Skocz do zawartości

Co wybrać - amplituner AV 7.1


Recommended Posts

Cześć,


Noszę się z zamiarem zakupu zestawu do kina domowego - amplituner AV + zestaw kolumn 7.1 z subwooferem.
Krótka lista do wyboru:
Pioneer VSX-933
Denon AVR X1500H, AVR X2400H
Sony STR-DH770
ONKYO TX-NR575

Czy unikać któregoś producenta, a może któryś robi coś lepszego niż pozostali?
Z góry dziękuję za opinie i sugestie.

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

producenci są spoko, tylko modele z różnych półek. Napisałeś o pełnym zestawie ampli + kolumny, a wrzuciłeś listę samych ampli. Przydałoby się zdecydowanie więcej danych. W jakim budżecie chcesz się poruszać? Do czego to ma służyć? Gdzie to ma grać, w jakich warunkach? Czy i jaką miałeś do tej pory styczność z audio? Jakieś preferencje brzemienia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz najważniejsze jaki masz budżet na zakup całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2019 o 18:19, Q21 napisał:

Witaj,

aby zaproponować Ci konkretne rozwiązania, podaj proszę więcej szczegółów. Przede wszystkim jak duże masz pomieszczenie odsłuchowe, jakie będzie wykorzystanie systemu (filmy, koncerty, muzyka, gry), jakie gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie oraz najważniejsze jaki masz budżet na zakup całości.

Hej,

Salon około 20 m2, głównie film, muzyka (rock, soul, pop/techno też 🙂 ), również z winyla, gry z PS3.

Budżet to max 3500 z kolumnami (7.1 z subwooferem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, na pewno nie uda się zbudować systemu 7.1 fabrycznie nowego w podanym budżecie, chyba że zejdziemy do najtańszych, najbardziej budżetowych kolumn, ale to odbije się bardzo na jakości dźwięku.

Z mojej strony gdyby jednak była decyzja na zakup fabrycznie nowego systemu, proponowałbym zbudować go na amplitunerze Denon AVR-X1500H z kolumnami Polk Audio T531. Niestety taki set w konfiguracji 5.0 wyczerpuje już budżet, ale chociaż możesz od tego wymagać przyzwoitej jakości dźwięku. W kolejnym etapie dołożysz subwoofer np. Klipsch R-100SW i ewentualnie dodatkowe 2 głośniki i masz docelowy, wysokiej klasy system. Natomiast w 20m2 nie jestem przekonany, że system 7.1 sprawdzi się, pozostałbym przy 5.1, chyba że mówimy o konfiguracji Dolby Atmos.

Przemyśl temat, oczywiście w przypadku pytań jestem do dyspozycji, zapraszam oczywiście do naszego salonu na odsłuchy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...