Skocz do zawartości

Sub Dali e9f czy e12f?


W-3

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

Jaki sub polecacie do rozbudowy kina domowego Dali e9f czy e12f? 

Obecnie posiadam Dali oberon 7,  1 z tylu i Dali Vokal . 

Salon to trochę ponad 30m2. 

Zależy mi na tym aby sub był firmy Dali ze względu na estetykę. 

Kino używam do filmów i muzyki 50/50.

Z góry dziękuje za porady. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@S4Home Piotr masz doświadczenie, jaki sub do stereo Kef R900 spore pomieszczenie? Inny temat mnie natchnął i może bym spróbował ...

Pisze w wątku bo nie chce zakładać nowego, mam nadzieje ze autor się nie obrazi 🙂

Te REL mi się podobają, ostatnio nawet widziałem na Allegro taki ze sporą skrzynią schodzący naprawdę nisko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziął bym do nich zdecydowanie rela. 

Albo dwie T5 ki albo t7 ki

Albo jedną t9

W stereo te suby są klasa sama w sobie 

Ewentualnie velodyne eqmax10. Mają kalibrację ale już delikatna naleciałości bass reflexu.

Chodź to i tak dwa modele które znacznie wyprzedzają kolejne miejsce na podium.

Wiesz że trzeba sprawdzać.

Wypożyczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomeNajpierw podpiąłem do wejścia Pre do Cyrus’a. Działał słabo ale bardzo sympatyczny Pan uprzedził mnie o tym ze pewnie będę musiał znieść na dół Bluesound 2i on ma wyjście SUB. Po zniesieniu zaczęło go być słychać. W kawałkach takich muzyki filmowej jak Mountains z Interstellar dopełniał R900. W normalnej muzie jaką słucham trochę mi przeszkadzał i zacząłem sobie go regulować. Pierwsza rzeczą jaką zrobiłem to ta adaptacja z mikrofonem. Prawie chałupę rozwalił 😁 drugi to ten zakres odcięcia, moc, poziom EQ i po chwili mówię - to jest to! Kilka piosenek i stwierdzam - podoba się. Ale zacząłem zastanawiać się na ile on teraz działa ? I wyłączyłem wzmacniacz .... okazało się że nie przeszkadzał bo go praktycznie wyłączyłem. Przykręcałem, przykręcałem i prawie zupełnie wyłączyłem. 😏

Samo urządzenie super, niesamowita możliwość wychyłu membrany, chyba dzięki zamkniętej konstrukcji nie buczał i nie powodował jakiś nadmiernych rezonansów ( oczywiście przy rozsądnych poziomach głośności ) 

Jeszcze chce sprawdzić RELa, ale jeżeli nie ma drastycznych różnic to chyba nie potrzebuje suba do siebie. R900 dają radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą adaptacją akustyczną to zdaje sobie sprawę ale w salonie nie chce wieszać niczego dziwnego na ścianach 🙂 Tak właśnie znalazłem Cyrus’a szukając czegoś co bez przeróbek i udziwnień zagra, tak też trafiłem na R900. Wiem ze może być lepiej ale nie wstawię 500 „wałeczków” do salonu 😏 WAF!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...