Skocz do zawartości

Kino domowe do 10000zl


Recommended Posts

Witam,

Zacznę od tego że daleko mi do audiofila ale doceniam piękne brzmienia. Zależy mi w szczególności na filmach 70%, muzyce 30%. Ale nie tak że muzykę mam gdzieś. Chce mieć sprzęt który pozwoli mi uzyskać dolby atomos ale również ładne brzmienie muzyki.

Jeżeli chodzi o głośniki to biorę pod uwagę kef-Q750, Q650c oraz Q150 lub Q350.

Amplituner Marantz 5013.

Najlepiej byłoby gdybym się zmieścił w 10tys ze wszystkim tzn. pełnym kompletem głośników dolby atomos 5.1.2 ale z Kef-em jest to raczej niemożliwe. 

Proszę o jakieś wskazówki co do alternatywnego sprzętu.

Pozdrawiam

Krystian

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zaproponowana przez Ciebie konfiguracja jest bardzo dobrym rozwiązaniem, także a może przede wszystkim pod względem dobrego stereo, odsłuchu muzyki. Natomiast do kina domowego przed Dolby Atmos ważniejszy jest dobry subwoofer.

Moja propozycja jest następująca. Pozostańmy przy amplitunerze Marantz SR5013, a jako alternatywa zaproponowałbym Ci kolumny Dali Oberon 7/1/Vokal lub Heco Aurora 700/300/Center. Jako subwoofer w tańszej opcji Klipsch R-120SW, natomiast bezkompromisowo SVS SB-1000.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuchy oraz indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Z Heco na pokładzie być może zmieścił bym się  w budżecie ale muszę jeszcze ująć kolumny dodatkowe do dolby atmos. 

Myślę również o amplitunerze Pioneer Vsx Lx503. Cena atrakcyjna, więcej kanałów do rozbudowania sceny w przyszłości.

Nie będę wymieniał raczej sprzętu przez długie lata, więc muszę rozsądnie podjąć decyzję.

Dodam że powierzchnia pomieszczenia to ok 25m^2.

Edytowano przez Krystian Andx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.zaczne od pierwszego postu. 

Kef nie pasuje absolutnie do marantza. Dźwięk w kinie będzie monotonny, łagodny, czasem usypiający. W przypadku wokali to ok ale reszta będzie nudzić. 

Jeśli kef to Yamaha lub Onkyo. Ale tu faktycznie przekroczysz cenę.

Alternatywa może być denon x3500 z kolumnami monitor audio bronze 6 cały set. I magnat IC w roli atmosa.

Bliżej dźwiękowo do kefa będą faktycznie heco aurora i są jednak tańsze. Tutaj także jednak proponuje Yamahę, Onkyo lub Pioneera.

Model lx 503 to kopia Onkyo rz830

Możesz je stosować wymiennie.

Różnica tylko na kalibracji 

Dobra opcja jest też Yamaha 685 + prosty wzmak za 1400 zł 

Wówczas cały system nadrobi na dynamice.

Zapraszam do wyceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

 

Ok. To teraz zaczęło robić się ciekawie. 

Faktycznie z zestawem zaproponowanym powyżej udałoby mi się zmieścić w budżecie ale szczerze mówiąc nie brałem go pod uwagę. Proszę i informacje na jakim poziomie jakościowym znajduje się ten zestaw w porównaniu do Heco Aurora 700?

A jeżeli Heco Aurora 700 + Pioneer Vsx - Lx503 to w komplecie czy w zestawieniu z innymi markami jeżeli chodzi o subbufer i dodatkowe kolumny do atmos. Niestety subbufer klipsch r 120sw odpada z racji koloru, a szkoda. Cały zestaw będzie w bieli.

Przejrzałem również ceny zestawów Heco Aurora i Dali Oberon. Heco moge wyrwać znacznie taniej.

Edytowano przez Krystian Andx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Heco ma świetnego suba w zestawie. Jest dużo tańszy przez co możesz wziąć dwa. Poczytaj jak zmienia się sygnał. Zagra to lepiej od 115 klipscha.

Model heco to aurora 30a.

Heco ma także kolumny do montowania w suficie ale tu nie widzę problemu bo i tak nie widać jakie to.

Oberon 7 to konkurencja dla aurora. 

Mamy obudowie możesz wypożyczyć i odsłuchać u siebie 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2019 o 09:03, Markcox napisał:

a to ciekawa teoria, możesz rozwinąć myśl? 

Dwa suby aurora 30a zagrają w kinie lepiej niż jeden 115sw.

Z tego co pamiętam to u ciebie miały grać dwa. Wówczas klipsch znacznie się wysunie w roli lidera.

22 godziny temu, Krystian Andx napisał:

Jestem teraz na etapie remontu mieszkania i to jest ten czas kiedy mogę ukryć jeszcze kable w ścianie. Zastanawiam się jakie ustawienie głośników było by najlepsze przy schemacie pomieszczenia takiego jak na rysunku.

Będę wdzięczny za pomoc.

IMG_20190514_052922.jpg

Jeśli masz narożnik pod ścianą. To albo zastosuj standy za nimi. Wówczas kolumny będą wychodzić nad łóżko. Albo na specjalnych uchwytach na ścianach.

Ale tu dobrze by było gdyby nie przekroczyło to wysokości ok 150 cm. Cool początkowo może dziwnie wygląda .

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być 1 sub. więc klipsch nie wchodzi w grę, równiez z racji koloru. Cały zestaw będzie biały. 

Na ścianę za kanapą myślę o głośnikach Dali Oberon on wall. Są one dość płaskie i na pewno lepiej będą wyglądały na ścianie niz takie pełnowymiarowe. Nie wiem tylko czy z Heco Aurora 700 będą współgrały. Cały zestaw Dali Oberon niestety wyjdzie duzo drożej niż Heco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2019 o 08:07, S4Home napisał:
Dnia 10.05.2019 o 09:03, Markcox napisał:

a to ciekawa teoria, możesz rozwinąć myśl? 

Dwa suby aurora 30a zagrają w kinie lepiej niż jeden 115sw.

Rozchodziło mi się o coś innego... To, że dwa suby modelu X zagrają lepiej, niż jeden sub X, czy też dwa suby modelu Y, zagrają lepiej, niż jeden sub Y, jest oczywistą oczywistością. Ale twierdzenie, że dwa suby X zagrają lepiej, niż jeden sub Y, bez bezpośredniego porównania było w moim odczuciu stwierdzeniem trochę na wyrost. Ale nieistotne :) 

Z resztą autor wątku nie bierze pod uwagę ani Klipsch'a, ani dwóch subów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez bezpośredniego porównania oczywiście że na wyrost.

Ale ja sprawdziłem

Nie pamiętaj już te te dwa typy.

Ale kiedyś miałem manie na suby. I za każdym razem ( niemal) nawet dwa tańsze suby zagrały lepiej niż jeden droższy.

Było kilka konfiguracji. 

Oczywiście jeśli sub jest średnio udany nie trzyma basu to nic nie da jego ilość.

I nie mówię tu o dwóch magbatach 302a vs klipsch 115. Ten bez problemu się broni.

Ale heco ma rewelacyjny stosunek jakości cena. I ten sub kosztujący 1700-2000 zł ma na prawdę dobre wzięcie przy odsłuchu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

 

Muszę umieścić kable w ścianie póki jeszcze trwa remont. Na jakiej wysokości muszą znajdować się głośniki tylne efektowe ? 

Po drugie czy umieszczenie tych głośników niesymetrycznie względem osi środka  ma sens i czy korektor audio nadrobi różnicę?                                           ( Zielone kółka na rysunku )

Dodam że takie umieszczenie najbardziej by mi pasowało ze względu na bliskość kanapy do ściany. Umieszczenie ich na tylnej ścianie waliło by mnie dźwiękami prosto w łeb.              Nie mam możliwości przesunięcia jej dalej.

Pozdrawiam

IMG_20190531_105734.jpg

Edytowano przez Krystian Andx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...