Skocz do zawartości

TV z kinem domowym - latencja na DTS.


geohound

Recommended Posts

Koledzy, potrzebuję pomocy, bo przyznam, że zaczynam wymiękać z powodu braków w wiedzy...

Będzie chyba dużo danych, ale mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i pomoże zrozumieć podstawy:

Mam TV Samsung UE49K6300, który dekoduje (zgodnie z instrukcją) DTS, DTS2:5, DD i (L)PCM. Do tej pory miałem kino domowe Samsung TH-TZ315 i całość połączona byłą optykiem. Kino zaczęło zdychać, lewa strona grała dużo głośniej niż reszta, ale filmy dekodowane przez telewizor z MKV bez problemu grały wielokanałowo w DTS i bez opóźnień. Puściłem kino w świat i wziąłem używanego LG HT 552TH-HD, który zgodnie ze specyfikacją też puszcza DD i DTS, ALE - dźwięk DTS po optyku ma opóźnienie co najmniej połowy sekundy. Myślę - ok, PCM nie ma takiego opóźnienia, to puszczę film przez PCM i nagle bach - optyk nie puszcza dźwięku PCM 5.1, działa mi tylko stereo, a kino nie ma wejścia HDMI.

Tutaj już odpadłem. Zostałem z zestawem, który daje mi albo PCM na 2 kanałach albo opóźnionego DTSa.

Czy jest tu coś jeszcze do uratowania, czy popełniłem błąd i powinienem kupić amplituner z wejściem HDMI, żeby w pełni cieszyć się filmem w 5.1 bez latencji, np. ONKYO TX-Sr505E?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...