Skocz do zawartości

Nagłośnienie do domu tv\spotify


Unlucky

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Jestem całkowicie zielony w temacie audio, do tej pory wystarczały mi głośniki wbudowane w TV / telefon, ale chciałbym coś wkońcu kupić dla siebie. NIestety ostatnio brak mi czasu na zrobienie prawdziwego przeszukania internetu by samemu odnaleźć cos co mi będzie odpowiadać. A że zbliżają się moje urodziny, wypadałoby sobie zrobić prezent!

Mam nadzieje że piszę w odpowiednim miejscu, wiem że temat był poruszany pewnie tysiące razy, ale tak jak wspominałem brakuje mi czasu na przeszukanie i dopasowanie wszystkiego do moich wymagań.

  1.  Co jest potrzebne żeby zbudować jakiś zestaw audio? Jestem totalnie zielony w temacie.
  2.  Nie jest mi potrzebny głośny sprzęt, mieszkam w bloku, i zestaw będzie w pokoju 17~m2. Zależy mi na czystości dzwięku.
  3. Jako źródło dźwięku będzie to TV/Spotify. Więc fajnie by było jakby można było użyć mądrego urządzenia do przełączania źródła dźwięku.
  4. Jestem programistą, i zwróciło moją uwagę ostatnio raspberry pi z nakładką audiofilską. Czy takie rozwiązanie któś mógłby polecić/odradzić?
  5. Pewnie ważnym jest również podanie typu muzyki, której słucham, jest to dziwne połączenie ale głównie to : metal, folk cięzko mi stwierdzić, Podlinkuje to co obecnie słucham jako załącznik.
  6. Co do ceny, nie chciałbym żeby to była wysoka półka. Nie mam pojęcia w jakich cenach trzeba się rozglądać by coś ciekawego otrzymać. 

Mam nadzieje że opisałem chociaż podstawowe informacje potrzebne do udzielenia pomocy. 

Pozdrawiam,
Dominik Wojciechowski

Nowa playlista.txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

pierwsza sprawa to wybór kategorii systemu - czy ma to być zestaw kina domowego z 5.1 systemem kolumn, czy pozostajemy przy konfiguracji 2-kanałowej. Druga sprawa to wyposażenie w funkcjonalność sieciową. Czy ogarniesz to zewnętrznym urządzeniem np. raspberry pi, czy chcesz mieć to wszystko w amplitunerze. Trzecia sprawa to rodzaj kolumn - w Twoim salonie możesz zastosować tak kolumny podstawkowe, jak i podłogowe. Czy masz w tej kwestii jakieś preferencje. Na koniec cena - zestaw spełniający teoretycznie Twoje wymagania można złożyć za 3 tys. zł., ale także za 30 tys. zł. Podaj proszę orientacyjny zakres cenowy za całość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rozumiem że nie tknales jeszcze tematu. I słusznie pytasz o co pytac :)

zaczniesz czytać to będziesz jeszcze mniej wiedział.

zapraszam do lektury kilku prostych tematów

https://s4home.pl/porady/

co do samego wyboru, doradzania i tak dalej to zadzwoń do nas. Chociaż ten wstępny telefon już ograniczy nam kilka wymiany postów. Które zresztą są limitowane. 

powiemy ci co i jak a później możemy otwarcie pisać i zobaczymy co inni też mają do powiedzenia.

zachęcam

 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
1 godzinę temu, Marioxxl74 napisał:

Te STX-y to już nie jest nawet budżetówka, odpuść je sobie,a człowiek który Ci je poleca na 5 postów 5 razy poleca STX, pewnie ich marketingowiec 😁

A czemu odpuścic sobie STX aż taka zła jakość?

Ja również szukam kolumn i też polecono mi STX, ale jeszcze udam się do jakiegoś salonu może uda mi się wypożyczyć i wypróbować, słyszałam że jest taka możliwość.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...