Skocz do zawartości

HK AVR 445 plus gramofon


Recommended Posts

Witam wszystkich po raz pierwszy na forum.
Posiadam Amplituner HK AVR 445 plus kolumny JBL E80, od pewnego czasu zainteresował mnie temat czarnych płyt i gramofonów.
Czy możecie coś polecić do tego ampli, jak już doczytałem pewnie przedwzmacniacz będzie niezbędny.
Proszę o pomoc.Kolejne pytanie czy ma sens gramofon przy amplitunerze.

Przeglądałem trochę allegro i znalazłem TECHNICS SL-3210, co o tym myślicie cena 420zł?
Jaki przedwzmacniacz można by dołożyć?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinmarg
Cóż sprawa nie jest taka prosta jakby się wydawało. W zasadzie nie ma znaczenia, czy podłączysz gramofon poprzez preamp do wzmacniacza, czy też do amplitunera. Wszystko zależy od tego jakie miejsce w Twoim systemie zajmie gramofon w przyszłości. Czy stanie się podstawowym elementem, który ma przysporzyć mnóstwo wrażeń estetycznych czy raczej chwilową zachcianką powodowana ciekawością "jak toto zagra". Radziłbym raczej na początek posłuchać muzyki z czarnej płyty u kogoś kto ma dobrze taki sprzęt skonfigurowany w swoim systemie. Sądzę, że posty i wypowiedzi dotyczące gramofonu zamieszczone na naszym forum również dadzą Ci w jakimś sensie odpowiedź w jakim kierunku powinieneś podążyć.
Może moje wypowiedź brzmi trochę enigmatycznie, ale niestety o pewnych sprawach trzeba przekonać się na "własnej skórze". A zatem albo kupisz tani gramofon i jakikolwiek preamp gramofonowy i to zagra tak jak zagra, albo podejdziesz do sprawy metodycznie i z pełnym zaangażowaniem i pewnością, że to jest właśnie to. Jeśli to drugie to dopiero się zacznie. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchałem ostatnio gramofonu Technics 1200.. zauroczyło mnie to brzmienie stąd moje pytanie (raczej chyba pójdę w tym kierunku dalej) Poczytałem trochę forum i wybrałem gramofon Debut III, no i dalej pytanie jaki przedwzmacniacz: zastanawiam się nad Phono Box MkII aż do Tube Box MK II. to mniej więcej przedział finansowy na który narazie mógłby msobie pozwolić. Co o tym myślicie, może jakieś inne propozycje?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinmarg
Jak widzę sytuacja powoli zaczyna się klarować. Myślę tylko, czy jeśli wybrałbyś preamp Tube Box MKII to nie zasługuje on na współpracę z lepszym gramofonem. Mam tu na myśli chociażby Pro-Ject Debut SE II - to wersja minimum lub Pro-Ject 1-Xpression III. Fakt są droższe, no i dochodzi jeszcze cena wkładki, ale moim zdaniem będą lepszym rozwiązaniem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy różnica pomiędzy tymi preampami jest warta tej różnicy w gotówce?
Przyznam że trochę mnie pieniądze limitują i gdybym pozostał przy tańszej wersji gramofonu, to rozumiem nie ma co brać Tube Box MKII?
Sprzęt kupie pewnie na kilak lat nie na chwilę icon_smile.gif

Wariant 1 Pro-Ject 1-Xpression III 1 670 Pro-Ject Tube Box MK II 1 090 Suma 2 760

Wariant 2 Pro-Ject Phono Box USB 430 Pro-Ject Debut III 890 Suma 1 320

Wersja 3 Pro-Ject Debut SE II 1 360 Pro-Ject Tube Box MK II 1 090 Suma 2 450

Małe zostawienie ze strony, jak wiać opcja 2 jest najtańsza, pytanie czy na początek jest sens wydać dwa razy tyle, i czy różnica jest aż tak zauważalna?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudna sprawa. Na to pytanie nikt nie udzieli ostatecznej odpowiedzi.
Ja osobiście poczekałbym i dozbierał pieniądze na droższe rozwiązanie. Może nawet droższe od przedstawionych przez Ciebie. Poza tym wszystko zależy od tego jakie miejsce w Twoim systemie zajmie gramofon.
Z przedstawionych rozwiązań najmniej przypadło mi do gustu trzecie, jeśli tak można to określić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Marcinmarg
Jeśli ten preamp miałby służyć nie tylko do napędzenia gramofonu można byłoby się nad nim zastanowić, chociaż wydaje mi się, że w tej cenie kupisz dużo lepszy preamp.
Na przykład: http://www.allegro.pl/item469512643_cambri...cz_england.html

W innym przypadku uważam osobiście, że lepiej kupić preamp dedykowany do obsługi gramofonów, chociażby coś takiego
http://www.allegro.pl/item456998223_cambri...in_od_reki.html
O ile się nie mylę ten z linku powyżej nabył nasz forumowy kolega kaczor i chwali go sobie. Napędza mu gramofon Thorensa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do TECHNICS SL-1900 z Twojego linku, to cena końcowa będzie pewnie dwa azy wyższa...
Warto poszukać czegoś w Twojej okolicy - no i uważać na kilku handlarzy na Allegro odnośnie cen - bo totalnie przeginają (można trafić o 1/3 taniej niż u nich). Tak więc konkretnej odpowiedzi, ile warte są gramofony z Twoich linków raczej nie dostaniesz, bo ceny mocno się zmieniają.
Plusem Technicsów powinna by niezła dostępność samych gramofonów jak i części zamiennnych ...

Co chcesz kupić w pierwszej kolejności - gramofon? Bo potem pod gramofon można szukac preampa gramofonowego (chyba, że zdecydujesz się na pream lub wmacniacz z wbudowaną wkładką di obsługi gramofonów).

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej chyba wybór padł na przedwzmacniacz Cambridge Audio Azur 640P, jak już wcześniej pisałem ma to razem grać z amplitunerem HK AVR 445 (tego raczej nie będę zmieniał). Gramofon nie będzie w tym zestawie raczej na pierwszym miejscu dlatego szukam czegoś tańszego.
Problem w tym z mojej okolicy nie ma nikogo kto handluje takim sprzętem co najmnij 200km.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Azura 640 - w zestawieniu z Thorensem (mimo słabej wkładki) gra to sympatycznie.
Wydaje mi się, że powinieneś być zadowolony (Uwaga, preamp gramofonowy musi się trochę - tak ze 30, 40 godzin, powygrzewać - wcześniej powstrzymaj się z krytycznym podejściem). Choć Azurek od początku jak na moje ucho gra "znośnie" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić się wrażeniami z użytkowania gramofonu. Posiadam go dopiero do kilkunastu dni i od tego czasu, niektóre płyty odżywają (pomimo niezbyt dobrego sprzętu) na nowo i zaczynają mnie od nowa cieszyć, mam nadzieję że ta fascynacja zacznie się rozwijać. Jedną rzecz zauważyłem gramofon plus preamp podłączony do amplitunera gra ciszej niż CD, czy to normalne?
męczę już kolejny dzień Massive Attack 100TH Window i nie mogę się nasłuchać, pomimo tego że bardzo długo słuchałem tej płyty na CD.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jedną rzecz zauważyłem gramofon plus preamp podłączony do amplitunera gra ciszej niż CD, czy to normalne?


Generalnie tak, ma prawo grać nieco ciszej. Zauważ jak podłączasz CD masz 1 parę Inter konektów, jak podłączasz gramofon via preamp 2 pary. Chciał nie chciał każdy styk to jakieś straty nie ma 100% połączeń.

A propo zaglądałem na zad Azura. Oprócz właściwego podłączenia gramofonu (do gniazda MM) masz tam jeszcze przełącznik MM/MC ale skoro w ogóle gra to raczej jest ustawiony zgodnie z podłączeniami.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...