Skocz do zawartości

Hyperx cloud II nie działają z telefonem


Recommended Posts

Cześć, (odrazu mówię, że nie znam się na tym), rok temu kupiłem sobie słuchawki HyperX Cloud II, próbowałem podłączyć do telefonu ale nie działały. Nie przejmowałem się wtedy tym, ponieważ miałem inne słuchawki douszne, na których słuchałem muzyki. Ostatnio popsuły mi się one, spojrzałem na te HyperX i zastanawiam się, jaką "przejściówke" (czy coś innego) mam kupić, żeby owe słuchawki działały mi z telefonem Huawei P10 Lite. Proszę o szybką odpowiedź, tak jak mówię nie znam się na tym. Pozdrawiam, Igor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być 2 powody dla których nie działają. Obudowa wtyku może uniemożliwiać prawidłowe jego umieszczenie w gnieździe telefonu i wtedy trzeba usunąć nadmiar tworzywa, uniemożliwiający prawidłowy kontakt. Można też kupić przedłużacz i przez niego podłączyć. Drugi powód to taki że impedancja słuchawek może być zbyt wysoka niż przewidywana przez producenta i nie uruchamia się układ dźwiękowy. To raczej mało prawdopodobne. Pozostaje wtedy kupić jakiś DAC/Amp do podłączenia słuchawek lub podłączyć przejściówką kartę dźwiękową tych słuchawek ( o ile jest ona zgodna z standardem typowych układów dźwiękowych pod USB ) ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przedłużacz ma obsługiwać słuchawki , to musi mieć złacza 4-pin, jeslli słuchawki mają służyć wyłącznie do słuchania muzyki wystarczy 3-pin.

np. taki :https://allegro.pl/oferta/przedluzacz-kabla-audio-mini-jack-kabel-4-pin-2m-d-7973753165

Nie znam sprzedawcy i nigdy nie miałem w rękach tego przedłużacza. Po prostu wpisałem w wyszukiwarkę.

Przedłużacze 3-pin są bardziej popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

a czyli jesli do ogladania filmow i sluchania muzyki to 4pin, a jak tylko do sluchania muzyki to 3 pin?

ps: ten kabel jest troche dlugi, czy mozesz podeslac jakis ktory by dzialal tezy tlko krotszy kabel? najlepiej jakby byl kilka cm wazne zeby dzialal.

Edytowano przez Igor0382
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 9 months later...
Dnia 22.11.2019 o 11:59, SilveR napisał:

A podepnij mikrofon do słuchawek :D ten sam problem miałem i mam ten sam telefon bez mikrofonu nie czyta a z mikrofonem czyta normalnie :D

Dzięki za podpowiedź, miałam ten sam problem co autor i faktycznie po podłączeniu mikrofonu sluchawki normalnie działają na telefonie..😌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...