Skocz do zawartości

Wejście w wzmacniaczu


Idealista

Recommended Posts

Dnia 4.05.2019 o 22:42, Idealista napisał:

Witam, potrzebuję pomocy w doborze wzmacniacza.

Chodzi o wytłumaczenie Mi (bo nie do końca się na tym znam) jakie wejście MUSI mieć wzmacniacz aby połączyć go z ampli kd.

W ampli pre out a wzmacniacz?

Może być line czy aux? Czy musi być main in czy coś takiego.

Pozdrawiam 

Tyle osób przeczytało post i nikt nic nie wie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz użyć wzmacniacza jako końcówki mocy? Wtedy podpinasz pod main in. Sterowanie głośnością masz z kd.

Jeśli podepniesz pod aux czy line to obydwa przedwzmacniacze są w użyciu (ten z kd i ten ze wzmacniacza).

Działać to będzie ale jakość nie musi być najlepsza. W tym drugim przypadku może sensowniejsze byłoby jakieś wyjście z kd typu rec-out o ile masz, Sterowanie głośnością wtedy masz we wzmacniaczu stereo. Przy użyciu pre-out to potencjometry w obydwu urządzeniach będą wpływać na głośność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł Pawlik napisał:

Chcesz użyć wzmacniacza jako końcówki mocy? Wtedy podpinasz pod main in. Sterowanie głośnością masz z kd.

Jeśli podepniesz pod aux czy line to obydwa przedwzmacniacze są w użyciu (ten z kd i ten ze wzmacniacza).

Działać to będzie ale jakość nie musi być najlepsza. W tym drugim przypadku może sensowniejsze byłoby jakieś wyjście z kd typu rec-out o ile masz, Sterowanie głośnością wtedy masz we wzmacniaczu stereo. Przy użyciu pre-out to potencjometry w obydwu urządzeniach będą wpływać na głośność.

Dziękuję za odpowiedź.

Wzmacniacz planuje zakupić w celu odsłuchu w stereo ale korzystając z kolumn frontowych które obecnie mam podpięte do kd. Zależy Mi na jak najlepszym stereo włączając tylko wzmacniacz oraz na kd włączając wtedy oba urządzenia .

Wiem że ten temat często się pojawia ale nigdzie nikt nie pisze jakie wejście musi mieć wzmacniacz.

Pozdrawiam

Przed chwilą, Idealista napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Wzmacniacz planuje zakupić w celu odsłuchu w stereo ale korzystając z kolumn frontowych które obecnie mam podpięte do kd. Zależy Mi na jak najlepszym stereo włączając tylko wzmacniacz oraz na kd włączając wtedy oba urządzenia .

Wiem że ten temat często się pojawia ale nigdzie nikt nie pisze jakie wejście musi mieć wzmacniacz.

Pozdrawiam

Np wzmacniacze harmana posiadają out,in procesor takie też można użyć ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Idealista napisał:

Zależy Mi na jak najlepszym stereo włączając tylko wzmacniacz oraz na kd włączając wtedy oba urządzenia .

 

W takim razie kd traktujesz jako źródło a nie przedwzmacniacz. Podpinasz pod aux/line.

Z KD wychodzisz rec-out, line-out (nie wiem co masz dokładnie)

 

Gniazda out, in dla procesora to mi wygląda na podpięcie equalizera a więc inny temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Paweł Pawlik napisał:

W takim razie kd traktujesz jako źródło a nie przedwzmacniacz. Podpinasz pod aux/line.

Z KD wychodzisz rec-out, line-out (nie wiem co masz dokładnie)

 

Gniazda out, in dla procesora to mi wygląda na podpięcie equalizera a więc inny temat.

Amplituner mam harmana avr265.

20190508_165005.jpg

Przed chwilą, Idealista napisał:

Amplituner mam harmana avr265.

20190508_165005.jpg

Reasumując z kd wychodzę np rec out wpinam do wzmacniacza aux/line in.

Działanie: najlepsze stereo , uruchamiam tylko wzmacniacz?

Kino: uruchamiam oba klocki.

Jak wygląda sterowanie głośnością w trybie kino?

1 godzinę temu, Idealista napisał:

Amplituner mam harmana avr265.

20190508_165005.jpg

Reasumując z kd wychodzę np rec out wpinam do wzmacniacza aux/line in.

Działanie: najlepsze stereo , uruchamiam tylko wzmacniacz?

Kino: uruchamiam oba klocki.

Jak wygląda sterowanie głośnością w trybie kino?

Chciałem się jeszcze upewnić..kolumny fronty mają być podpięte do wzmacniacza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...