Skocz do zawartości

Podłączenie do amplitunera


Mariusz Kania

Recommended Posts

Czesc , mam pytanie może ktoś będzie w stanie mi podpowiedzieć , otóż próbuje podłączyć tv , konsolę i dekoder do amplitunera - Cambridge Audio Azur 640 R , ponieważ wszystkie urządzenia posiadają wejścia HDMI , robię to w następujący sposób - dekoder i playak wchodzą kablem HDMI do amplitunera w "in" , natomiast z amplitunera wyjściem "out" podłączam kablem HDMI z TV , problem polega na tym że :

- nie ma dźwięku , jest jedynie obraz (podłączam dodatkowo optyczny z amplitunera z TV  (w amplitunerze wyjściem "out", ale nie pomaga , dźwięku dalej nie ma)

- za każdym razem chcąc obejrzeć TV lub zagrać w playaka - muszę włączyć amplituner , ps, jak zrobić aby nie musieć tego robić gdybym chciał żeby dźwięk był tylko z TV , będę wdzięczny za info zwrotne

 

w załączniku kolory jak to podłączyłem

amplituner.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specem i nie wiem czy dobrze rozumiem, ale korzystasz z ampli i chcesz dźwięk z TV? 

Żeby osiągnąć cel musiałbyś chyba zmienić układ połączeń, tj. dekoder i konsolę podpiąć pod gniazda hdmi w TV, a TV z ampli połączyć optykiem lub przez HDMI-ARC. Minusy rozwiązania:

- i tak pilotem musiałbyś zmieniac wyjscie audio na optyk/głośniki wbudowane w zależności od potrzeb

- degradacja sygnału audio? Ale to by musieli bardziej doświadczeni userzy stwierdzić, bo tego nie jestem pewien. 

Pierwszą wadę można chyba obejść korzystając z jakiegoś smart pilota pokroju logitech harmony. 

Ja osobiście jednak bym poszedł w inną stronę: dekoder i konsola podpięte pod ampli, ampli do TV i do tego transmiter bluetooth + słuchawki bluetooth. Wpinasz transmiter w amplituner jak nie chcesz wysyłać dźwięku na kolumny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Kamil C napisał:

Nie jestem specem i nie wiem czy dobrze rozumiem, ale korzystasz z ampli i chcesz dźwięk z TV? 

Żeby osiągnąć cel musiałbyś chyba zmienić układ połączeń, tj. dekoder i konsolę podpiąć pod gniazda hdmi w TV, a TV z ampli połączyć optykiem lub przez HDMI-ARC. Minusy rozwiązania:

- i tak pilotem musiałbyś zmieniac wyjscie audio na optyk/głośniki wbudowane w zależności od potrzeb

- degradacja sygnału audio? Ale to by musieli bardziej doświadczeni userzy stwierdzić, bo tego nie jestem pewien. 

Pierwszą wadę można chyba obejść korzystając z jakiegoś smart pilota pokroju logitech harmony. 

Ja osobiście jednak bym poszedł w inną stronę: dekoder i konsola podpięte pod ampli, ampli do TV i do tego transmiter bluetooth + słuchawki bluetooth. Wpinasz transmiter w amplituner jak nie chcesz wysyłać dźwięku na kolumny. 

Dzięki za info :) 

może nie jasno napisałem ale chciałem właśnie zrobić tak żeby samemu decydować czy głos ma być z tv czy z kolumn , wiec zrobię  jak radzisz tj podłacze konsole i dekoder HDMI do TV , a później z TV puszcze wszystko na amplituner , oczywiście wiem ze za każdym razem trzeba będzie jeszcze dodatkowo przelaczac dźwięk na ampli ale to mi nie przeszkadza .

Zależało mi właśnie na tym aby nie musieć za każdym razem włączać ampli gdy chce np. obejrzeć cos w tv , wiec zrobie jak napisałeś - dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...