Skocz do zawartości

Podlaczenie kabli stereo do ONKYO TX-8250 (banany)


Recommended Posts

Witam!

Kupilem nowy amplituner onkyo tx-8250 z kolumnami stereo (2.0). W kolumnach mam banany, a w Onkyo,....hmmm nie wiem jak to nazwac, ale dostalem kable (2 x 2,5 mm) z bananmi na obu koncach. Banany do Onkyo niestety nie pasuja i nie wiem jak to wszystko razem podlaczyc...

Czy sa jakies przejsciowki z bananow na te mniejsze wtyczki do Onkyo-8250 ? Moze powinienem wymienic kable na inne? Tylko jakie? Gdzie kupic gotowe kable z odpowiednimi wtykami?

A moze jest inne wyjscie z tej sytuacji?

Nie chcialbym odcinac bananow i wkladac - jak w manualu - koncowek zalutowanych do tych konnektorow.

Dziekuje za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo na forum - a mozna zapytac gdzie? Jak te zaslepki wyjac? (nie wygladaja na latwe do wyjecia).

Dlaczego w instrukcji nic na ten temat nie pisza? Troche to dziwne.

Czy po wyjeciu czarnych plastikowych zatyczek banany beda dobrze pasowac i beda mialy dobry kontakt?? Czy takie rozwiazanie przewiduje producent (i po prostu nie zajaknal sie tym w instrukcji) i to dobrze dziala?

 

DZIEKUJE!

 

 

 

 

 

 

Cytat

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kabelo napisał:

Czy po wyjeciu czarnych plastikowych zatyczek banany beda dobrze pasowac i beda mialy dobry kontakt?? Czy takie rozwiazanie przewiduje producent (i po prostu nie zajaknal sie tym w instrukcji) i to dobrze dziala?

Będą pasować i będą działać. Proszę się nie martwić i próbować je wyjąć, te zatyczki. Z własnego doświadczenia podpowiem żeby uważać przy wkładaniu kabla optycznego. W instrukcji Audiolaba narysowali odwrotnie jak jest w realu i wciskałem w ciemno bo mało miejsca było żeby głowę za wzmacniacz wsadzić. Prawie gniazdo zniszczyłem ... Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...