jedyne co mi sie nie podobalo to troche zamalo niskich tonow.

Glownie slucham wszystkiego od akustykow, Metalu aktualnej muzyki na czasie, lat 80-atych, EDM, Dubstep, Rap itd., poza muzyka klasyczna. Przechodzac do setna nie wiem jaki zmacniacz wybrac i bylbym wdzieczny za pomoc w wyborze. Bardzo podoba mi sie Yamaha as2100 albo as1100 ale nie mam mozliwosci odsluchu a nie chce miesc nowego zmacniacza co znow gra skrajnymi pasmami 'v' .

Moim zdaniem skromnym to po prostu otwórz YouTube i obejrzyj prezentacje producentów. Zobaczysz wtedy co z czym najlepiej się komponuje. Dali z Luxmann , Hegel z kef a b&w z rotelem , a najwyższe modele z Macintosh.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Robert Żak napisał:

Moim zdaniem skromnym to po prostu otwórz YouTube i obejrzyj prezentacje producentów. Zobaczysz wtedy co z czym najlepiej się komponuje. Dali z Luxmann , Hegel z kef a b&w z rotelem , a najwyższe modele z Macintosh.

?????????? What???????

Przepraszam ale co proponujesz zrobić koledze? Harakiri? :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, S4Home napisał:

?????????? What???????

Przepraszam ale co proponujesz zrobić koledze? Harakiri? :(

Nie. Absolutnie nie chcę koledze nic zrobić, próbuje tylko pokazać drogę trochę na skróty. Producenci wzmacniaczy i kolumn na oficjalnych prezentacjach nie bez powodu łączą swój sprzęt w taki a nie inny sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież był o tym temat na kilka stron tu na forum. Odsłuch HiFi na YT czy coś takiego. To nie pokazuje nic. Absolutnie nic ! Nie wiesz jakim mikrofonem był zbierany dźwięk. Jakim programem przetwarzany i w jaki sposób ktoś to moderowal. Dodatkowo YT pozwala na zawarcie materiału w 320 kbps. Więc to nie pokazuje nic. Albo przepraszam właśnie tylko pokazuje (wizualnie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, S4Home napisał:

To nie pokazuje nic. Absolutnie nic !

Pietrek nie znasz się :P 

Przy dobrym rejestratorze audio i ustawieniu sprzętu można sprawdzić jak generowana jest scena , a w np. wavelabie jeśli ma się plik źródłowy zobaczyć przebieg częstotliwości (jest taki 3d dynks jak w progsie co się badało akustykę). Co śmieszne u jednego jutubera słychać różnicę kabla zasilającego , co powinno śmieszyć , a jednak mnie zaskoczyło.

Poza tym kolega Robert wspominał o spojrzeniu na parowanie elementów a nie słuchaniu , także czytać ze zrozumieniem :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym my w ogóle piszemy... Napisałem koledze że ma zobaczyć co łączą z czym producenci wzmacniaczy i kolumn a nie że ma tego słuchać. Na odsłuch to do salonu a na YT można zobaczyć jak sprzęt jest kompletowany.

A Robert niczego nie odkopał tylko chyba S4 powinien czytać dokładniej i bardziej ze zrozumieniem tekstu bo z niczego wyszło zamieszanie.

Oczywistym jest że nikt nie będzie robił odsłuchu na YT i na tej podstawie kupował sprzęt. 

Zamknijcie ten wątek bo jakiś absurd wyszedł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...