Skocz do zawartości

Jaki wzmacniacz do KEF KHT 9000


Kamill00

Recommended Posts

Witam.

Mam 2 głośniki jak w tytule.

Świadomie piszę w dziale kino domowe ponieważ z krótkiego opisu widzę że są to głośniki przeznaczone do kina domowego (mimo że posiadam zestaw a'la stereo tzn 2 szt)

Z informacji jakie posiadam na ten moment wiem tylko tyle, że są to głośniki.....mega niepopularne.

Powiedzmy że nabyłem je ,,niechcący" 😁

Bardziej obracam się w temacie stereo..... a z tych dwóch głośników chciałbym stworzyć drugi system w sypialni do oglądania filmów ( nie chodzi mi o dźwięk przestrzenny po prostu chce aby głos leciał z nich a nie z telewizora)

Para tych głośników z ekspozycji kosztuje w okolicach 6000 zł a podobno normalna cena detaliczna to 11000zł....Czyli wychodzi na to że teoretycznie posiadam 2 dosyć niezłe głośniki, choć wiem że cena nie zawsze równa się jakości.

Czy mógłby mi ktoś z Was podpowiedzieć jaki kupić do nich wzmacniacz, aby wykorzystać ich potencjał?

Czy wystarczy ,,byle jaka" używka za 500 zł czy tak naprawdę one potrzebują jakiegoś konkretnego sprzętu?

Nie posiadam do nich dedykowanych podstawek ani nigdy nie wieszałem ich na ścianie do czego są przeznaczone.

W kwestii stereo nie sprawdzają mi się ponieważ stojąc na ziemi dźwięk leci gdzieś w kierunku co najwyżej kolan.... a na standardowych standach nie ustoją ponieważ mają specyficzną jajkowatą budowę, która prowadzi do tego że się po prostu przewracają.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorgie kolumny przeznaczone praktycznie wyłącznie do kina domowego. Mało popularne jako że pełen kinowy set kosztuje swoje a w stereo nikt ich nie używa. 

Niestety wzmacniacz niewiele tu zmieni. Będzie ci brakować subwoofera. I to konkretnego do stereo. Wówczas będzie to miało sens. Tu polecam coś z rela lub velodyne. 

Wzmacniacz to teraz drugo rzędna sprawa 

 Serio bez suba nie będziesz miał dolnych rejestrów. Z dobrze dobranym zagra to na prawdę ciekawie. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję @S4Home za odpowiedź.

Myślę że Rel T5i na 20m by wystarczył natomiast szczerze powiedziawszy nie zamierzam inwestować ponad 2000 zł w sub, aby obejrzeć sobie  jakiś film  w przeciętnej jakości. Te kolumny posiadają dwa głośniki niskotonowe i tak naprawdę robiąc sobie porównanie z Dali Zensor 7 to w kwestii niskich tonów sprawdzały się dużo lepiej..... wręcz do tego stopnia że słuchając hip-hopu wolałem puszczać utwory przez KEF niż Dali aby mocniej poczuć ,,dół". Oczywiście nie neguję tego co napisałeś bo z pewnością w jakim by nie było kinie domowym sub jest potrzebny.... ale naprawdę Moim zdaniem akurat w temacie niskich tonów to one wygrywają z Dali jak również miałem wcześniej Yamaha NS 555 która sprzedałem właśnie dlatego że KEF je ,,rozwalił".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...