Skocz do zawartości

Jakie Fronty do 2k


Mavok

Recommended Posts

Witam.

Planuję zmienić kolumny w moim systemie kina domowego.Na dzień dzisiejszy posiadam set Taga 606 + amplituner Yamaha Rx-v 773. Postanowiłem zmieniać kolumny  na razie tylko fronty a centralny i tyły kupił bym za dwa miesiące i tu mam problem zastanawiam się nad używanymi kolumnami Monitor Audio Bx 6 ich brzmienie znam i podoba mi się,ale żeby nie było tak kolorowo myślę także o nowych Tannoy Mercury 7,4,których nigdy nie słyszałem.Słucham różnej muzyki np.Loreena Mckennitt, Enya,Cassandra Wilson,Hans Zimmer ale również,Deep Purple,Metalica itp.Lubię dźwięk przestrzenny z fajną głębią,z przyjemnymi wokalami i z dużą ilością szczegółów na wysokich tonach,żeby nie było efektu przykrycia kocem głośników.A żeby jeszcze bardziej zagmatwać temat,mam zamiar na jesień zmienić amplituner a myślę o Denon serii 4 lub Marantz serii 6.Bardzo proszę o wskazanie mi różnic w brzmieniu między Bx 6 a Tannoyami. Pomieszczenie ma wymiary 4,5mx4,5m.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Monitor Audio to więcej swobody, bardziej jasne, analityczne granie. Tannoy zagra spokojniej, bardziej ciepło, plastycznie. Z mojej strony zaproponowałbym jeszcze kolumny Q Acoustics 3050i, to świetna głębia, dobra szczegółowość oraz swoboda. Przy troszeczkę wyższym budżecie spójrz na Pylon Audio Sapphire 25. A może Elac Debut F5, mamy w cenie wyprzedażowej. 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto wymieniać na Denona serii 4. Lepiej kupić serie 3 i dodatkowy wzmak. Wówczas zagra ci to lepiej niż topowy 8500.

Co do samych kolumn to w tej cenie tannoy 7.4 to na prawdę dobre kolumny. Naturalne przy tym rozdzielcze. 

Jeśli chciałbyś zyskać na dynamice to magnat quantum 725.

Zapraszam na odsłuch i po wyceny.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Muszę posłuchać Tannoya 7,4 w porównaniu do Monitor Audio BX 6 . S4Home u Ciebie można wypożyczyć sprzęt do domu i zrobić ewentualną wycenę na Tannoy ? Jaka jest procedura wyceny i ewentualnego wypożyczenia do domu kolumn.Co do amplitunera to brałem pod uwagę kupno tańszego amplitunera i podłączenia wzmacniacza stereo być może właśnie w tym kierunku pójdę.Gdyby moja Yamaha obsługiwała 4k i HDR to nie było by problemu z wymianą amplitunera ale niestety nie posiada ani 4k ani tym bardziej HDR. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Mavok napisał:

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.Muszę posłuchać Tannoya 7,4 w porównaniu do Monitor Audio BX 6 . S4Home u Ciebie można wypożyczyć sprzęt do domu i zrobić ewentualną wycenę na Tannoy ? Jaka jest procedura wyceny i ewentualnego wypożyczenia do domu kolumn.Co do amplitunera to brałem pod uwagę kupno tańszego amplitunera i podłączenia wzmacniacza stereo być może właśnie w tym kierunku pójdę.Gdyby moja Yamaha obsługiwała 4k i HDR to nie było by problemu z wymianą amplitunera ale niestety nie posiada ani 4k ani tym bardziej HDR. 

Można. Wszystko jest opisane na stronie a reszta to po prostu negocjacja z nami. :)

no to sam widzisz że tędy droga.

serio wyższe amplitunery grają lepiej ale cena względem jakości nie idzie liniowo :)

Pozdrawiam no i zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...