Skocz do zawartości

Kino domowe do 12k pln


Recommended Posts

Drodzy forumowicze, uprzejmie proszę o pomóc w doborze zestawu do kina domowego. 
Forum czytam od dawna, niedawno natomiast zarejestrowałem się żeby móc aktywnie uczestniczyć więc czas to wykorzystać. 

Chciałem zakupić zestaw :

 

 Fronty : RP-280F 
Centrolny : RP-450C 
Surroundy :RP-250S 
Subwoofer: R-115SW

Za namową S4Home (ogromnie dziękuję)  

skierowałem się w kierunku zestawu : 

KEF Q950
KEF Q350
KEF Q650c

Sub Velodyne Impact 12. Osłuchałem Q950 i jestem pod wrażeniem , właściwie przekonany do tego zestawu. Jednak apetyt rośnie w miarę jedzenia więc może zaproponujecie  inny zestaw / inne fronty. 

Dodam że słuchałem też Dali Zensor 7 i zupełnie mnie nie ujęły.  

Całość będzie napędzana przez Marantza SR7012. Aktualny podział Film/Muzyka(rock, hard-rock, klasyka, muzyka filmowa) to 70/30 %. Nie wykluczam dołożenia z czasem osobnego wzmacniacza na pre-out ani używanego sprzętu. 12k o których wspomniałem to cena za głośniki(i kable :) ) której nie chciałbym przekroczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

nie wiem, dlaczego zrezygnowałeś z Klipsch. Słuchałeś? Oczywiście Klipsch i Kef Q to zupełnie inna szkoła grania, ale to nie oznacza, że na samym początku trzeba odrzucić zestaw Klipsch. Natomiast spójrz proszę na najnowszą serię RP-8000F / RP-502S  / RP-600C z subwooferem SPL-150. Nowa seria gra trochę łagodniej niż poprzednia, gwarantuje bardziej plastyczny, dobrze wypełniony dźwięk. Oczywiście jest to nadal mocny, energiczny, szybki, swobodny, koncertowy charakter granie z uwypuklonymi skrajami pasma. Kef to znacznie spokojniejsze granie, lepsza plastyka, wypełnienie, bardziej równy charakter. Natomiast do Kef zaproponowałbym Ci subwoofer albo REL HT1205, albo świetne subwoofery SVS. W przypadku SVS masz do wyboru konstrukcję otwartą i zamkniętą. 

Z mojej strony zaproponowałbym Ci jeszcze zestaw Dali Opticon, do którego w tym momencie dodajemy subwoofer gratis. Możemy dobrać także ciekawy system na bazie Monitor Audio serii Silver. To wszystko kwestie i idywidualnych preferencji.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch to zupełnie inne granie. O ile w kinie uzyskasz olbrzymia dynamikę energię i trzęsienie o tyle w muzyce stracisz na melodyjności. 

A kef q950 także zachwyca potężnym uderzeniem.

Jeśli apetyt różnie w miarę jedzenia to pozostań przy serii kef q

A dorzucić dwa suby i ekstra wzmak na fronty. Odmienisz system i nadasz mu kolejny wyższy szczebel brzmienia. Serio

Akurat propozycja klipscha 8000f jest o tyle bez sensu że jak wiemy jest to dokładnie 280 w wyższej nieuzasadnione cenie :)

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja również jestem zdania, że powinieneś chociaż posłuchać Klipsch'a, żebyś przynajmniej wiedział, z czego w ciemno (??) rezygnujesz. W kinie robi miazgę, a w Twoim przypadku filmy mają wypełniać 70% czasu użytkowania. Ponadto chcesz to oprzeć na Marantz'u, który nieco ociepli ich charakter, więc w muzyce też może Ci przypasować. Ale to jest oczywiście wszystko kwestia gustu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Markcox napisał:

a ja również jestem zdania, że powinieneś chociaż posłuchać Klipsch'a, żebyś przynajmniej wiedział, z czego w ciemno (??) rezygnujesz. W kinie robi miazgę, a w Twoim przypadku filmy mają wypełniać 70% czasu użytkowania. Ponadto chcesz to oprzeć na Marantz'u, który nieco ociepli ich charakter, więc w muzyce też może Ci przypasować.

Dokładnie, tym bardziej że Marantz w kinie moim zdaniem jest trochę mułowaty w porównaniu do np. Onkyo czy Yamahy, a tego Marantza sr7012 już posiadasz że do niego dobierasz kolumny? 

Edytowano przez maverick2005
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Marantza posiadam stąd taka kolejność doboru sprzętu. Dostałem go w prezencie więc nie mogę się go tak po prostu pozbyć bo osoba obdarowująca niestety jest domownikiem ;) Natomiast biorę pod uwagę dokupienie z czasem wzmacniacza do stereo.
Klipschy słuchałem zarówno w stereo jak i w 7.1.4 ale napędzane Marantzem 7008 + wzmacniacz i o ile w kinie robiły miazgę to faktycznie w stereo nie urwały tyłka. Nie mniej były moim pierwszym wyborem i ciągle biję się z myslami. Przyznaję że nie miałem okazji słuchać ich obok siebie w jednym pomieszczeniu i porównać bezpośrednio, odsłuchy dzieliło kilka dni a Q950 słuchałem tylko w stereo na swoim ampli. Dodam że pomieszczenie odsluchowe jest dość niewdzieczne bo jest bardzo wysokie (6 m - antresola)  i otwarte na kuchnię i jadalnię. Jeśli to pomoże mogę wrzucić schemat pokoju i zdjęcie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś podobne proporcje przedstawiałem i w sumie tak czasowo się słucha , co nie zmienia faktu iż w KD wszystko z w/w da radę , natomiast przy muzyce Klipsch powyższych serii nie koniecznie , natomiast kef serii q brzmi przyjemnie.

Ciekawe jak by się sprawdziła seria pylon diamond z subem rel , velodyne , svs , od siebie polecam także focal chorus (sam posiadam fronty tej firmy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch RP-8000F nie jest kopią RP-280F, w bezpośrednim porównaniu które dokonywaliśmy u nas w salonie nowy model gra spokojniej, bardziej plastycznie, nie jest tak ofensywny, na pewno spokojniejszy w górze pasma. Naprawdę nie możemy tych kolumn oceniać identycznie, grają naprawdę inaczej! Moim zdaniem Klipsch poszedł dobrą drogą, nadal pozostawiając przy swoim charakterze, ale trochę tonując kolumny, dając im więcej uniwersalności, muzykalności. Wpadnij do nas, mamy oczywiście Klipsch, pełną ofertę KEF (skontaktuj się z nami w sprawie KEF po weekendzie, będziemy mieli mega ofertę na serię Q) i dziesiątki innych konstrukcji, które możesz u nas posłuchać i porównać. Na nic nie będziemy Cię namawiali, po prostu musisz zaufać własnym odczuciom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co się zmieniło? Technicznie!

Podobnie z subami. Nowe są po prostu kopia starych w innej obudowie. Zmieniony design. To nie pierwszy raz. Przypomnijmy klipsch synergy F2 i f20. Możecie nie pamiętać. Ale zmieniono wygląd a nie brzmienie. Później byl jeszcze ikon kf.

Akurat co do klipscha to mnie nie zaginięcie :)

Delikatnie zmodyfikowana tubka. 

Nie dajmy się zwariować. Cena wydrukowała do góry znacznie.

Jeśli koledzr klipsch się spodoba to w porządku. Ale nie widzę sensu dokładać do 8000.

Nie słuchałem ich w tych samych warunkach. Mówię o frontach.

Słuchałem natomiast 450 i jego nowego odpowiednika. Grały tak samo.

Zatem kolego nie zostaje ci nic innego jak porównanie tych modeli. A z czystej ciekawości dodaj jeszcze w takim razie jasnego magnata 757 lub 759

Gra dynamika podobna do klipscha a nie aż tak ostro.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...