Skocz do zawartości

Onkyo 656 degraduje jakość video


Suchy_PL_

Recommended Posts

Witam, mam mały problem, który zauważyłem dopiero po zmianie tv z Samsunga D7000 na matrycy IPS na LG oled C8....ampli podłączone pod HDMI ARC zarówno po stronie TV jak i AV i problem polega na tym,że po podłączeniu dekodera Polsatu EVO BOX pod ampli jakość video jest sporo gorsza tzn, brak totalnej czerni i czarnego pasu na górze i dole podczas oglądania filmu- są po prostu one szare, problemu nie ma po podłączeniu tym samym kablem bezpośrednio pod TV. Firmware aktualne po obu stronach , czy możliwe ,że amplituner nie puszcza bezpośrednio video tylko go w jakiś sposób obrabia i stąd taka różnica w obrazie ?

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobne sprawy były już omawiane. Nie będę tu przytłaczał konkretnego modelu bo nie jest to lubiane, ale niższy model konkurencyjnej także japońskiej firmy bardzo mocno wpływał na jakość dźwięku. Degradując go.

Więc temat jest.

W przypadku Onkyo nie słyszałem o tym wcześniej prawdę mówiąc 

Nie pamiętam ale zobacz czy model 656 ma procesor wizyjny. Jeśli tak. To wylacz go. Są to opcje w dziale video.

Już całkiem druga opcja to jest nie podłączanie dekodera przez amplituner :) bo i po co?

I tak nie puszcza on sygnału HD jako audio. 

Zatem podłącz wizję osobno a audio osobno kablem optycznym :)

nie ma sprawy zawsze jak mogę to służę pomocą.

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Sprawdzałem w menu lecz nie widzę tam żadnych ustawień baypass itp tylko 4k upscalling...a miałem podłączone wcześnie pod ampli wszystko i wyjściem main pod stary tv.....to jak to się ma z Bluray (w przyszłości zakupię) i np z dźwiękiem TrueHD...jak podłącze pod tv to bez eArc nie poleci ....zawsze myślałem,że właśnie po to podłącza się pod ampli :) jednak człowiek całe życie się uczy ;)

Ostatnio miałem film na kompie z TrueHD i TV odpalił video ale z dźwiękiem sobie nie poradził właśnie pewnie przez brak eArc więc jak w taki przypadku podłączyć TV aby takie filmy z dysku komputera amplituner mój "widział" ?

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest druga sprawa.! Brawo nie pomyślałem. Może tak być.

Jeśli to nadal nie pomoże to opcja gaszenia upscalingu gdzieś być musi. No nie mam jak ci tego sprawdzić już.

A co do sygnału HD. To mówiliśmy o dekoderze satelitarnym czy kablowym obojętnie.

Tam i tak dźwięku HD nie masz.

Kompa zostaw podłączonego przez HDMI. Tam z kolei jakość obrazu puszczanego możesz w pełni wyregulować.

Rozumiem że jest to jakiś problem ale w tym przypadku całkowicie do obejścia 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś opcję podłączenia dekodera pod różne HDMI w ampli KD i czy są jakieś różnice? 

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że po co podłączać dekoder pod ampli KD - jak dla mnie po to one właśnie są, żeby wszystko w nie "wsadzić" a później puścić jednym kablem do TV, choćby po to, żeby właśnie ograniczyć ich ilość ;) u mnie i tak już powstała za szafką RTV mała elektrownia :) 

W każdym razie nie jest to normalne, ampli nie powinien tak degradować obrazu, a robi to. Albo coś w ustawieniach, albo coś się zwaliło. Pamiętaj, żeby zmieniać kable HDMI na wyłączonych urządzeniach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to zrobiłem i po stronie Tv jak i ampli ...dalej to samo.

EDIT: wszystko jasne....port ARC po stronie TV degraduje jakość....podłączyłem tam dekoder i się wyjaśniło.

EDIT2: już jest OK, nie sądziłem ,że każde ustawienie "eksperckie i obrazu" wewnątrz profilu również osobno trzeba zastosować do wszystkich źródeł a co za tym idzie był ustawiony inny poziom czerni :) prosta rzecz a już myślałem ,że coś ze sprzętem...uff.

Edytowano przez Suchy_PL_
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolega Red fork miał rację :)

czyli jednak potwierdziło się Onkyo tego problemu nie ma.

Dnia 10.05.2019 o 19:15, Markcox napisał:

a sprawdzałeś opcję podłączenia dekodera pod różne HDMI w ampli KD i czy są jakieś różnice? 

Nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że po co podłączać dekoder pod ampli KD - jak dla mnie po to one właśnie są, żeby wszystko w nie "wsadzić" a później puścić jednym kablem do TV, choćby po to, żeby właśnie ograniczyć ich ilość ;) u mnie i tak już powstała za szafką RTV mała elektrownia :) 

W każdym razie nie jest to normalne, ampli nie powinien tak degradować obrazu, a robi to. Albo coś w ustawieniach, albo coś się zwaliło. Pamiętaj, żeby zmieniać kable HDMI na wyłączonych urządzeniach

Absolutnie się z tobą zgadzam. Ale jak sam wiesz HDMI płata nam wiele figli. Niestety zabezpieczenia jakie zostały narzucone wymusiły ten standard. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...