Skocz do zawartości

Marantz MCR511 + Polk Signature S20 (kino domowe stereo)


Recommended Posts

Witam.

 

W tym momencie do TV mam podłączone głośniki komputerowe Edifier s330d. Grają one całkiem nieźle (nie jestem audiofilem, to moja subiektywna ocena) jak na swoją cenę. Jednakże niedawno zmieniłem TV i zakupiony przeze mnie LCD nie posiada już wyjścia jack, jedynie optyczne. Edifier s330d posiadają wejście optyczne ale ponieważ są to głośniki komputerowe, nie posiadają pilota, więc obecnie zaliczam powrót do przeszłości i w przypadku potrzeby zmiany głośności muszę wstać i podejść do głośników :D.

 

Głównie to sprawiło że zacząłem się rozglądać za czymś innym do nagłośnienia TV. Ponieważ jak wspomniałem obecne głośniki grają całkiem nieźle, szybko doszedłem do wniosku ze nie chcę kupować soundbar-a, bo zwyczajnie grają one gorzej od tego co mam obecnie, a jedynie super drogie modele grają lepiej.

 

Dodatkowym kryterium jest fakt że nie mam zbyt wiele miejsca na cały zestaw. Nie mam miejsca na kolumny podłogowe, a amplituner musi być dość niski, aby zmieścił się pod TV stojącym na szafce. 

 

Udałem się do kilku sklepów i w jednym z nich zaproponowano mi zestaw: Marantz MCR511 + Polk Signature S20

 

Powiem szczerze że jego brzmienie bardzo mi się spodobało, aż nie dowierzałem że grają same kolumny bez wsparcia subwoofer. Oczywiście jakość dźwięku jest nieporównywalnie lepsza od obecnie posiadanych przeze mnie głośników.

 

Teraz pytania. Pierwsze to co myślicie o takim zestawie, który ma służyć jako kino domowe stereo. Wykorzystanie 1/2 telewizja, 1/4 filmy z Netflix, 1,/4 muzyka z YT. Czy w budżecie 2-3 tys. i przy ograniczonym miejscu mogę dobrać coś fajniejszego. Do nagłośnienia jest pokój 3,5 na 5,5 metra (20 metrów kwadratowych), przy czym na około 1/5 obwodu jest on otwarty na pozostałą część mieszkania.

 

Ponieważ ma on służyć też do oglądania filmów zastanawiam się czy nie rozbudować go z czasem o subwoofer, bo ładny bas w filmach się przydaje. Dodatkowo chodzi o kwestię głośności. W większości słucham muzyki cicho lub umiarkowanie głośniej. W sklepie uprzedzono mnie że taki zestaw służy raczej do cichego słuchania muzyki. Czy dodając subwoofer, zwiększę nieco moc całości, aby okazjonalnie móc puścić muzykę nieco głośniej? Nie chodzi o robienie dyskoteki, co najwyżej jedną piosenkę.

 

Pytanie co byłoby odpowiednie do takiego zestawu, tj. czy wystarczy np. WILSON Sub-9 czy może warto zainwestować w Polk HTS SUB 10?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno to ciekawe połączenie, chociaż gorąco namawiałbym na wyższy model amplitunera Marantz MCR611 z Polk Audio S20E. Alternatywy - kolumny pozostawiłbym, natomiast można pomyśleć o Pioneer XC-HM86D, ewentualnie elektronika Pioneer ze świetnymi kolumnami Heco Aurora 300.

Subwoofer na pewno w dużej mierze pomoże w stworzeniu dynamicznego, mocnego, efektowanego przekazu. Z mojej strony proponowałbym albo wspomniany przez Ciebie subwoofer Polk Audio, ewentualnie bardzo energiczny, szybki Klipsch R-100SW.

Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Ogranicza mnie również niestety wysokość amplitunera. Nie może on być wyższy niż 85 mm. Dlatego Marantz MCR511 o wysokości 77 mm będzie dla mnie idealny. Chyba że jest coś innego godnego polecenia w takim rozmiarze.

 

Dziś eksperymentowałem jak subwoofer wpływa na dźwięk Edifier. No cóż, bez subwoofer-a kolumienki ledwo co brzęczą, a po ustawieniu na docelową głośność brzmi to miło. Również dziś w innym sklepie odsłuchałem sobie jakieś kolumienki podstawkowe, które same brzmiały mocno tak sobie, ale po dodaniu subwoofer-a całość zyskała na mocy.

 

Tak więc myślę że będzie to zestaw z soobufer-em, choć Polk S20E same z siebie brzmią dość mocno.

 

Pytanie zatem na co zwracać uwagę przy doborze subwoofer-a? Czy powinien być tej samej marki co głośniki, czyli Polk HTS SUB 10, czy może być dowolnej marki? Do takich kolumienek, jakiej powinien być mocy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Karo napisał:

To przy 8 mm na wentylację amplituner długo nie pożyje.

No właśnie, gdzie ten amplituner ma stać, czy na szafce rtv pod zawieszonym tv, czy we wnęce szafki rtv, a to już wtedy zły pomysł jak będzie ciasno i słaba wentylacja. 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor stoi na szafce i to pod nim musi się zmieścić amplituner, który będzie stał na tej samej szafce. Zakrywać go będzie tyle na ile gruby jest współczesny LCD.

 

Mam jednak dodatkowe pytanie. Czy ma ktoś wiedzę czy Marantz MCR511 zagra tak samo jak MCR611. Pytam, bo Polk S20E słuchałem na MCR611, a dziś w innym sklepie usłyszałem że te dwa modele mają w środku inne wzmacniacze i MCR511 nie zagra tak samo jak MCR611....no to wbił mi ćwieka :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radosław Zasadziński napisał:

Telewizor stoi na szafce i to pod nim musi się zmieścić amplituner, który będzie stał na tej samej szafce. Zakrywać go będzie tyle na ile gruby jest współczesny LCD.

To nie myślałeś o zrobieniu trochę więcej miejsca na amplituner i się nie ograniczać tylko do tych dwóch opcji marantza np. powiesić tv lub podłożyć pod stopę tv dodatkową półkę. 

Masz wtedy większe możliwości np. 

Marantz pm6006

Nad c338 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiesić to nie bardzo. TV stoi na optymalnej wysokości, jakbym go powiesił, byłby już za wysoko.

 

Jeśli będzie to kwestia milimetrów do zmieszczenia jakiegoś fajnego modelu, to wezmę pod uwagę podstawienie pod telewizor fragmentu blatu.

 

Ale MCR511 wybieram nie tylko ze względu na wymiar ale i cenę. W zestawie z Polk S20E kosztują 2199 PLN, a MCR611 + Polk S20E to już 3000 PLN. Jeśli różnicą jest tylko napęd CD którego nie potrzebuję, to dla mnie wyrzucone 800 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Radosław Zasadziński napisał:

Powiesić to nie bardzo. TV stoi na optymalnej wysokości, jakbym go powiesił, byłby już za wysoko

Nie chodziło mi o wieszanie tv wysoko tylko minimalnie nad wzmacniaczem lub amplitunerem, którym wybierzesz. 

Tu taki przykład:

IMG_20190101_142036748.jpg

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje delikatna różnica w tych modelach. Ale nie jest to różnica dźwiękowa.

Seria 6 ma odtwarzacz przez co już musi być inaczej skonstruowana w środku. Dodatkowo ma 2 komplety wyjść na kolumny mimo 2 końcówek mocy. To także wpływają delikatna modyfikacje wewnętrzny. 

Brzmią tak samo. 

Ten model się grzeje więc ja również nie wstawiał bym go w tak mała półkę. 

Kiedy jest ciepły lubi się zawiesić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 godzin temu, S4Home napisał:

Istnieje delikatna różnica w tych modelach. Ale nie jest to różnica dźwiękowa.

Seria 6 ma odtwarzacz przez co już musi być inaczej skonstruowana w środku. Dodatkowo ma 2 komplety wyjść na kolumny mimo 2 końcówek mocy. To także wpływają delikatna modyfikacje wewnętrzny. 

Brzmią tak samo. 

Ten model się grzeje więc ja również nie wstawiał bym go w tak mała półkę. 

Kiedy jest ciepły lubi się zawiesić.

Pozdrawiam

Jeżeli brzmią tak samo, to jest to dla mnie wystarczająca informacja.

Telewizor stoi na komodzie wysokości około 1m i daje to optymalną wysokość ustawienia TV względem kanapy z której się go ogląda. Oczywiście podniesienie o 1-3 cm w górę gdyby było to konieczne, byłoby możliwe. Wieszać go nie chcę, bo są to dodatkowe koszty i nieco zachodu, którego jeśli mogę, wolę uniknąć.

Chcę zwyczajnie w sensownych pieniądzach zastąpić dziś podłączone głośniki komputerowe, aby nie stracić na jakości brzmienia (dlatego nie idę w soundbar). Nie chce dać się zwariować i robić rewolucji w domu. Wolę wpasować się w obecne warunki. MCR511 + Polk S20E + ewentualny SUB mi to umożliwiają.

MCR511 stałby wtedy na tej samej komodzie obok nogi telewizora, miałby więc swobodną wentylację (nie będzie zamknięty w szafce), a kolumny po bokach telewizora.

Zwyczajnie ma to być coś maksymalnie fajnego w budżecie 2-3 tys.

 

EDIT: mogę w fajnej cenie wziąć te Polk 20E z ekspozycji, tylko jednak kolumna ma małą nierówność na kopułce głośnika wysoko-tonowego. Wygląda jakby ktoś to lekko wgniótł, choć w sklepie twierdzą że to wada fabryczna. Czy takie lekkie zniekształcenia kopułki głośnika wysoko-tonowego ma wpływ na dźwięk?

Edytowano przez Radosław Zasadziński
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Ale bym ich nie brał. Jeśli zrobił by to człowiek bo faktycznie dzieci mają taką tendencję to kopułkę się wyciąga słomką lub odkurzaczem i jest ok. Jeśli jest to wada fabryczna to nie wiadomo co jeszcze będzie ukryte. 

Druga sprawa to jeśli każdy salon audio wyjął by taki produkt z opakowania to zgłosił by to do dystrybutora. Ten wymienił by głośnik bo to kwota około 30 zł. I nie trzeba by robić rabatu 

Więc uważał bym. Bo ta wada fabryczna brzmi dziwnie 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Radosław Zasadziński napisał:

Dzięki za odpowiedź. W innym punkcie mają takie same tylko czarne Polk S20E podłączone w pokoju odsłuchowym. Obudowa nosi ślady używania, ale tamtych sprzedać nie chcą.

Co to wogole za salon? Nie chcą sprzedać? Aa nie chcą sprzedać w tej samej niskiej cenie. Pewnie o to chodzi. To nówki dadzą ci jeszcze drożej.

Jak się to mówi. Trudno szukaj gdzie indziej. Wycen sprzęt u nas :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.salonydenon.pl/pl/MM/Produkty/STEREO/ZESTAWY_STEREO/MCR511___Signature_S20

 

Nie ma u nich problemu z nowymi Polk S20E, Zwyczajnie szukam czy można by wyrwać jakąś okazję. Sprzęt powystawowy przeceniony wyłącznie ze względu na to że oglądali go ludzie i ma drobne ślady używania, to jest okazja. No ale jeśli kolumny mają już większą wadę, to jednak się na nie nie zdecyduje i raczej będę brał nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim z rady i informacje. Czuję się zobowiązany zdać relację z pierwszych dni po zakupie.

Otóż 2 dni temu kupiłem przedmiotowy zestaw. Kolumny wybrałem nowe, a amplituner po ekspozycyjny, przy czym jego "poekspozycyjność" polegała na tym ze wyjęto z niego pilota, a samo urządzenie było nie wyciągane, jednak pozwoliło to nieco urwać z ceny ze strony www.  Analogicznie jak przy wymianie TV, przekonałem się że aby realnie porównać stare z nowym, trzeba dane urządzenie porównywać w miejscu w którym obecnie użytkuje się dotychczasowe urządzenie, bo tylko w takich warunkach czuć realną różnicę.

Ale do celu....różnica jest kolosalna. O ile przed zakupem zastanawiałem się czy będzie potrzebny subwoofer, to po ustawieniu zestawu w swoim salonie, wiem ze będzie zupełnie zbędny. MCR511 + Polk S20E zupełnie wystarczają do nagłośnienia 20 metrowego salonu (częściowo otwartego). Mają naprawdę mocny bas, w kwestii głośności, dojechanie do połowy skali wyczerpuje moje potrzeby.

Marantz idealnie wpasował się pod telewizor, wszystko wygląda ładnie, a brzmi jeszcze lepiej. Zatem jeśli by ktoś pytał, to tak, polecam taki zestaw, zwłaszcza ze nabyłem go w cenie lekko lepszego soundbar, który był punktem wyjściowym moich poszukiwań.

Jeszcze raz dzięki za pomoc i doradztwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...