Skocz do zawartości

Monitory podstawkowe do 4 tysięcy złotych


ald890

Recommended Posts

Witam, zastanawiam się nad kolumnami z neutralnym graniem, bez żadnego ubarwiania muzyki w żadną stronę, z tego co widzę, aktualnie cenowo najlepiej wypadają KEF R300,

ale żeby nie kończyć tak szybko poszukiwań, czy są w tej kwocie jeszcze jakieś ciekawe propozycje?

Mój wzmacniacz to NAD C352

Edytowano przez ald890
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Owszem będą.

Bo miałem pisać że już kef r300 nie jest neutralny. Ale propozycja klipsch rp600 to już jest totalnie nie trafiona. Im bardzo daleko do neutralności.

Znakomicie natomiast że ten typ się pojawił. Porównanie w odsłuchu kefa i klipscha pokaże czy autor lubi dźwięk ciepły łagodny czy jednak ostry i dokładny. 

Czymś po środku bliżej neutralności jest fyne f500, ewentualnie pmc gold. To kolumny neutralne.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli szukasz konstrukcji neutralne, koniecznie posłuchaj monitorów Jean Marie Reynaud. Natomiast moim zdaniem warto posłuchać jeśli nie lubisz sztucznego ubarwiania dźwięku wspomniane Fyne Audio F500, wybitne moim zdaniem Audio Academy Dione II (wiem, wiem że są znacznie droższe, ale naprawdę warte posłuchania), może Buchardt Audio S300 MK.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj kilku zestawów, pewnie kolumny zostaną z Tobą na dłużej. Chciałem wrzucić po prostu 3 grosze od siebie. Q21 czy s4 home umożliwią Ci odsłuchy czy wypożyczenie nawet wysyłkowe, do sklepów internetowych możesz towar też zwrócić. Po prostu nie skreślaj np Klipsch rp600m z góry bo każdy ma swój słuch a pewnie nie byłaby to opcja tu polecona a moim zdaniem są świetne i wcale nie tak ostre jak inne klipsch, podobnie te Jamo:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeśli nagle zmieniasz koncepcje i już neutralne być nie muszą to otwieramy drogę do znacznie szerszego wyboru.

Nie zostaje mi nic innego tylko jak kolega wyżej zachęcić się do wypożyczenia.

Mogę tu podaj kilka produktów. Zapewne koledzy to zrobią. Ale po co. To filtracja produktów po cenie.

Pożycz od nas dwie pary a będziesz znacznym krokiem do przodu przy wyborze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.05.2019 o 22:38, Tomasz Syta napisał:

Posłuchaj kilku zestawów, pewnie kolumny zostaną z Tobą na dłużej. Chciałem wrzucić po prostu 3 grosze od siebie. Q21 czy s4 home umożliwią Ci odsłuchy czy wypożyczenie nawet wysyłkowe, do sklepów internetowych możesz towar też zwrócić. Po prostu nie skreślaj np Klipsch rp600m z góry bo każdy ma swój słuch a pewnie nie byłaby to opcja tu polecona a moim zdaniem są świetne i wcale nie tak ostre jak inne klipsch, podobnie te Jamo:)

Byłem na odsłuchu i miałem okazję posłuchać Klipsch rp600m rzeczywiście są świetne w tej cenie, jednak obawiam się, że po wyjściu z pokoju odsłuchowego w moim pokoju kiepska akustyka mogłaby za bardzo podbić górę, wydawła się aż iskrząca. Klipsch miał jak dla mnie świetny charakter dźwięku, odpowiednia dynamika, dużo szczegółów, ale brakowało mu trochę sceny. 

Za to zachwyciłem się Kef LS50, szkoda, że nie miałem okazji posłuchać R300, ale myślę, że jednak będę szedł stronę R300 ze względu na podobny dźwięk do LS50 z bardziej dociążonym basem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bierz póki jeszcze są. R300 sobie sprzedaż z czasem.

Klipsch robi takie świetne pierwsze wrażenie. Posłuchaj ich dwa dni po 8 godzin. Jeśli nadal będą wywierać na tobie takie wrażenie wówczas to słuszny kierunek.

Klipsch a kef to jednak dwa bieguny :) albo się lubi jedno albo drugie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na Triangle. Właśnie testujemy je z kilkoma użytkownikami Audio Muzo Fans i ludzie są zachwyceni

Triangle w porównaniu do Dynaudio mają przyjemniejsze wokale. Są one bardziej ciepłe i nic w nich nie razi. W Dynaudio jest jakby ostrzej. Bas w Trianglach jest nieco mniejszy w porównaniu do Dynaudio, bo te uderzają mocniej i czuć lekkiego "pazura". Nazywam je "małymi diabełkami". Z kolei Triangle nazwałbym "ukojeniem dla duszy":) Mają w swoim dźwięku taki urok, że się człowiekowi miło w środku robi. 

https://www.facebook.com/groups/audiomuzofans/permalink/833856310325857/

 

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-titus-ez-kolumny-podstawkowe-2-szt

https://sklep.rms.pl/triangle-esprit-comete-ez-kolumny-podstawkowe-2szt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...