Skocz do zawartości

Onkyo 506 czy HK 147


Alan

Recommended Posts

Chce zakupic Onkyo 506 albo HK 147 i glosniki Dali Concept 2 na fronty (specyfikacja podaje 8Ohm ale ponoc jest nizsza). Tyl i srodek (max 500zl) oraz subwofer (najlepiej do 350zl) jeszcze nie okreslony.
HK podaje moc na jeden kanal a Onkyo wspolna jesli tak to mozna nazwac. Ktory realnie da wiecej mocy i ma wieksza rezerwe pradowa?
80% stereo. Reszta tv, film, gry. Zrodlo cyfrowe z Audigy 4 w PC.
Ktory brac? Design podoba mi sie bardziej w HK. Nie wiem tylko czy ma on przelaczenik A/B, A+B
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby przesłać 5 kanałów cyfrowo przy np. grach (EAX itp.) potrzeba HDMI z możliwością odtwarzania PCM ... 506 tego nie ma (jest napisane switching) ... a 606 już tak.

Kupno ampli bez HDMI z tą funkcją mija się trochę z celem.

Co do mocy ... w 606 jest mocniejszy zasilacz który dostarczy więcej dla wzmacniaczy ... popatrz na gabaryty i wagę.

ps. przy spdif będziesz maił w grach, filmach z dźwiękiem HD max STEREO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem wlasnie cos o tym ale do konca nie wiedzialem o co chodzi.
Tylko pyatnie ze w tej cenie HK147 czy ew. Yamaha oraz Denon posiadaja w/w opcje i beda lepsze?
Chce odsluchiwac muzyke z komputera a wiec spora czesc to mp3. Z tego co wiem to Onkyo ma jakies mechanizmy ulepszajace. Zdaje sie ze Yamaha tez ale moge sie mylic.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha 661 i Denon 1908 odtwarzają PCM z HDMI. Yamaha ma niby ten "enhancer" ... tylko i tak nie widzę sensu tego używać - taki pic na wodę (podobnie jak w Onkyo czy w kartach X-Fi).

Co do wyboru - Yamaha 661/Denon 1908 to konkurent dla HK 247 (porównywalna moc, zniekształcenia - czytaj AUDIO 2/2008) a nie niższego HK 147 - nie wiem nad czym się zastanawiasz.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wzgledu na atrakcyjna cene (ponizej 1000,-) zastanawiam sie jeszcze ciagle nad tym Onkyo.
Pisales ze obsluguje on tylko switching. W tej chwili nie zalezy mi na podlaczeniu przez HDMI (podebne tylko amp z pc) ale rozumie ze jesli zajdzie taka potrzeba to musialbym rownoczesnie z podlaczeniem HDMI (obraz) podpiac dane urzadzenie dodatkowo chinchami albo przez wyjscie cyfrowe/optyczne? Jesli to to nie jest to jeszcze dla mnie tragedia.
Oby tylko gral na poziomie.
Minus tego urzedzenia dla mnie to brak pre-out czy sredni design...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...