Skocz do zawartości

Który z tych tanich amplitunerów będzie najlepszy ?


Recommended Posts

Witam

Jakiś czas temu szukałem zastępcy dla mojego amplitunera (Onkyo tx-nr606). Już prawie go kupiłem (wtedy zdecydowałem się na Onkyo tx-nr 808), ale sprawy się potoczyły w ten sposób, że gotówka musiała pójść na coś innego. Teraz ponownie uzbierałem podobny budżet (1000-1300 zł). Muzyka i filmy w proporcjach 50/50, muzyka klubowa. Do tego posiadam subwoofer SVS NSD 12. Muzyki słucham w trybie stereo z użyciem subwoofera, lubię głośne granie (czasami bardzo głośne [4/5 skali]). Metraż to 20 m^2. Źródło to PC połączony toslinkiem. Nie potrzebuję w amplitunerze żadnych funkcji sieciowych czy łączności ze smartfonem. Zależy mi tylko na samym dźwięku w kinie i muzyce. Kolumny to Jamo S708 (niby 6ohm a z testów wyszło, że bliżej im do 4ohm), tyły Jamo s402.

 

Studiowałem jakiś czas kilka modeli (testy, recenzje itd.) i wybrałem takie:

Cambridge Audio Azur 650R (tutaj martwi mnie brak dekoderów cyfrowych, ale jeśli puszczam filmy przez PC to chyba on je dekoduje i już wysyła gotowy dźwięk do amplitunera? Czy, źle myślę?)

Onkyo TX-NR808

YAMAHA RX-V2600

Denon AVR 4311

NAD T748 v2

Mam też pytanie, jestem laikiem i chyba lepiej by było bym zakupił amplituner z funkcją autokalibracji, ale są ich różne wersje a co test to inne zdanie na ich temat.

Pozdrawiam

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że te kolumny to nie jest szczytowe osiągnięcie ludzkosci w dziedzinie dźwięku, ale cos tam grają. Na nie też za jakiś czas przyjdzie pora. Czy będzie odczuwalna różnica w porównaniu z moim onkio po zakupie któregoś z ww. ampli? Po twojej wypowiedzi skłaniam się najbardziej ku nadowi. 

Pozdrawiam

Edytowano przez Dawid Szumilas
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nad podaje moc realna. A Japończycy mają w zwyczaju podawać moc przy wysterowaniu jednego kanału ( co jest niemożliwe do uzyskania) i przy thd sięgającym 1 procent :)

rownie dobrze można podać że maluch pojedzie 200 km na godzinę. 

pojedzie z górki na pazurki :) wiesz o co chodzi.🤣🤣

Czy cena jest właściwa nie wiem

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...