Skocz do zawartości

Zestaw: słuchawki + karta dźwiękowa


Recommended Posts

Chciałbym wymienić moje obecne słuchawki (Creative HS-400) na coś porządnego. Zastanawiałem się nad którąś topową wersją słuchawek AKG. W chwili obecnej byłyby podłączone do SB X-Fi Platinum (rozważam zamianę na Xonara D2). Ogólnie cały zestaw miałby służyć do słuchania muzyki (głównie rock) oraz do grania w FPS'y (Call of Duty, ETQW) czy też RPG oraz ścigajki. Zależy mi na wysokiej jakości (w przypadku muzyki wiadomo o co chodzi, w przypadku gier idzie o dobre pozycjonowanie dźwięku na słuchawkach oraz efektach przechodzenia dźwięku przez ściany (o dziwo X-Fi sobie z tym nie radzi)) przy zachowaniu rozsądnej ceny (o ile cena 1000-1200 zł za całość można nazwać rozsądną).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wiesz, tak na prawdę to nie zależy mi na testach, bo sam niewiele z nich rozumiem. ;] Mi bardziej chodzi o takie zestawienie żeby dawało najlepsze rezultaty przy słuchaniu rock'a i graniu oraz żeby jedna rzecz nie przerastała możliwościami drugiej. Edytowano przez muzyczny_gość
używaj funkcji "odpowiedz"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób może tak najpierw pomyśl
- ile masz pieniędzy ! co istotne
- jakiego wyjścia słuchawkowego używasz i o jakiej impedancji (tu instrukcja karty, lub internet)
- przedział cenowy załóż w allegro i wyszukaj kilka słuchawek(2-4 sztuki)
- przejrzyj testy
- musisz ustalić co dla Ciebie jest priorytetem w słuchawkach ( łączność bezprzewodowa, kablowa itp itd)

Do dynamicznego grania raczej można się skupić na dużych przetwornikach w słuchawkach
Dobrze jest tez zabrać 2-3płyty i pojść do sklepu i nausznie zagrać swoje płyty szybko wyłapiesz różnicę - a sprzedawcy Ciebie znienawidzą icon_smile.gif taki ich los icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Jestem poważnym / chociaż nowym / uczestnikiem forum.
Po dłuższym czasie użytkowania słuchawek do ipoda, a jestem niezwykle wybredny w tym temacie moja sugestia jest tylko jedna:
koss porta pro / ale tylko orginal / wypróbowane wszysko warte uwagi i co istnieje w tym temacie / koss, gardo, seenhaiser /
pozdrawiam
arcam32
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...