Skocz do zawartości

Stereo do 500zł


MiQ

Recommended Posts

Witam, jestem amatorem jeśli chodzi o dźwięk. Postanowiłem że w niedalekiej przyszłości zakupie kolumny stereo i wzmacniacz. Na same kolumny mam 500zł dla niektórych dużo dla niektórych mało. Mam mały pokoik i najlepsze by były monitory no ale do tego dochodzą standy które też nie mało kosztują więc moje pytanie jakie najlepsze są monitory w tej cenie oraz podłogowe kolumny. Sprzęt może być używany jak najbardziej, jeśli chodzi o monitory to chciałbym się zmieścić ze standami na kwocie około 500 max 550zł (Kolumny podstawkowe i standy). Wzmacniacz będzie najprawdopodobniej jakiś DENON albo Pioneer. Proszę o propozycję z allegro. Nie spieszy mi się. Dziękuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast magnat 220 , popatrz na to http://www.allegro.pl/item453934733_magnat..._fakt_gwar.html

quantum to wyzszy model tych 220 , warte uwagi

lub http://www.allegro.pl/item451324692_tannoy...p_warszawa.html

o m-audio malo co slyszalem , zeby nie sklamac to prawie nic , zmien kierunek zainteresowan na podane wczesniej lub przezemnie przedmioty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do jamo to ma srednie parametry , skutecznosc 87 .. oraz pasmo przenoszenia: 80-20000 Hz , choc do konca parametry nie graja to jednak nie wybral bym ich .. troszke lepiej wyglada sprawa z cantonami ... choc skutecznosc taka sama .. to pasmo lepsze 38...30.000 Hz . cantony maja jeszcze glosnik niskotonowy o srednicy 180 mm co jest zadkoscia jak na monitory. zawsze to plus bo wiadomo ze lepiej beda odzwierciedlaly nizsze tony.

co do standow ... wydaje mi sie ze nie, gdyz kolumny w tym przedziale cenowym nie beda az tak wymagajace zeby kupowac stendy za 500 zl .. nie mialoby to wg mnie najmniejszego sensu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pytanie czy te głośniki zastapią głośniki komputerowe Logitech Z-2300 bo na takich sluchałem muzyki oraz oglądałem filmy. Nie zależy mi na basie z przedziału 20Hz bo to nie na moje warunki pokojowe raczej wolę wyrównany dźwięk a słucham wszystkiego po trochu. I też pytanie czy może warto dołożyć do Magnat 880 bo i tak do podstawkowych będę musiał dokupić podstawki więc nie wiem już sam co wybrać. Doradź może co lepsze tylko problemem jest pokoik 8m2 więc sam nie wiem;/
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 m .. to masaktycznie malo icon_smile.gif do takiego pomieszczenia odradzam 880, ja mam 16 m^2 i daje max na 1/3 wzmacniacza ( 50 na kanal ) i jest juz za glosno. jak kupowalem glosniki to malo co czytalem tego forum i myslalem ze podlogowki sa super bo sa duze . teraz majac ta kase kupilbym tez magnaty ale monitory i to z serii quantum. bo te 880 sa po prostu za duze jak na moje potrzeby.

czy zastapia logitechy ? napewno ... ale przy czym ? to jest wazne pytanie ... zastapia ci jezeli masz w miare przyzwoity wzmacniacz , sluchasz orginalnych plyt lub tak jak ja .. ( sciagam w muzyke w formacie flac ( bez stratny) i nagrywam na audio ) w otwarzaczu cd oczywisice . odczujesz duza roznice. natomiast jezeli chcesz sluchac dalej mp3 w formacie 128 kbit/s to niestety nie , bo monitory poprostu nie beda mogly wydobyc z siebie tego co w nich najlepsze , a piosenki w formacie mp3 beda je ograniczaly.

co do podstawek , moze lepiej kupic uchwyty i monitorki na scianie umiescic .. np takim czyms http://www.allegro.pl/item451143079_uchwyt...5_kg_f_vat.html
lub podobnym
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...