Skocz do zawartości

Do filmów i muzyki


Janek22

Recommended Posts

Witam,

Jestem nowy, przeczytałem wiele postów, ale duża ilość różnych odpowiedzi wprowadziła już mały mętlik.  Na czym mi zależy – zdecydowanie kino domowe, Netflix, HBO GO, programy TV + słuchanie muzyki tutaj głównie TIDAL ( 60/40 dla filmu)

Kolejna ważna rzecz - głośniki do tyłu bezprzewodowe, co już ogranicza jakiś wybór, ale nie jest z tym chyba najgorzej:

Yamaha musiccast 20 (+ yamaha rx-v685)

Denon HEOS 1 HS2 ( tutaj jaki ampli),

Onkyo sonos (+ Onkyo tx-nr696)

Po wstępnej selekcji wizualnej i wielkości kolumn na przód moja druga połówka wybrała:

- Polk audio signature E  - 50 lub 55 ( tutaj nie wielka różnica w cenie, a czy dla laika zauważalna różnica)

- Dali Zensor 7

By ograniczyć odsłuch jakie zestawy ampli + set wybrać ?

W którym amp bezprzewodowe połączenie dominuje, czy tutaj różnicy nie ma?

Dodatkowo w postach często polecacie inne sub niż te z kompletów – tutaj mogę zdecydować się na coś lepszego gdzie proporcja cena/jakość jest zauważalna.

 

Do muzyki to co słuchamy - Brodka, Przybysz, Bovska, Koteluk - raczej dominuje wokal w tym co słuchamy.

Edytowano przez Janek22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na systemie z głośnikami efektowymi bezprzewodowymi, pozostań przy marce Yamaha. Dwupak Yamaha MusicCast 20 idealnie pracuje jako kolumny efektowne, konfiguracja jest prosta. To po prostu dobrze działa. Amplituner - tutaj pozostałbym przy RX-V685, tym bardziej że Yamaha w tym roku nie wprowadza nowych modeli, robi tylko potężny upgrade oprogramowania, który oczywiście „685” dostanie. 

Więcej pytań i opcji pozostaje przy kolumnach. Jeśli szukasz mocnego, szybkiego, energicznego dźwięku, zdecydowanie polecam wspomniane Polk Audio Signature S55E. Model „50E’” jest niewiele tańszy, a słabszy. Dali Zensor lub najnowszy Oberon to bardziej spokojne, plastyczne, ciepłe granie. Można jeszcze rozważyć Heco Aurora 700 lub Monitor Audio Bronze 6. Na koniec subwoofer - zwróciłbym Twoją uwagę na ofertę Klipsch lub jeśli budżet pozwoli, a Ty lubisz naprawdę dobry bas - SVS. 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Super, dzięki czyli skupię się na Yamaha + polk, + heco, + dali i zobaczę co mi lepiej podpasuje.

Co do sub, to budżet pozwoli i tutaj nie zależnie które kolumny wybiorę to warto spojrzeć w kierunku Klisch lub SVS?

A i jeszcze jedno podobają się nam jeszcze pylon pearl 27, ale ceną jednak odbiegają od poprzednich, jak ich jakość dźwięku i wykonania, czy jednak niższa cena to i niższa półka w stosunku do pozostałych wyżej, albo czy dla laika da się aż tak odczuć różnicę?

Edytowano przez Janek22
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Denona nie będziesz miał dokładnie kina domowego. O ile dobrze pamiętam jest to Multiroom natomiast nie do końca wspiera DTS. Chyba że to się ostatnio pojawiło w aktualizacji.

Faktycznie w przypadku Onkyo i Yamahy to działa.

Tu także polecam Yamahę jako wyznacznik dobrego i trwałego brzmienia.

Te tyły nie są tanie. Ale jeśli tak musi być to rozumiem. 

Co do frontów to zdecydowanie polecam ci heco aurora 700. Łącznie z centralnym. Znakomicie wycenione. Co do suba to tannoy ts2.10 lub suby z kalibracja od elaca modele eq. Wszystko możesz tam ustawić.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu na test. I wyceny.

Pozdrawiam

https://s4home.pl/porady/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Janek22 napisał:

Super, dzięki czyli skupię się na Yamaha + polk, + heco, + dali i zobaczę co mi lepiej podpasuje.

Co do sub, to budżet pozwoli i tutaj nie zależnie które kolumny wybiorę to warto spojrzeć w kierunku Klisch lub SVS?

A i jeszcze jedno podobają się nam jeszcze pylon pearl 27, ale ceną jednak odbiegają od poprzednich, jak ich jakość dźwięku i wykonania, czy jednak niższa cena to i niższa półka w stosunku do pozostałych wyżej, albo czy dla laika da się aż tak odczuć różnicę?

Posłuchaj i dobierz kolumny pod Twoje preferencje, natomiast do dowolnie wybranych kolumn możesz zastosować subwoofer Klipsch lub SVS, każdy z nich będzie dobrze współpracował z pozostałymi kolumnami. 

Pylon Audio Pearl to w swoim budżecie bardzo dobre kolumny, zaryzykuję że to jedna z lepszych propozycji na rynku. Ale jeśli mamy porównywać z Heco Aurora, Polk Audio Signature, to musimy brać z oferty Pylon Audio model Sapphire, wtedy to będzie podobna klasa.

Wpadnij do nas na odsłuchy, mamy wszystkie powyższe zestawy, wszystko możesz w komfortowych warunkach odsłuchać i porównać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mówisz o modelu Pearl 27 to nie jest on udany tudzież "lepsza propozycja na rynku". Takie okreslenie dotyczyło 25tki to prawda.

Bezpośrednim konkurentem 27ki jest magnat shadow 207. I oczywiście znajdą się osoby które wybiorą pylona. Mam nadzieję że po odsłuchu a nie wpływu marketingowemu. Jednak magnata wybierze większa ilość osób.

Udaj się na odsłuchy i czekamy na twoje opinie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...