Skocz do zawartości

Wybór DAC do wzmacniacza.


Kristov22

Recommended Posts

Witaj,

Dac magic to naturalny wybór w tej cenie. Dobry dac. Świetnie wyceniony..

Moim zdaniem jednak absolutnie nie nadaje się do twojej konfiguracji.

Masz Yamahę i klipsche które grają jasno. Do tego jasny dac i będzie to grało przeciętnie.

Moim zdaniem produktu musical fidelity czy nieco dołożyć do używanego arcama rdac będzie znacznie lepiej.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic ale czy da się DAC-em "ocieplić" dzwięk. Chciałbym dodać zewnętrzny DAC do systemu dla testu i może zostawić na stałe. I wzmacniacz i kolumny mam raczej nautralne, jasne.  Potrzebuję  co najmniej jedo wejście optyczne na xbox i jeden coaxial na streamer, ale USB też byłoby fajnie mieć przyszłościowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz Syta napisał:

Sorry za offtopic ale czy da się DAC-em "ocieplić" dzwięk.

Dzień dobry. Masz "jasną" konfigurację wzmacniacz-kolumny. DACiem nie ocieplisz barwy dźwięku chyba, że będzie wyposażony w korektor barwy dźwięku np. RME ADI-2 DAC. Ogólnie DAC ma dokonać konwersji sygnału cyfrowego na analogowy bez zniekształceń czyli również podbarwień. Szukaj rozwiązania bardziej logicznego. Zmiana kolumn na cieplejsze. Korekcja pokrętłami bas/treble, pierwszy w prawo, drugi w lewo. Podobno można w niektórych systemach kablami odjąć górnych rejestrów link ale nie wiem czy to prawda bo tylko czytałem, a nie doświadczyłem. Pozdro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Witaj,

Dac magic to naturalny wybór w tej cenie. Dobry dac. Świetnie wyceniony..

Moim zdaniem jednak absolutnie nie nadaje się do twojej konfiguracji.

Masz Yamahę i klipsche które grają jasno. Do tego jasny dac i będzie to grało przeciętnie.

Moim zdaniem produktu musical fidelity czy nieco dołożyć do używanego arcama rdac będzie znacznie lepiej.

Pozdrawiam

 Chodzi o cos takiego https://www.olx.pl/oferta/dac-arcam-rdac-zasilacztomanek-CID99-IDzGisC.html ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...