Skocz do zawartości

Zestaw stereo do 5000


Pandemonium73

Recommended Posts

Witam. 

Noszę się z zamiarem zakupu zestawu stereo - wzmacniacz, kolumny + gramofon w przyszłości może CD. Budżet jakim dysponuję to 5 tys zł, sprzęt będzie stał w pomieszczeniu o powierzchni ok 20 m2, muzyka do jaka będzie odtwarzana to praktycznie wszystko poza discopolo jednak z naciskiem na rock i metal. Przeglądałem różne strony, sklepy, filmy na YouTube i szczerze powiedziawszy wybór jest tak ogromny a moja znajomość sprzętu na tyle kiepska że nie do końca wiem na co się zdecydować aby osiągnąć w tym budżecie jak najlepszy stosunek cena/jakość. 

Proszę zatem szanownych forumowiczów o doradzanie jaki sprzęt w tym budżecie byłby najlepszym wyborem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

konfiguracji spełniających Twoje wymagania jest bardzo wiele, to Twoja decyzja, wybór i na pewno najlepszym rozwiązaniem byłby odsłuch poszczególnych rozwiązań, na który Cię zapraszam do naszego salonu.

Od czegoś jednak musimy zacząć, dlatego moja propozycja to dwa wzmacniacze - NAD C326 BEE lub Marantz PM6006, ewentualnie Advance Acoustics X-i50BT. NAD jest mocny, energiczny, szybki, podkreśla skraje pasma. Dobrym uzupełnieniem NAD będą kolumny Heco Aurora 700, może Monitor Audio MR6, Pylon Audio Sapphire 25. Marantz jest spokojniejszy, bardziej ciepły, plastyczny i dokładny. Możemy go rozbudować o kolumny Melodika BL40MK3, także Pylon Audio Sapphire 25, Dynavoice DF-6. Advance Acoustics to taki złoty środek, dobra dynamika, szybkość, ale także plastyczne, dobrze wypełnione brzmienie.

Gramofon - spójrz na Pro-Ject Debut III S Audiophile, ewentualnie tańsza opcja jeśli ma to być tylko dodatek - Primary E Phono. Dovrą alternatywą może być także Audio-TechnicacAT-LP120 X USB.

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salon na odsłuch, porównania oraz i indywidualne wyceny dla forumowicza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Wbrew pozorom masz pewne pole manewru w tym budżecie.

Głównie jeśli chodzi o kolumny i dobranie do nich wzmacniacza.

Jeśli chodzi o gramofon to także polecam pro jecta. To po prostu dobry stosunkowo nie drogi gramofon.

Co do reszty to musisz odsłuchać.

Nad 326, xindak 06, Pioneer a40 Marantz pm6006 to jedynie przykłady.

Jeśli chodzi natomiast o kolumny to heco aurora 700, melodika bl40mkIII, indiana linę tesi 561 itp

Każde zestawienie zagra jednak inaczej. Więc musisz określić dźwięk którego szukasz. Dlatego zapraszam cię na odsłuch lub po wypożyczenie sprzętu do domu.

Pozdrawiam

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...