Skocz do zawartości

Zestaw do salonu na początek


Krzysztof Rola

Recommended Posts

Cześć,

 

Do swojego salonu poszukuje zestawu audio który zastąpi mi słaby głośnik w TV. Na początku byłem nastawiony na kupono soundbara a dokładniej JBL 3.1, gdyż większość czasu oglądamy telewizje i filmy (80%) co nie znaczy, że nie lubie posłuchać muzyki :). Udało mi sie odsłuchać go w markecie i dzwięk było o wiele lepszy w porównaniu niż z TV. Udało mi się też złożyć zestaw stereo z wzmacniaczy:

  • Marantz PM6005 lub

  • Onkyo TX-8150

 

Jeśli chodzi o klumny to PYLON AUDIO PEARL 25. 

 

Mój salon wygląda tak: IMG_20190511_203701.thumb.jpg.d140eeda727428b2ef1539d2c6080d0d.jpg

 

Odegłość od to wynosi ~3m. 

Który z tych zestawów lepiej sie sprawdzi w moch warunkach, zagra cieplej, głębiej i wreszcie da więcej bassu niż głośnik w TV.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

 

Edytowano przez Krzysztof Rola
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zagra lepiej niż TV.  Prawie wszystko zagra lepiej niż soundbar. To już ustaliliśmy. Z tych 2 zestawów ja wybrałbym połączenie z  Onkyo że względu na funkcjonalność ( bluetooth, radia internetowe, streaming itd.) i zachęcał do wyłączenia TV częściej i posłuchania samej muzyki. Często w podobnej cenie do 8150 można znaleźć Pioneera sx-n30. Czy planujesz podłączyć subwoofer? Jaki budżet? Sprzęt tylko nowy czy używany? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że przy nowym zestawie napewno będe słuchał więcej muzyki :) Jeśli chodzi o cene to szukałem coś w cenie tego soundbara (2100) dlatego szukałem w szczególności wzmacniacza używanego. Chciałem też wziąść lepszy wzmacniacz pod przyszłą rozbudowe wieć myśle, że suwoofer może sie pojawić w niedalekije przyszłości. Czy jest sens wziąśc używany Onkyo 8270 zamiast 8150? Głównie mam zamiar słuchać muzyki rockowej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat chyba już był?

🧐 Jak nie to bardzo podobny 

I dokładnie wszystko z tego zagra lepiej od soundbara.

Onkyo daje ci możliwości sieciowe potrzebujesz je? Jeśli tak to lepiej iść w nowszy 8250 i stosować tidal za grosze.

Jeśli nie potrzebujesz sieci to Marantz pm6006 będzie optymalny.

Co do kolumn obok wspomnianych pylonów sprawdź heco victa i nie droższe ale znacznie lepsze melodika bl40mkIII.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...