Skocz do zawartości

magiczne specyfikacje kabelkow


Recommended Posts

witam, zabieram sie za wymiane kabelkow glosnikowych . szperajac na forum nie znalazlem konkretnej odpowiedzi dlatego zakladam nowy temat wiec zwracam sie do Was. otoz na uwadze mam kable formy KLOTZ twinax ly225 oraz ten sam model ale z koncowka 240. Roznia sie tym ze pierwszego grubosc wynosci 2x2,5 drugiego 2x4 mm . Staralem sie dowiedziec cos od madrych googlii jednak pisze do mnie za trudnym jezykiem. Moze ktos umie wytlumaczyc w prosty sposob te oznaczenia

to sa parametry ly225
Rezystancja < 7,5 Ohm/km
Pojemność (1 kHz) 170 pF/m
Induktancja (1kHz) 0,53 uH/m

a ly240
Rezystancja < 4,5 Ohm/km
Pojemność (1 kHz) 78 pF/m
Induktancja (1kHz) 4,50 uH/m

i czym sie roznia ?

czy grubsze znaczy lepsze ? bo slyszalem ze grubsze kable sa przeznaczone dla mocniejszych sprzetow.

oto strona z kabelkiem 240
http://www.allegro.pl/item449483228_klotz_...at_r_audio.html


moze mial ktos stycznosc z tym produktem .. moze polecacie cos lepszego ?

ps. budzet 20 zl za m icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście mam Klotz'a Twinnax 240 i jestem bardzo zadowolony. icon_biggrin.gif Mam potężne fronty i 35A zdolności prądowej ampli więc wybór 4mm2 był oczywisty.Wymieniłem zwykły 2,5mm2 polskiego Cabletech'a na Klotz'a i różnica w brzmieniu jest odczuwalna! icon_twisted.gif
Dlaczego 4mm2 a nie 2,5mm2 icon_question.gif
Z lekcji fizyki wiemy icon_mad.gif , że przewód wprowadza w układ swoją rezystancję i pojemnośc. Im dłuższy kabel tym przekrój powinien być grubszy. Im grubszy przekrój tym mniejsze spadki mocy i lepsza jakości sygnału przepływającego do zestawu głośnikowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom wlasnie tez posiadam te cabletech. im dluzszy kabel to przekroj powinien byc wiekszy .. hmm to sie mnie raczej nie tyczy raczej bo aktualnie mam kable dlugosci 70 cm icon_smile.gif a mialem zakupic meterek na kanal, tak w zapasie te kilka cm ..

Fono master, faktycznie mogly sobie radzic bo byly ze srebra , wiadomo lepiej przewodza niz budzetowe z miedzi beztlenowej icon_smile.gif, ale za to cena pewnie ohoho icon_smile.gif

dzieki za odpowiedz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...