Skocz do zawartości

ONKYO A-9555 jakie kolumny?


Adam Em

Recommended Posts

Przyszła pora na zmiany w posiadanym sprzęcie i jako, że ze wzmacniacza jestem w miarę zadowolony + odtwrzacz ONKYO C-N7050 (który już jest taki sobie), tak poprzednie kolumny (Dali Zensor 3) doprowadzały mnie do lekkich skoków ciśnienia :) Zachęcany przez sprzedawców i licznymi przychylnymi recenzjami wybrałem kilka lat temu Dali i od tego momentu słuchanie muzyki było jak droga przez mękę. Góra pasma detaliczna ale zbyt ostra, głośność można było zwiększyć maksymalnie na 1-2 utwory, bo później już mocno męczyły. Bas bardzo masywny, dobrze wypełniał pomieszczenie i schodził nisko, jednak sporo w nim było również dudnienia. Średnica mocno wycofana. Przy pierwszym odsłuchu zachwycają (między innymi nowego właściciela :) ). Idąc za ciosem poszukuję czegoś o nieco bardziej zrównoważonym dźwięku jednak nie zupełnie przytłumionym (tak wiem, fajnie się pisze, gorzej z realizacją).W założeniu chciałbym, żeby były to kolumny podłogowe, ponieważ podstawki mimo małego metrażu (17m2) nie wypełniały należycie pomieszczenia dźwiękiem. Kolumny nie będą miały zbyt wiele miejsca z tyłu, jakieś 15 cm od ściany. Jeśli chodzi o rodzaj słuchanej muzyki to słucham praktycznie wszystkiego rock, pop, techno, hip-hop, jazz itp. Zastanawiałem się nad kolumnami producenta Pylon Audio, ale nie wiem czy góra pasma nie będzie znowu zbyt wycofana w stosunku do oczekiwań. Aaa i najważniejsze budżet do ok 4 tyś zł. Będę wdzięczny za każde dobre słowo :) Z góry przepraszam, jeśli nie zawarłem wszystkich wymaganych informacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie może być to dobry wybór. Pylon diamondy to ciekawa seria. I zarówno model 25 jak i 28 są udane. 30tka juz nie.

Przy założeniu że ten wzmacniacz zostaje to będzie też dobre połączenie.

Oprócz tych kolumn polecam ci odsłuchać także elac model f5 i f6 , heco aurora 700 i podstawkowe kef r300.

Przy tych kolumnach nie uzyskasz denerwującej góry a melodyjność będzie na dobrym poziomie.

Zapraszam po wypożyczenie sprzętu, na odsłuch i po lepsze ceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, idealnie będą pasowały podłogówki Pylon Audio Diamond 25. W Twoim systemie zagrają swobodnie, dynamicznie, z dobrym wypełnieniem. Ciekawą opcją może być także Polk Audio S55E lub RTI A5, to bardziej szybkie, twardsze granie. Warto także posłuchać Dynavoice DF-6. A może Monitor Audio Bronze 6.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. W salonie masz do dyspozycji dziesiątki kolumn, które w komfortowych warunkach możesz odsłuchać. Oczywiście dla forumowicza indywidualną oferta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Adam Em napisał:

Czy Heco aurora 700 nie gra podobnie do Zensorów? Słyszałem różne opinie, nawet takie że skrajne pasma są mocniej podbite niż w Dali...😉

Podobnie, nie podobnie. Patrząc na niektóre testy i opinie to skoro każda kolumna daje dźwięk to wszystkie grają podobnie. Takie wnioski wysunąłem czytając kiedyś pojedynek daców. No nie ważne. 

Heco gra miekszym basem. Bardziej zaokrąglonym i moim zdaniem jednak łagodniejsza góra. Bliżej mu do serii oberon. 

Jeśli nadal się o nie boisz to mówię elac f6 na pewno cię zadowoli. Pylon na więcej góry

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Aurory, wg mnie dźwięk gorszy od zensorów bo basu jest za dużo i mega rozciągnięty, nie wytrzymałbym w salonie jednej piosenki. Przesłuchałem jeszcze Pylon Audio Sapphire 25 (dźwięk jak z drugiego pokoju), Ruby (bardzo poprawne, szczegółówe, świetnie kontrolowany bas, ale jak na podłogówki dźwięk ma za małą masę), Diamondy 28 (dźwiękowo klasa wyżej, ale mają tą denerwującą nosowość o której wszyscy piszą, przy dłuższym słuchaniu męczą). Ostatecznie dołożyłem trochę i kupiłem Audiovector QR3. W połączeniu z onkyo grają wspaniale, znakomita niemęcząca detaliczna i rozdzielcza góra, świetnie kontrolowany bas pojawiający się kiedy trzeba bez zbędnych dudnień no i średnica delikatnie wycofana, ale przypominająca o sobie kiedy trzeba. Pozostało mi odpowiednio doposażyć salon w panele akustyczne żeby poprawić jeszcze odbiór. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Audiovectory mamy i to znakomite kolumny. Nie są jednak tanie.

Jeśli ktoś może dołożyć to oczywiście będzie lepiej 

Adam jesteś w takim razie w gronie 3-4 osób z dziesięciu które wybiorą dali względem heco.

I bardzo dobrze. Sprawdzasz dla siebie i wybierasz dla siebie. O to chodzi.

Hubert jeśli chcesz odsłuchać to zapraszam

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...