Skocz do zawartości

Jak podłączyć kino z tv i pc


Recommended Posts

Witam,
zamierzam kupić zestaw głośników Quadral Quintas 6500 + Onkyo TX-NR656. Jakimi przewodami to najlepiej połączyć z komputerem i tv? 80% filmów puszczam z komputera. Obecnie obraz leci po hdmi a dźwięk z głośników 2.1 podłączonych pod kartę muzyczną. Na karcie graficznej mam porty DVI-D, mini DisplayPort i HDMI. Telewizor jest firmy Sony 8 letni.
Jak kupie amplituner to podłączam go przez hdmi arc z tv a dźwięk puszczam z obrazem też hdmi z komputera i to będzie prawidłowe podłączenie?
Dopytam odrazu o średnice kabli głośnikowych - 2.5mm wystarczy? np te będą ok?
https://allegro.pl/oferta/przewod-kabel-glosnikowy-klotz-ly225t-ofc-2x2-5-mm-6092602993

Edytowano przez Łukasz Malcher
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na górze strony kino domowe masz wademekum podłączenia.

Rozumiem że jeśli chodzi o amplituner to myślałeś o 686 a nie starym 656?

Komputer podłączasz przez HDMI. Później w panelu sterowania zmieniasz audio. A w programie którym odtwarzasz ewentualnie ścieżkę na tą z sygnałem 5.1

Tv podłączasz kablem optycznym. 

Zapraszam po wycenę setu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Quadral Quintas 6500 + Onkyo TX-NR656 miałem upatrzony jakieś 2-3 lata temu i kosztował jakieś 4200zł.
Teraz temat wrócił - przejrzałem ceny... amplituner za 1400, głośniki za 1000 no żal nie kupić.
600zł musiałbym dorzucić do 686 zamiast 656. Uznałem że nie warto.

Chwilę temu pojawił się mały problem. Zadzwoniłam do mnie kobieta ze sklepu gdzie zamówiłem i zapłaciłem za głośniki. Nie mają czarnego koloru i proponuje mi Quadral Quintas 6650 w kolorze orzecha ale myślę że mogę poprosić o Quadral Quintas 6500 LE bo mają czarny.
Tylko nie wiem tylko który wybrać bo oba wydają mi się gorsze od zamówionego przeze mnie zestawu [link do specyfikacji 6500]. Obudowy są mniejsze i same głośniki też.
Co radzicie zrobić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model 6500 i 6650 to dokładnie to samo. Co prawda istniała także różnica w wylocie bas reflexu ale kolumny grały tak samo. 

Model 6500le jest inny. To nowszy model. Jeśli zaoferują ci w co wątpię te kolumny za 1000 zł to absolutnie je bierz. 

Przeczuwam jednak że będziesz musiał dopłacić.

Cena 1400 za 656 to raczej normalna kwota. 

Pytanie czy to model z ekspozycji czy skąd sklep jeszcze ma 3 letnia amplituner 

Amplituner tez z media? To akurat dobrze bo wypadało by abyś miał na niego 2 letnia gwarancję.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny będą qq 6650 - nic lepszego nie byli w stanie zaproponować ale przynajmniej będą nówki :)
Na amplituner mam rok gwarancji. Kupiłem na alledrogo.

W głowie urodziło mi się kolejne pytanie. Ile będzie kosztować ulepszenie tego zestawu pod kątem kina domowego? Chodzi mi nie o wymianę sprzętu, a dołożenie czegoś nowego.
Wiem na pewno że muszę kupić subwoofer. Najlepiej KLIPSCH Reference R-12SW. Salon ma 30m2 ale trochę boje się o sąsiadów z bliźniaka obok bo dzieli nas tylko 50cm muru a klipsch je podobno kruszy 😜 Na tą chwilę podłącze suba z 2.1, który mam [logitech z2300] coś tam może zabuczy :)
Kolejnym krokiem jest chyba dokupienie dwóch satelit i przejście na system 7.1 . Najlepiej kupić takie jakie już mam?
Jeśli jestem w błędzie to proszę o wyprowadzenie z niego - jeśli oglądam filmy głównie przez hbo go gdzie nie oferują dźwięku lepszego niż stereo, to nie ma sensu inwestowanie dalej w system, który mam? Lepiej poczekać aż ulepszą system lub zmienić platformę vod na oferującą lepszy dźwięk?
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...