Skocz do zawartości

Yamaha A-S2000


Konrad

Recommended Posts

Witam wszystkich, jako nowy użytkownik:-)
Jednocześnie mam pytanie, czy ktoś z uczestników tego forum posiada wzmacniacz, jak w temacie i mógłby opisać wrażenia z użytkowania - w szczególności odsłuchowe:-) Modernizuję bowiem swój system audio i mam dylemat odnośnie jednostki odpowiedzialnej za wzmocnienie. Obecnie używam do tego celu Rotela RSX 1056 (bardzo miło brzmiącego, pomimo delikatnego szumu - taki urok) głównie w opcji "BY PASS", ale również nie gardzę 5 CH Stereo i DTS NEO:-))(wiem to nie audiofilskie:-). Współpracuje on z Yamaha CD S2000 i kolumnami Triangle Altea ESW, Triangle Noxa Major, i Triangle Titus 202. W tej konfiguracji rozważałem albo rozbudowę o końcówkę mocy RMB 1075, RB 1080 albo RB 1070 i podłączenie do nich przednich Alteii albo wszystkich w przypadku RMB1075. Ma to swoje "zady i walety":-) Natomiast jedną z wad jest na pewno brak możliwości użycia wyjść XLR w CD S2000. Jak poczytałem sobie i na tym forum i w prasie - efekt podłączenia po xlr ponoć jest rewelacyjny. W związku z powyższym naturalnie nasuwa sie drugie rozwiązanie - wzmacniacz Yamahy A S2000 połączony z cd przez XLR, natomiast jako kino domowe z rotelem, normalnie, przez wejście na końcówkę mocy. Cenowo można już go dostać za 4700 nowy, jest zbalansowany, no i teoretycznie ponoć dobrze współgra z ww. cd. Wady, które widzę to głównie różnice w parametrach (specyfikacje) - stosunek sygnał/szum niższy od końcówek, współczynnik tłumienia, moc. Również cena (nową RB 1070 można kupić za ok. 2200.). Zatem jeśli nie będzie dużej różnicy to po co przepłacaćicon_smile.gif) Jeśli chodzi o pokój to generalnie ok 20 m2. Muzyka acid jazz, tego typu klimaty, troszkę grundge, elektroniczna.
Dodam, ze odsłuchy w sklepach w mojej opinii mają średni sens, z uwagi na warunki akustyczne (bardzo mocno "podkręcone") w sklepach, połączenia kablami za zyliard złotych, w sumie nie za długi czas jaki można poświęcić na odsłuch i oczywiście słaba możliwość podłączenia do np. takiego samego rodzaju kolumn. W takich warunkach bardziej cenne wydaja mi się opinie użytkowników, dokonujących odsłuchów warunkach domowych:-)
Nadmieniam, że czytałem wątek tu o podobnej konfiguracji, ale strasznie szybko przeistoczył się wątek o samym CD, pomijając kwestie wzmacniacza:-))
Ewentualnie otwarty jestem na jakieś inne sugestie.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec ubiegłego roku wylądował u mnie zestw Yamahy z serii 2000, ja w zasadzie byłem zainteresowany CD-kiem a mój kolega
wzmacniaczem ale zakup całego zestawu wychodził taniej.
Po "wygrzaniu" zestaw brzmiał w sumie poprawnie ale w tzw. "międzyczasie" miałem u siebie wzmacniacze Accuphase i Luxman-a tak,że
został u mnie tylko z tego kompletu CD-ek bo wzmacniacz ze względu na powyższe nie miał zbyt dużych szans ,chociaż wcale tak
wiele nie odstawał od reszty stawki.
Wzmacniacz jak wspomnialem gra u mojego kolegi ,który sprzedał posiadanego CD Advance Acoustics i kupił CD S1000 Yamahy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Konrad

Nie chciałbym żebyś z mojej subiektywnej oceny zestawów Yamaha wyciągnął niewłaściwe wnioski dlatego
małe podsumowanie /też subiektywne/:
- CD-ki z tych zestawów są zdecydowanie lepsze od wzmacniaczy,
- pomiędzy CD S1000 a CD S2000 nie ma większej różnicy w brzmieniu po RCA ,CD S2000 ma wyjścia XLR po których brzmienie jest o klasę lepsze,
- wzmacniacze może nie wybitne ale niezłe ,różnica w brzmieniu na korzyść A2000 /lepsza góra ,lepiej kontrolowany bas/.

Fono
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak rozumiem, jestes zadowolony z CD? a odnosnie wzmacniacza - rozumiem, ze roznica dotyczyla porownania A S1000 i A S2000? A masz moze jakas alternatywe w tej klasie cenowej - zebym nie szukal w ciemno czego warto posluchac?

dziekuje za dotychczasowe info i pozdrawiam Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma potrzeby go cytować...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wzmaka to nie jest taka prosta sprawa ,wbrew pozorom nie ma urzadzeń neutralnych ,każde w jakimś stopniu odciskają
swoje piętno na brzmieniu i wg mnie w tandemie wzmacniacz ,kolumny słychać to najbardziej.
Dlatego uważam ,że nie można rozpatrywać wzmacniacza w "oderwaniu" od kolumn .
Mam kolegę ,który ma Denona 1500 i jest zadowolony bo lubi taki dzwięk a dla mnie to "niewydolny prądowo muł" ,Denon 2000 jest
trochę lepszy ,ale Yamaha A2000 bardziej uniwersalna.

Co do CD-ka Yamahy S2000 ,który wybrałem to nie będę tu pisał,że jest najlepszy na świecie i gra tak jak 2-3 krotnie droższe konstrukcje
po prostu wygląda i gra trochę lepiej niż kosztuje i wpasował się w mój system.
"Wspomagam" go DAC-kiem DC-1 upgrade 2 Audio Nemesisa ,co przenosi dzwięk w trochę "wyższe rejony" ale to już "wyższa szkoła jazdy"
i nie kazdy musi iść tą drogą.

Jak bym miał jeszcze raz wybierać z uwzględnieniem wykorzystania DAC-a i CD integry w roli transportu to bym kupił CD S1000.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...