Skocz do zawartości

Dzienny limit postów


S4Home

Recommended Posts

Witam,

Ile postów przysługuje dziennie do wykorzystania?

Czy można zdjąć limity na wiadomości PW?

Niestety często nie mogę odpowiedzieć forumowiczom gdyz limit został już wykorzystany.

Jak liczony jest czas 24 godzin przerwy? Od napisania pierwszego postu w ciągu doby czy ostatniego? 

Pytam gdyż dzisiaj rano napisałem 2 wiadomości poczym znowu komunikat żeby czekać 24 godziny.

Poczekałem pół godziny i się odblokowało. Rozumiem że te 2 to jakaś pozostałość z wczoraj :) ehh ciężki temat na moderacja zarzuciła. 

Ale traktuje to jako wyzwanie.

Z tego miejsca przepraszam jednak niektórych że muszą dłużej czekać na moje porady.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry .

Przepraszam za szczerosc i bezposredniosc ale limity na pisanie postow czy wiadomosci prywatnych to chory pomysl .Poprosze o mozliwosc wolnej nielimitowanej wypowiedzi  dla kazdego .Przy okazji poprosze tez o sprawne powiadomienia o PW na mail 

Pozdrawiam Redakcje Audio 

PS Ja korzystam z porad S4Home np ostatnio pytalem o mozliwosc wypozyczenia kabli rca i coaxialnych na testy .Do tej pory odpowiedzi brak

Edytowano przez THX1138
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo już limit wykorzystany.

Dnia 9.05.2019 o 14:05, Redakcja AUDIO napisał:

Cześć,

limitów na PW nie ma, co sprawdzałam niedawno w ustawieniach. Postaram się jak najszybciej ten problem rozwiązać.

Pozdrawiam serdecznie,
Ola

Olu nadal limity na prywatne wiadomości są. 

Da się cos z tym zrobić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Z całym szacunkiem Olu,

Ale widzę że dostępny limit postów znacznie ogranicza na przykład nas. Widzę to także po postulatach osób z którymi rozmawiamy że po prostu nie możemy im odpowiedzieć. Ograniczenie działa także na skrzynkę prywatną. A naprawdę nie chcemy ograniczać się do doradzania tylko w sprzętach nowych do ustalonej kwoty jak robi to inna branża.

Piszę to iż widzę że mimo wprowadzenia limitu po raz kolejny forum zostało dzisiaj zaatakowane, dział „kino domowe”, więc finalnie coś dalej zawodzi. I raczej nie pomaga temu limit. Może warto przemyśleć kwestie limitów ponownie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, S4Home napisał:

Piszę to iż widzę że mimo wprowadzenia limitu po raz kolejny forum zostało dzisiaj zaatakowane, dział „kino domowe”, więc finalnie coś dalej zawodzi. I raczej nie pomaga temu limit. Może warto przemyśleć kwestie limitów ponownie?

S4Home
Limit "raczej pomaga" - wbrew temu, co napisał S4Home. Bo bez limitów byłoby kilkaset spamerskich postów a nie kilkadziesiąt (czy raczej dwadzieścia parę). Już mieliśmy z Olą takie akcje, że przez dwie godziny usuwaliśmy spam z Forum 😞

A co do przemyślenia limitu postów - to przemyśleliśmy. Co nie znaczy, że limit został zniesiony. Tak się składa, że inni użytkownicy nie dochodzą do limitu (i to w sytuacjach, gdy co niektórzy robią sporo wpisów wątpliwej jakości i przydatności dla innych).
Warto jednak zauważyć, że częściej niż kiedyś sprawdzasz co napisałeś i poprawiasz swoje błędy (literówki i błędy automatycznej korekty).

Przeczytaj co napisał Kubakk, to chyba wystarczy jako podsumowanie.
Po prostu to jest konsekwencja "grzeszków z przeszłości" i pisania w myśl zasady "im więcej tym lepiej" (tylko dla kogo lepiej?) z wielką ilością błędów - nie tylko ortograficznych, ale i merytorycznych. I pisania jednozdaniowych wpisów które tak naprawdę niczemu nie służyły - poza znalezieniem się na liście jako najnowsza odpowiedź.  W dodatku jeszcze łamania ustaleń ...


Warto jeszcze dodać, że "silnik" naszego Forum nie jest w pełni elastyczny i nie można każdego użytkownika konfigurować indywidualnie. Niestety ma to również wpływ na wiadomości PW - i stąd problemy...

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.08.2019 o 18:55, Kubakk napisał:

Dziwnie wygląda jak w 20 tematach jest ostatni post s4home , z zainteresowaniem zaglądam a tam nic ciekawego tylko "spamik" typu "jak leci" , więc nie dziwię się limitowi :D 

Posty o niczym to zwykli użytkownicy powinni pisać a nie szacowna branża :P 

 

Witaj,

 

Tutaj muszę stanąć w swojej obronie i wyjaśnić jednak pewną kwestie.

1. Po pierwsze, faktycznie dla Ciebie jako już poniekąd wyjadacza forum może to wyglądać jak spamik. Bo Ty piszesz tu w roli pomocnika i zaglądasz do większej ilości tematów gdzie faktycznie trafiasz na mnie. Ale zobaczmy to z drugiej strony. Cześć z osób do jakich pisze "no i jak" , "co dalej" to osoby z którymi rozmawiam, czy to na forum, czy w mailach. Dopytując jasno stawiam sprawę że nie mam nic do ukrycia i nie piszę co innego na kuluarach forum a co innego na prywatnych mailach. Skoro coś doradzam osoba otwarcie może napisać "słuchałem i S4 źle doradził" nie boję się tego. Ale wiem że tak się nie dzieje bo doradzam dla chęci pomagania a nie czystego zysku. Przykład tematu z Bogusławem o nowym wzmacniaczu. Piszesz tam o lampach ok. Ja się nie udzielam bo się nie znam, moja domena to cyfrówka. Ale Bogusław wziął od nas kilka kabelków i czuje się zobowiązany pozostać w temacie i dodawać swoje 3 grosze i nie chować głowy w piasek. 

2. I tu pojawia się właśnie kolejna sprawa. Oczywiście mogę przyjąć strategię całej branży na wszystkich forach. Odpisujemy tylko na tematy zakupu nowego sprzetu powyżej 4000 zł ! Koledzy z firmy zachęcają mnie do tego bo skoro jest limit to wykorzystajmy go do swoich celów. Ale to sprzeczne z moimi prywatnymi poglądami. Oraz tym o czym myślałem zakładając S4. Kiedyś dla testów pisałem tylko w takich tematach. Po wejściu po tygodniu na forum było kilka tematów z prośbą o prostą odpowiedź beż żadnej reakcji. Żadnej. NA kilku nawet autor wysłał już "UP" aby jego temat był nadal widoczny. JA osobiście nie traktuje tych postów jako zmarnowanych. Nie odpisze na nowy trudno, ale może komuś pomogę.

3. Teraz dlaczego widać na raz tyle postów. Bo też to widziałem i wygląda to dziwnie. Ale to jest właśnie spowodowane ilością ograniczonych postów. Mianowicie kiedyś starałem się pisać równo przez cały dzień. Po wykorzystaniu postów pojawia się problem. Bo nawet Ola nie była mi wstanie odpowiedzieć czy na następ ny dzień mogę mieć nowy limit od pierwszego postu czy ostatniego który napisałem poprzedniego dnia.  Jest to mega problematyczne. Więc jesli mogę to wykorzystuję całość żeby WIEDZIEĆ o której następnego dnia mogę tu w ogóle zaglądnąć. Paranoja prawda?

 

Jeśli jednak obydwoje Panowie uważacie że ta forma którą prezentuję ja osobiście jest nie odpowiednia i powinienem przyjąć postawę innej branży czy też podobną do mojego kolegi z forum audiostereo to ja mogę się dostosować. Omijać tematy w których nie ma zakupu oraz nie rozmawiam już z taką osobą.

A uniknąć nagłego przypływu 20 postów w ciągu 5 minut można uniknąć.

@RoRo czy da się zatem ustawić aby limit był odświeżany dziennie, a nie po upływie 24h? Godzinowo jest to bardzo nie jasne. Natomiast jeśli we wtorek mam do wykorzystania daną ilość postów to wiem że w środę już o 0;01 mam taką samą. To rozwiązanie jest lepsze bo nie muszę patrzeć na poprzedni dzień. NA przykład z tym tematem. Widziałem wasze odpowiedzi ale musiałem czekać do 20 aby odpowiedzieć.

 

Ja naprawdę chce rozwijać to forum razem z Wami. Wiemy jakie problemy przechodziło swego czasu. Nie wracajmy do tego a idźmy do przodu.

Zaznaczam że post pisałem osobiście

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kubakk napisał:

Zakładasz konto Piotr z S4home i tam spamujesz

wybacz ale według mnie logiki w tym brak

Druga sprawa nazywanie spamem wypowiedzi "jak leci" jest chyba naciągane lekuchno. Równie dobrze można zliczyć twoje wpisy w których pada "podobno" / " w sieci piszą" itp. / "mówi się" - czasem wygląda to dokładnie tak samo czyli jako chęć zaistnienia w danym temacie.

Gdybym cos doradzał ludziom to chciałbym wiedzieć czy posłuchali się czy nie i jak odbierają "nowy sprzęt"  w tym wypadku tłumaczenie kupuję ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie atakuję, po prostu dziwi mnie taki sposób postrzegania zasad.

Ja mogę, branża nie. Wpisy dopytujące o "stan rzeczy" po pewnym czasie uznam za "spamowanie" (?????naprawdę????? - to ma być spam ?) bo pisze to branża a jak "ja" i kilku innych użytkowników dopytuje się w wątkach o wrażenia po jakimś zakupie to jest to normalne zjawisko..... no błagam... 😎

żeby to obejść proponujesz założenie prywatnego konta (co w przypadku pisania przez tą samą osobę może podchodzić pod posiadanie 2 kont ;)  ) - toż to prawie paragraf 22 (tak dostrzegam pewne różnice :) )

Jest to dla mnie kompletna abstrakcja. Oddzielną sprawą jest ten głupi limit postów. Tutaj założenie drugiego konta byłoby rozwiązaniem ale to tylko kwestia czasu jak zaczęły by padac pytania dlaczego ta sama osoba ma 2 konta :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Fafniak napisał:

Jest to dla mnie kompletna abstrakcja. Oddzielną sprawą jest ten głupi limit postów. Tutaj założenie drugiego konta byłoby rozwiązaniem ale to tylko kwestia czasu jak zaczęły by padac pytania dlaczego ta sama osoba ma 2 konta :)

 

Lubisz strugać idiotę ;) 

Dam Ci przykład Jarosław K. jako prezes nienawidzi Grześka , prywatnie mogą śmigać na ryby , to taka delikatna różnica :D  Tak samo co wolno X jako normalnemu użytkownikowi forum to nie przystoi komuś kto reprezentuje branżę.

I przypominam jak wchodzę na forum i widzę sporo tematów z ostatnim postem s4home to klikam oznacz jako przeczytane i tym samym pozbawiam się przyjemności "pomocy" komuś , i tak zapewne mają inni , czy też inne konta branżowe , które przestały tutaj pisać.

Piotrka wiedzę można szanować , ale jako branża ma inne zadania na takich forach , takie mam zdanie i go nie zmienię :P 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, S4Home napisał:

Ale wiem że tak się nie dzieje bo doradzam dla chęci pomagania a nie czystego zysku.

No i aż zaplułem monitor... Szkoda tylko że  tej chęci pomagania ,,bezinteresownie,, nie wyrażasz na niszowych forach gdzie zachęcają nawet do tego użytkownicy..

A limit jak najbardziej powinien obowiązywać,  już i tak zrobiłeś z tego forum prywatny folwark ,,Misjonarzu,,😉

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marek Mondalski napisał:

Dokładnie emoji106.png
Wszechobecny spam „branży” uczynił forum praktycznie bezużytecznym.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I dlatego nie piszesz i nie doradzasz?

Dnia 29.08.2019 o 21:11, Kubakk napisał:

Zakładasz konto Piotr z S4home i tam spamujesz , a z S4home branża rzeczowo by robić kasę , proste ;) 

Ale czy o to chodzi? Serio?

Poza tym nie mogę mieć dwóch kont na tym samym ip

 

5 godzin temu, AnAm napisał:

No i aż zaplułem monitor... Szkoda tylko że  tej chęci pomagania ,,bezinteresownie,, nie wyrażasz na niszowych forach gdzie zachęcają nawet do tego użytkownicy..

A limit jak najbardziej powinien obowiązywać,  już i tak zrobiłeś z tego forum prywatny folwark ,,Misjonarzu,,😉

Pozdrawiam

Totalnie nie rozumiem twojej wypowiedzi. Oprócz tego że plujesz na monitor to nie wiem o co ci chodzi.

Nie no serio panowie, ataki na branżę były i będą zawsze. Mam dziwne wrażenie że część z was przyjęło za cel gnojenie innych. 

Jak mówię mogę przyjść strategie innych firm. Ale akurat chciałem wyjaśnić dlaczego z pewnymi kwestiami się nie zgadzam. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat kolego AnAm Ciebie już każdy na forum zna :P I każdy o Tobie opinie też ma.

Dziwnym trafem Twoje wypowiedzi pojawiają się tylko tam gdzie jest S4 jest odbierane negatywnie, albo tam gdzie możesz wrzucić swoje 3 grosze i zasiać zamęt. To przykre.

W załączniku tylko część Twojego profilu. 90% postów z Twoich 19 to narzekanie na S4 :P:P

I Ty piszesz do mnie że jestem konfabulantem? A Ty kim jesteś? Bo wyglądasz na ukrytą branże, hejtera internetowego, niezadowolonym klientem?

Po prostu nie udawaj bo to i tak nie ma sensu. Twoich uwag akurat nie biorę pod uwagę. Wole poczekać na komentarze osób które wnoszą coś dobrego w rozwój tego forum. 

PS. Plucie w trakcie pisania czy też mówienia można wyleczyć. Zapewne to problemy z prawidłowym ustawieniem języka przy próbie mowy. 

1.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za spełnieniem próśb @S4Home dotyczących limitu postów. To czekanie na możliwość odpisania musi być niezwykle frustrujące. Rozumiem kolegę. Po drugie. Może to wakacje, może ogólniejszy trend, ale mam wrażenie, że ilość postów na forach audio spada. W tej sytuacji ograniczanie aktywności użytkowników uważam za szkodliwe. Zwróćcie uwagę, że często post nawet nic niewnoszący merytorycznie do tematu, może zainicjować wartościową wymianę zdań i rozruszać forum. Sprawdza się tu stara zasada "od słowa do słowa, zaczęła się rozmowa". Jeśli mamy na pokładzie użytkownika, któremu chce się pisać, a do tego użytkownik ten nie trolluje i nie obraża swoimi wpisami innych, to raczej chuchajmy na niego, a nie rzucajmy mu kłód pod nogi. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4Home słusznie zauważył, że ataki na branżę były, są i będą-ale AnAm przesadza.

Pojawiają się na forach nowi użytkownicy, którzy chcą wylać swoje żale na konkretną firmę (i chyba tylko dlatego się zarejestrowali) i raczej nic się z tym nie da zrobić. Zresztą w drugą stronę też to działa: pojawia się żółtodziób i od razu nachalnie wychwala jakąś firmę.

Co by nie mówić o S4Home (również w odniesieniu do Jego starych postów), to:

- ostatnio bardziej się stara jeśli chodzi o ortografię i poprawienie błędów (m.in. po autokorekcie);

- od zawsze proponował wypożyczenie sprzętu zainteresowanym by go mogli posłuchać u siebie (bez zobowiązań i z bezpłatnym transportem do zainteresowanego);

- proponuje również sprzęt używany.

Nie odnoszę się tutaj do tego, czy te propozycje są trafione czy nie (bo nie ma 100% trafień).

Po prostu krytykując branżę (każdą, nie tylko S4Home) należy też dostrzec pozytywy w działalności BRANŻY na Forum.

Ja też czasami krytykuję niektóre wpisy BRANŻY (i nie tylko -bo dotyczy to również innych "bardzo płodnych" Użytkowników) , ale i czasami popieram inne wpisy...

BRANŻA pisząc na forach audiofilskich na bezpłatną (no prawie-bo kosztem swojego czasu) reklamę i do tego dość skuteczną. Więc będzie się nadal pojawiać-pytanie tylko o częstotliwość i ilość wpisów: maksymalną (jak S4Home), średnią (pare innych firm) czy rzadką :-)

A co do tworzenia dodatkowych kont na naszym Forum (o czym dziwnym trafem napisało kilku Kolegów) to bez przesady - a dokładniej: Czyście Wyście powariowali? Przecież to jest sprzeczne z Regulaminem Forum , a poza tym z netetykietą i dobrymi obyczajami. Stanowcze NIE dla tego typu pomysłów i proszę nawet tego  nie proponować na naszym Forum!!!

Wspomniałem kilka dni wcześniej, że zastanowimy się nad tym wraz z Olą i kolejne opinie za i przeciw tego nie zmienią. A na pewno nie będzie pisania bez ograniczeń (problem ze spamem).

Pozdrawiam

PS. Zauważmy też plusy ograniczenia - staranniejsze wypowiedzi niektórych użytkowników :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kraft napisał:

Jestem za spełnieniem próśb @S4Home dotyczących limitu postów. To czekanie na możliwość odpisania musi być niezwykle frustrujące. Rozumiem kolegę. Po drugie. Może to wakacje, może ogólniejszy trend, ale mam wrażenie, że ilość postów na forach audio spada. W tej sytuacji ograniczanie aktywności użytkowników uważam za szkodliwe. Zwróćcie uwagę, że często post nawet nic niewnoszący merytorycznie do tematu, może zainicjować wartościową wymianę zdań i rozruszać forum. Sprawdza się tu stara zasada "od słowa do słowa, zaczęła się rozmowa". Jeśli mamy na pokładzie użytkownika, któremu chce się pisać, a do tego użytkownik ten nie trolluje i nie obraża swoimi wpisami innych, to raczej chuchajmy na niego, a nie rzucajmy mu kłód pod nogi. 

Dokładnie tak.

A jak zaznaczam ponownie. Nawet dzisiaj. Dostałem informację od użytkownika na PW czy mogę powtórnie zaglądnąć do jego tematu bo nikt mu sensownie nie odpowiedział.

Zaznaczam temat używanego wzmacniacza..... co mam z tego? Nic. Zero zysku, wręcz "stracony" post.

Jeśli nie zniesienie całkowite limitu, bo rozumiem już o co Wam chodzi z zasiewaniem postami całego forum, to przy najmniej ograniczenia dobowe od 0:00 do 0:00 a nie 24 godzine bo na prawdę człowiek nie wie kiedy może ponownie pisać.

14 minut temu, RoRo napisał:

S4Home słusznie zauważył, że ataki na branżę były, są i będą-ale AnAm przesadza.

Zawsze będą. Bo tak działa każde forum. Audio, motoryzacyjne czy o kuchni Magdy Gesler, nie ważne. Rozumiem że niektórym użytkownikom jest łatwiej. Są anonimowi w internecie.

Ja w postach podpisuje się imieniem, wiadomo gdzie można nas znaleźć i jak wnosić pretensję.

AnAm przyjął natomiast postawę czystej opozycji. "ch.. że człowiek ma rację , ja jestem przeciw!" Tylko dlatego że musi.

@RoRo, @Kubakk @audiowit @Kraft wasze uwagi pod moim kontem są bardzo cenne i na prawdę staram się ich słuchać i wyciągać wnioski. Stąd też poprawa.

 

Roro mam tylko prośbę czy można chociaż sprawdzić czy limit można zmienić na dobowy. Proszę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...