Skocz do zawartości

kolumny podstawkowe 2-3k do marantz sr5011


erebere100

Recommended Posts

Szukam kolumn podstawkowych do Marantza sr 5011 (amplituner KD ale u mnie będzie grał tylko w stereo. Nie rozważam wymiany Marantza na razie). Pokój 20m2 kształt prostokąt. Odległość od głośników ok 3 metry. Kwota do 2000-3000 zł za komplet. Tylko podstawki nie podłogówki są rozważane. Słucham po trochu wszystkiego (może poza disco polo). Najmniej klasyki najwięcej rock alternatywny i pop -rock (np. Pink też lubię :). Lubie bas ale żeby nie był rozlazły, raczej brzmienie ocieplone (jestem na początku drogi muzycznej ale tak na razie pozycjonuję swoje preferencje) . 

Generalnie rozważam: 

- Tannoy Mercury 7.2, 

- DALI ZENSOR 3, 

- CANTON GLE 436.2,

- KEF q350, 

- Q ACOUSTICS CONCEPT 20,

Dynaudio Excite X14  (nie wiem czy ampli da radę wysterować  te głośniki), 

- KLIPSCH RP 600 M, 

-Dali opticon 1  

- KEF R300 (tutaj raczej używki w tej cenie). 

Piszę do bardziej doświadczonych kolegów, aby pomóc mi wybrać 1 max 3 kolumny z ww. Z uwagi na brak czasu odsłuchy u mnie wchodzą w grę tylko w niedziele, a to raczej tylko markety. Czyli tak na prawdę zerowe warunki do odsłuchów. Dlatego raczej wchodzi w grę zamawianie wysyłkowe do testów i stad moja chęć ograniczenia liczby (nie ma szans abym zamówił wszystkie te głośniki :) do testów). 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje preferencje, zwróciłbym Twoja uwagę na kolumny Kef Q350, natomiast w trochę wyższym budżecie jeśli możesz minimalnie przekroczyć budżet, Focal Aria 906. Ciekawą opcją może być także Jean Marie Reynaud Lucia. Posłuchałby także Dali Oberon 3.

Zapraszam na odsłuchy, wypożyczenia oraz indywidualne wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...