Skocz do zawartości

kino domowe do salonu


Łukasz Ś.

Recommended Posts

Witam,

Właśnie urządzam salon, Na ścianie zawiśnie najprawdopodobniej 75PUS8303 lub tańszy 75C7006.

Do współpracy chcę zaangażować jakiś zestaw kina domowego który nie zrujnuje mojej kieszeni.

Pokój 7 x 4,8m ale część salonowa to 4,5 na 4,8m.  System głównie do oglądania filmów i słuchania muzyki tanecznej.

Proszę o wycenę i propozycje zestawu 5.0 lub 5.1 w kwocie 3-4 tysiące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

budżet nie jest zbyt duży jak na taką wielkość salonu. Moja propozycja to amplituner Yamaha RX-V485 w połączeniu z kolumnami Polk Audio T531 lub z kolumnami Audio Pro Avanto HTS 5.0. Do powyższych zestawów przydałoby się jeszcze dołożyć dobry subwoofer np. Klipsch R-100SW.

W niższym budżecie niestety będą to kompromisy.

Przemyśl temat, w przypadku pytań jestem do dyspozycji. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.zaesze się zastanawiałem jak to jest że na tv ludzie dają 9000 i powyżej s później na audio do tego 2-4 tysiące.

Kiedyś przeprowadzono w kinie test. 

Ogladnij film totalnie bez dźwięku a później ten sam film bez obrazu z głośnym dźwiękiem w ciemnej sali.

Koło 70 procent badanych wskazało że lepsze doznania mieli z seansu audio. 

Rozumiem że wielu ciężko to przyjdzie i niebo to chodzi. Ale budżet względem tv jest po prostu zbyt niski 

Propozycja melodiki do tak dużego salonu modelu bl30 jest nie trafiona. Nad bl40mkIII też bym się zastanowił.

Jako że musisz e takim salonie mieć suba. No musisz. To Yamaha 485 + Polk t531 lub quadral 6500 i dwa razy magnat sub 302a to dla mnie minimum. 

Wypożycz od nas i zobaczysz.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Łukasz Ś. napisał:

To chyba mój wybór, może w przyszłości  dojdzie 302a jak sugerujesz...

Słuchałeś, czy wybór w ciemno...? Uwierz mi że często takie zakupy się kiepsko kończą. 

Z tego co masz w opisie jesteś z m. Mikołów do Oświęcimia masz 32km,a tam masz możliwość posłuchać sprzętu na miejscu. 

https://www.google.pl/search?source=hp&ei=O9nZXJP3JKzqrgSbjLewCg&q=S4home&oq=S4home&gs_l=mobile-gws-wiz-hp.3..0l5j0i30l3.1542.6181..6184...1.0..1.155.502.0j4......0....1.......8..35i39j0i67j46i131j0i131.9IHkQ_Ooai0#trex=m_t:lcl_akp,rc_f:nav,rc_ludocids:16665278726096055373,rc_q:S4Home,ru_q:S4Home

Decyzja należy do Ciebie. 

3 godziny temu, Łukasz Ś. napisał:

Niestety budżet mam jaki mam... 4000 max.

Tym bardziej, wydaj je rozsądnie!!! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę musiał się wybrać na odsłuch bo wszyscy straszą że to nie zagra...

Ostatecznie wybór nakreśla kwota 4000 i kolor biały więc poniżej propozycje:

 

Yamaha RX-V485 + Audio Pro Avanto HTS5.0

Lub

Yamaha RX-V485 + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3

lub

Denon AVR-X1500H + Zestaw 5.1 Taga TAV-606V.3

 

i tak dla porównania obecnie mam stare już LG więc co nie kupię to będzie WOW.

https://www.komputronik.pl/product/60440/kino-domowe-lg-ht762tz.html

Edytowano przez Łukasz Ś.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...