Skocz do zawartości

Monitory do Onkyo cr-n775d


XLesio

Recommended Posts

Witam wszystkich w pierwszym poście :)

W ciągu kilku najbliższych tygodni chcę kupić "budżetowy" zestaw stereo. Rozważałem deck Onkyo TX-8130 (S) + C-7030, teraz właściwie zdecydowałem się na Onkyo cr-n775d. Brakuje mi głośników..

Pytanie brzmi: Co zagra lepiej?

(do większości z nich nie mam dostępu, bazuję na recenzjach z sieci :()

- Indiana Line Nota 260X

- Polk Audio T15

- Klipsch R-51M

- Tannoy Mercury 7.2

- Pylon Pearl

Budżet to ok 1000 PLN (+/- 20%)

Dzięki za każdą aktywność w wątku! :)

PS - Jeśli uważacie, że w kwocie do 2k znajdę lepsze "źródło", wrzućcie proszę propozycje. Nie jestem zafiksowany na tym Onkyo. Po prostu ma to czego potrzebuję (mocne stereo, CD i funkcje internetowe)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

na pewno klasyczny system oparty na „dużych segmentach” zagra lepiej niż zestaw mini. Tak więc warto o takiej konfiguracji pomyśleć. Onkyo TX-8130 to starsze urządzenie, które jednak ma pewne ograniczenia w wyposażeniu sieciowym. Sądzę, że lepiej byłoby troszeczkę dołożyć i kupić aktualny system np. Yamaha R-N402D z CD-S300 lub Pioneer SX-N30AE z PD-10. 

Wybór głośników natomiast w głównej mierz zależy od Twoich i indywidualnych preferencji. Na pewno warte zainteresowania są konstrukcja Klipsch jeśli lubisz mocne, szybkie, raczej jasne, efektowne granie, Indiana Line jako przeciwieństwo Klipsch - ciepłe, miękkie, gęste, spokojne, relaksujące granie, Pylon Pearl jako taki złoty środek - dobra dynamika, szybkość ale przy zachowaniu dobrego wypełnienia, plastyczności, przyjemnej barwy.

Napisz więcej o swoich preferencjach oraz wielkości salonu. Podaj także proszę maksymalną cenę całego zestawu, w pakietach u nas możesz liczyć na lepszą ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witam,

Również posiadam Onkyo cr-n775d. Zakupiłem do niego Magnat Quantum 723. Sprzedający kolumny zdecydowanie odradzał ten amplituner do nich. Pytanie czy chciał po prostu sprzedać mi coś innego czym handluje, czy rzeczywiście to nie jest dobre połączenie?

Jestem mocno zielony w temacie, dlatego proszę o opinię.

Pomieszczenie: 20m2

Przeznaczenie: muzyka z radia/radia internetowego (Trójka, Dwójka), Tidal/Spotify, CD. Słucham jazz, soul, funk, folk, alternatywa, eletronika, jak pop to typu Jackson, George Michael. Nie słucham rock/metal/disco/dance/radio RMFFM/Zet. Czyli chciałbym brzmienie spokojne, stonowane, ciepłe, bas tam gdzie trzeba, niezbyt mocny, nie suche i surowe. Słuchanie muzyki z radia w tle po pracy, wieczorem jakaś płyta przez Tidal, czasem ciut głośniej w weekend i od wielkiego dzwonu jeszcze trochę głośniej na "before", wszystko tak żeby nie denerwować sąsiadów. Brzmienie może być równie dobrze uniwersalne, ponieważ jeszcze nie wiem dokładnie czego oczekuję i rozrzut muzyki jest spory.

Dzięki za wszelką pomoc!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...