Skocz do zawartości

Kino ? Soundbar ? Coś innego ?


Recommended Posts

Witam.

Wiem, że temat wałkowany setki razy.

Próbuję poprawić dźwięk z TV.  Z tego co znalazłem na wielu forach to wszyscy szukają czegoś co będzie zmieniało salon w kino albo sale koncertową.

Ja szukam czegoś innego, niedawno pozbyłem się zestawu Pioneer + Wharfedale, nie nadawał się.

Poszukuje czegoś co pozwoli uzyskać ciekawe efekty przy bardzo cichym oglądaniu filmów. 

Nie wiem jak to dokładnie określić, coś w stylu "cicho i przestrzennie".

Bez znaczenia czy nowe czy używane. Budżet w miarę elastyczny.

Na razie przyszły mi do głowy takie zestawy jak stare Bose 321, z polecenia znajomego logitech z906 z uwagi na thx, soundbar JBL 3.1.

Może w ogóle źle podchodzę do tematu ? Może powrócić do amplitunera i zestawu ?

Nie chcę tego używać do muzyki w ogóle, tylko i wyłącznie jakiś film/serial jak dzieciaki zasną.

Filmy bezpośrednio z netflix itp. po przez aplikacje na TV.

Salon ok 40m

Oferty z allegro to raczej poglądowo gdyż nie mieszkam w Polsce.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. 

40 m to za dużo na wszelkiego rodzaju systemy soundbar czy bose.

Moim zdaniem amplituner komplet nawet małych monitorów czy głośników satelit jak tannoy sfx dla przykładu. Ale na jej główny na dobry sub. Ten pracujący w klasie AB jak rel serii To by się nadawał. 

Ten w klasie D przy cichym graniu mogą się włączać i wyłączać co jest dość irytujące 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przez ten sub się zraziłem do klasycznego kina. Gdy oglądałem po cichu to sub był wyłączony a gdy działa się akcja w filmie to się załączał i szyby drżały. Bynajmniej w moim odczuciu to się nie nadawało do cichego oglądania. Znowu jak chciałem głośniej to było fajnie. Miałem leciwy zestaw vsx-d510 wharfedale crystal 30-2 sub sw-12

Ale wydaje mi się że nie rozumiecie czego oczekuje. Miałem okazje słuchać klipsch qadrall kef b&w, wszystko grało niesamowicie ale gdy było rozkręcone. A ostatnio spotkałem się z czymś całkiem przeciwnym. Wchodzę do mieszkania, tam film przyrodniczy włączony, głośność prawie na zero a wrażenie jakbym był w środku lasu. Każdy szelest liści było słychać. Głos był dosłownie wszędzie ledwo słyszalny. To było właśnie jakieś bose. Czegoś takiego właśnie szukam. No może nie w cenie nowego bose bo to spora przesada. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha...

chyli byle jaki amplituner yamahy z ypao, i do tego jakieś głośniki. Czy będzie tragedia jak do tego dam głośniki 5.0 bez suba ? Nie chce go, jest mi zbędny. 

Temat doboru amp i kolumn był poruszany wiec nie będę o to pytał. 

Ostatnie pytanie na zakończenie tematu:

po czym rozpoznać, że dany sprzęt będzie automatycznie się włączał z tv i będzie głośność obsługiwana pilotem od tv ?

Edytowano przez Bartłomiej Stalka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartłomiej Stalka napisał:

...po czym rozpoznać, że dany sprzęt będzie automatycznie się włączał z tv i będzie głośność obsługiwana pilotem od tv ?

Amplituner (i TV też) musi obsługiwać HDMI CEC.

Edytowano przez Iron
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...